נעצר ל-21 יום משום שניסה לראות את ילדיו בעת צו הרחקה מזוגתו

מאת: איציק נועם ● צילום: אילוסטרציה ● 12/2/2021 08:18 ● ערב ערב 3004
תושב אילת שהורחק מאשתו ואם ילדיו בצו הרחקה ניסה לראות את ילדיו במהלך תקופת הצו בעת ששהו במעון לנשים מוכות ● זה נגמר במעצר בן 21 יום ● המשטרה בקשה להאריכו, אך ביהמ"ש שחרר את האיש לאלתר ● לאור בקשת עיכוב שהגישה המשטרה, המיר השופט את השחרור במעצר בית
נעצר ל-21 יום משום  שניסה לראות את ילדיו בעת  צו הרחקה מזוגתו
תירוץ או לב של אבא?

"אני מתנצל על מעשי, ומביע חרטה, לא התכוונתי לעשות שום דבר רע. רק רציתי לראות את הילדים שלי", במילים אלו הסביר גבר (48), תושב אילת לשופט שי ברגר, מדוע הפר את הצו ההרחקה שקיבל למשך שלושה חודשים מאשתו ממנה הורחק ואחריה עקב עד למעון לנשים מוכות בו שהתה עם ילדיה. 

מגזר הדין עולה כי הפרת הצו נעשתה לאחר שהאיש שוחרר בתנאים מגבילים ב-24.12, אז הורחק מאשתו לשלושה חודשים בצו הרחקה, אלא שב-6.1 בצהריים הגיע הגבר למקלט לנשי מוכות בבאר שבע בו שהתה האישה עם ילדיה, הוא עלה לגג הסמוך ביחד עם אחר וקרא לילדיו. צעקותיו הקפיצו את האם שיצאה למדרגות המקלט ושאלה אותו לפשר מעשיו, האיש הכחיש כי המדובר בו ונמלט מהמקום. בא כוחו של האב טען כי העבירה נעשתה ללא כל תחכום ועל רקע מצוקתו של האב אליה נקלע לאחר שהורחק מילדיו, שניים מהם בעלי צרכים מיוחדים, כן ציין את נטילת האחריות והודאתו המידית. מאחר והאיש כבר היה עצור במשך 21 ימים בעת הדיון, העמיד השופט את גזר דינו על סך ימים זה והורה לשחררו לאלתר. המשטרה ביקשה מביהמ"ש כי יעכב את יצוע גזר הדין בשלושה ימים על מנת שתשקול הגשת ערעור, אך ביהמ"ש הורה תחת זאת על חלופת מעצר בית למשך  יומיים נוספים בלבד. "ממילא נתב"ג סגור והנאשם לא יכול להימלט מהארץ", כתב השופט, שהוסיף: "יש לקחת בחשבון את התקופה בה שהה הנאשם במעצר מאחורי סורג ובריח...ועל כל המשמע מכך, ולפגיעה הצפויה לו ולילדיו מהטלת עונש מאסר לריצוי בנוסף לכך". כן הטיל על האיש פיצוי בגובה 2,000 איש למתלוננת והתחייבות שלא לעבור עבירה דומה על סך 4,000 שקל.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש