הוחמר עונשם של מפעילי ריאליטי הפדופיליה מאילת

מאת: איציק נועם ● 29/1/2021 12:03 ● ערב ערב 3002
בית המשפט המחוזי מרכז קיבל את ערעורה של מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה והחמיר בעונשם של בנימין ברשישת ועפר סלע מאילת, שהורשעו באוקטובר שנה שעברה בעבירות של ייצור תכנים פדופילים ועבירות נוספות במסגרת מיזם ריאליטי אותו ניהלו באילת בין השנים 2014-2017 ואשר הוביל להצגת פורנוגרפיית קטינים
הוחמר עונשם של מפעילי  ריאליטי הפדופיליה מאילת
הנאשמים הדגישו כי כמות הצפיות אינה מספקת ואם לא יספקו תוכן

בית המשפט המחוזי הטיל על ברשישת עונש של 36 חודשי מאסר, זאת לעומת 26 חודשים שהוטלו עליו בשלום בנתניה ועל סלע גזר 30 חודשי מאסר לעומת 20 שנגזרו עליו בשלום. על השניים הוטל בנוסף גם קנס בגובה 5,000 שקל וכן פיצוי בגובה 50 אלף שקל לקטינה שנפגעה ממעשיהם. כזכור, הפעילו השניים במהלך שנת 2014, הפעילו אתר ריאליטי חדשני, דרכו ניתן היה לצפות בשידור חי באמצעות מצלמות, בנעשה בביתן של משפחות אילתיות שונות. המיזם שהחל בצילום זוגות ומשפחות בגבולות החוק, הדרדר, עבור בצע כסף, כך על פי גזר הדין, להפעלתו של אתר פורנוגרפיה בהשתתפות קטינים בני משפחה. השידורים כללו אקטים מיניים בין קטינים ומעשי פגיעה מינית וגילוי עריות בתוך המשפחה. עוד עולה מגזר הדין כי הנאשמים לא הסתפקו בכך, הם ערכו את התכנים המיניים לסרטונים, יצרו לקטים והעלו אותם לאתר למכירה. פעילותם הופסקה רק לאחר מעצרם. 
השניים הודו במסגרת עסקת טעון בכתב אישום מתוקן בעבירות של פרסום תועבה ובו דמותו של קטין, שימוש בגופו של קטין לעשיית פרסום תועבה, פגיעה בפרטיות, וברשישת אף הורשע בעבירה של הטרדה מינית והתנכלות. השופטת מרב גרינברג ציינה בגזר דינה כי המדובר בכתב אישום חמור וחריג בנסיבותיו.
המדינה הגישה ערעור על קולת עונשם של השניים וטענה כי המדובר בעבירות חמורות שבוצעו על רקע כלכלי גם הנאשמים ערערו על חומרת העונש שנגזר עליהם וכאמור ערעורם נדחה לאחר שביהמ"ש המחוזי מצא כי מדובר "במעשים המצויים בשפל ערכי ומוסרי ומצויים ברף חומרה גבוה ומחייבים, לפיכך, השתת ענישה אשר מעבירה מסר חד משמעי וברור של הוקעה, שאט-נפש וסלידה מ"המיזם", בכלל, ומהמעשים המפורטים בכתב האישום, בפרט". ביהמ"ש אף עמד על הפגיעה הקיצונית בפרטיותה של הקטינה שהייתה במוקד השידורים הפסולים, וכן על הטלטלה שעברה היא ובני משפחתה בעקבות חשיפת הפרשה.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש