טסלה תקים עמדת טעינה באילת עד אמצע השנה

מאת: איציק נועם ● 29/1/2021 11:50 ● ערב ערב 3002
למרות ההודעה על עיכוב הגעתן של המכוניות החשמליות של טסלה לישראל ● פרסמה החברה כי היא נערכת להקמתן של נקודות ההטענה הראשונות באילת, תל אביב, חיפה ובאר שבע
טסלה תקים עמדת טעינה  באילת עד אמצע השנה
עמדת טעינה של טסלה ● צילום: DEPOSUTPHOTO

כבר בשבועות הקרובים צפויה לקום בתל אביב תחנת הטעינה הראשונה בארץ עבור המכוניות החשמליות של טסלה שמתעתדות להגיע בקרוב, אף שמאוחר מכפי שפרסמה החברה. מפרסומי החברה עולה כי ברבעון הראשון השנה צפויות להיות מוקמות תחנות טעינה בחיפה, ועד סוף מחציתה יוקמו עמדות גם באילת ובבאר שבע. הצפי הוא כי תחנות נוספות יוקמו בהמשך בפרישה ארצית. ההערכות הן כי עמדות הטעינה שיותקנו בישראל יהיו מסוג סופר צ'ארג'ר, שהן העמדות המהירות של טסלה הפועלות בעוצמה של 250 קוט"ש, זאת משום שהן אמורות לספק מענה עבור נסיעות ארוכות מהצפון לדרום. כיום מותקנות בישראל עמדות טעינה בהספק של 150 קוט"ש. 
עם זאת נתקל רישיון היבוא של טסלה בקושי מצד היבוא האישי, שכן הענקתו תאפשר יבוא אישי שיכול להוזיל את המחיר הנקוב שדורשת טסלה העומד על 200 אלף דולר, בעשרות אלפי דולרים. במקרה כזה תהא מחויבת טסלה בהענקת שירות לרכבים כאלו במוסכה. לפיכך, ביקשה החברה ממשרד התחבורה לעכב את הנפקת רישיונה וזאת על מנת שתוכל לבחון דרכים להגן על עצמה מפני יבוא אישי.  


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש