הורחק לשבועיים מאילת משום שאירח בביתו עשרה אנשים ושמע מוסיקה

מאת: ● 4/2/2021 12:36 ● ערב ערב 3002
ביהמ"ש באילת דחה ערר שהגיש אדם שהורחק מאילת לשבועיים לאחר ששוטרים שהגיעו לביתו בשל תלונה על רעש מצאו במקום הפרה של תקנות הקורונה
הורחק לשבועיים מאילת משום שאירח בביתו עשרה אנשים ושמע מוסיקה
אילוסטרציה DEPOSITPHOTO
תגיות:

אדם שהורחק על ידי משטרת אילת בצו הרחקה מהעיר אילת למשך שבועיים ערר על ההחלטה כמו גם על ציוד שהוחרם לו וקנסות שקיבל באלפי שקלים בשל כך שהואשם כי הפר את תקנות הקורונה וארח בביתו אנשים מעל המותר כשהם ללא מסכות. ביהמ"ש אף הבהיר כי אין בסמכותו להורות על ביטול הקנסות.

בהחלטתו לדחות את ערר האיש כתב השופט שי ברגר מביהמ"ש השלום בעיר: "במהלך הדיון צפיתי בסרטונים מהטלפון הנייד של העורר וכן עיינתי בתיק החקירה... מעיון בתיק החקירה עולה כי במקום שהו 10 אנשים. טענת העורר לפיה בבית שהו מי שגר בבית לא יכולה להתקבל, שכן גם לשיטת העורר עצמו על פי חוזה שהוגש על ידו במהלך הדיון, יכולים לשהות בבית 6 אנשים בלבד...

העורר מלין כנגד השוטרים בגין אלימות שהופעלה כלפיו. אין זה המקום להלין על כך. ככל שהעורר סבור כי הופעלה כלפיו אלימות עליו לפנות לגורמים המתאימים. יתרה מכך, מצפייה בסרטונים שהציג העורר עצמו עולה כי לכל הפחות עולה עבירה של הפרעה לשוטר במילוי תפקידו והתנגדות פעילה למעצר חוקי.

העורר בדבריו לבית המשפט ציין כי השוטר הגיע בעצבים וככל שהשוטר היה מבקש, ככל הנראה להנמיך את המוסיקה או להפסיקה היה עושה זאת. כאמור מצפייה בסרטונים עולה תמונה אחרת – העורר התנגד למעצרו, החזיק בכוח את הרמקול הנייד, החזיק ולא שחרר עד אשר היה צורך בהתערבות של שוטר נוסף שיוציא מהעורר את הרמקול מידיו. העורר אף הלין על כך שנעצר על ידי השוטרים ונלקח על ידי השוטרים בעודו נועל את נעליו, ובעניין זה אציין כי אין לעורר להלין אלא על עצמו, שכן בצפייה בסרטונים שהעורר ביקש שבית המשפט יצפה, עולה כי העורר מסרב להוראות השוטרים, מסרב להתלוות אליהם, בין אם מדובר בהתנגדות פסיבית, בעודו יושב על הרצפה ומסרב לקום ובין אם מדובר בהתנגדות שאינה פסיבית במובן שמסרב להתקדם ביחד עם השוטרים.

עוד הוסיף, השופט: " יצוין כי אנו נמצאים בעיצומו של משבר הקורונה. מזה חודש ימים קיים סגר במדינה ועל אף האמור העורר דואג לכנס מספר אנשים מעבר למה שמותר בתקנות (10 במספר) ולקיים כאילו שגרת חיים, כאילו אין מדובר בתקופת סגר, אין מדובר בתקופת קורונה. בסרטונים נצפים כולם כשהם ללא מסכות. כאמור ערר על החלטת קצין המשטרה הינו ערר מנהלי, שלמעשה הבחינה היא האם נפלה טעות קיצונית בשיקול הדעת של קצין המשטרה. לטעמי התשובה לכך שלילית. העורר התנהג באופן פסול, הפר את תקנות קורונה, התנגד באופן פסיבי ואקטיבי למעצרו, הפריע לשוטרים במילוי תפקידם ולא הוכיח כי מרכז חייו באילת ועל כן הערעור נדחה".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

 

 

 

 

 

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש