חילופים בפורום ההורים העירוני של גני הילדים

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 12/7/2023 16:38 ● ערב ערב 3128
חמש שנים אחרי שנכנסה לתפקידה כיו''ר פורום ההורים העירוני לילדי גני הילדים, נפרדת רינת טרבולסי מתפקידה ● מי שתתפוס את מקומה היא עורכת הדין שישרן שושני, ששימשה בשלוש השנים האחרונות כסגניתה ● ''הצלחנו לעשות לא מעט דברים משמעותיים עבור ילדי הגנים'', מסכמת טרבולסי, שמשאירה למחליפתה נעליים גדולות למלא
חילופים בפורום  ההורים העירוני  של גני הילדים
טיפלה בהכנסת תמי 4 וניקוי בורות החול בגנים. רינת טרבולסי

חמש שנים עברו מאז הובן שלא מספיק שיש פורום הורים עירוני כללי לילדי אילת והוחלט למנות יו"ר נפרדת לטובת וועדי גני הילדים בעיר. הייתה זו רינת טרבולסי שנבחרה לתפקיד מתוך אמונה מלאה בכך שיש צורך לעגן את היחסים בין ההורים לצוותי החינוך לא רק בבתי הספר, אלא כבר בגיל הגנים. חמש שנים אחרי שנכנסה לתפקידה וחתמה על שורה של הצלחות, ובעיקר, על שיפור הקשרים בין צוותי הגנים להורים, מסיימת בימים אלו טרבולסי את תפקידה מסיבות אישיות ומעבירה את השרביט למי ששימשה כסגניתה בשלוש השנים האחרונות, עורכת הדין שירן שושני.

עד כמה יש חשיבות לתפקיד יו"ר פורום הורי הגנים?
"זה לא חדש שיש נציגות לוועדי הגנים בפורום ההורים העירוני. אלא שהיה חשוב ליצור עבורם את המסגרת הנפרדת שתטפל בעיקר בעניינם", מסבירה טרבולסי. "לא מעט דברים נעשו על ידינו במרוצת השנים ולאורך כל הדרך זכינו לשיתוף פעולה מצויין עם הפיקוח על הגנים. התחלתי עם המפקחת גילה נחמני, אחר כך זו הייתה יוכי בויינוולד, עבדתי מול עליזה, אחראית גני הילדים בעירייה ואני חייבת לציין שנהנתי. יש המון עשייה ואוזן קשבת. זה לקבל טלפונים מהורים בצהריים ובלילה, בלי שעות, ללא תמורה כספית אבל עם תמורה גדולה של עשייה ושביעות רצון, כשמיד היינו זמינות לכל צורך ובקשה".
בין הדברים שרינת הצליחה לקדם בגנים היא מציינת את הכנסתם של מתקני המים תמי 4 לכל הגנים, טיפול בבעיות הלכלוך בבורות החול והחלפת הבורות במרבית הגנים בעיר לדשא סינטטי, החלת יום המחנך לא רק בבתי הספר, אלא גם לטובת צוותי החינוך בגני הילדים וחלוקת שי סימלי לכל איש צוות בגן. "וזה כיף", היא אומרת בחיוך, "היכולת לשנות ולהשפיע. זה מספק כשאת לא רק האוזן הקשבת, אלא גם יודעת שאת יכולה לעזור בפועל. להיות ה'כספת' של ההורים, לשמוע, לגעת בהרבה דברים רגישים ולא להוציא החוצה פרטים חסויים. יעידו גם הגננות שאמנם הגעתי מהמקום של לייצג את ההורים אבל הכנסתי למערכת הרבה שיח פתוח, כבוד הדדי ובנייה. לשמחתי הרבה לא היתה סוגייה שהעלתי על השולחן ולא קיבלה מענה מהיר ועל כך יבואו על הברכה אנשי מנהל החינוך בעירייה".

את עוזבת כשהסוגיה הבוערת היא מצלמות בגני הילדים, עד כמה את בעד?
"נכון לעכשיו מה שמנסים לקדם בארץ זה מצלמות און ליין בגנים לגילאי 0-3 ומצלמות במעגל סגור בגני העירייה בגילאי 3-6. לצד העובדה שאני מאוד מעריכה את עבודת צוותי הגנים ובטוחה שכל הגננות והסייעות בעיר עושות את עבודתן נאמנה, דעתי האישית היא שצריכות להיות בכל הגנים מצלמות במעגל סגור, אבל לא רק בגנים, אלא גם בחצרות ובכניסות לגן. חשוב שאם מדברים על פיקוח הוא ייעשה לשני הצדדים. לצערי יש גם הרבה הורים שמדברים ומתנהגים לא יפה, בלשון המעטה, לצוותים בגנים ואם פיקוח אז שיהיה דו סיטרי. אני לא בעד מצלמות און ליין אבל בהחלט חושבת שחייב להיות פיקוח טוב יותר. מצד אחד, לא לאפשר לגורמים חיצוניים לראות ולא להיכנס לקרביים של אף אחד, לא אח גדול ולא אחות גדולה, מצד שני, יותר פתיחת מצלמות על ידי המפקחת ללא התרעה מראש".

ואפשר לסמוך על הפיקוח שלא ידאג לכסת"ח?
"הפיקוח לטעמי צריך להיות חיצוני שלא קשור למערכת וכן, אני לגמרי סומכת על המערכת שלנו ולא ממקום שזה מה שיש ואין ברירה אחרת".

מרגישה ששינית?
"אני עוזבת בתחושה אמיתית שהצלחתי לעשות הרבה ואין לי ספק שממשיכתי הנהדרת, עו"ד שירן שושני, שקידמה בגנים את נושא האלרגיות, תמשיך לעשות, לתת ולהיות שם בשביל ההורים".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש