משחק ילדים כמעט ונגמר באסון שריפה

מאת: דוברות כיבוי והצלה ● 19/1/2023 18:16 ● ערב ערב 3102
המזל כן מכה פעמים! ● שני אירועים בעיר אילת, ברצף חריג של דקות, הסתיים בנזק לרכוש וללא פגיעה בנפש ● הראשון, משחק ילדים שכמעט נגמר באסון והשני, שריפה שפרצה בארון חשמל
משחק ילדים כמעט ונגמר באסון שריפה
קרדיט צילום - תיעוד מבצעי כב״ה אילת.

 

פעם אחת, אירוע שריפה בארון חשמל, שהפכה בניין למלכודת מוות ובמזל הסתיימה בנזק לרכוש בלבד ופעם שנייה, משחק ילדים באש שגרם לשריפה בדירה והסתיים בנזק מקומי וללא נפגעים.

לפני מספר שעות סימו לוחמי אש, מתחנת אילת, טיפול בשריפת ארון חשמל, שהיה ממוקם בכניסה לבניין בין 4 קומות.

העשן הוא גורם מוות מספר 1 בשריפות וכאשר השריפה, כמו באירוע זה, מתחוללת בכניסה לבניין, העשן מאיים על כל הדיירים הנמצאים בו.

לוחמי האש של תחנת אילת נקראו לאירוע כזה לפני כמה שעות ומייד בתחילתו הוראו לכל הדיירים בבניין להסתגר בחדרים פנימיים ולוודא כי הדלת לדירתם סגורה וזאת בכדי לצמצם את המגע בינם לבין העשן, שאופף את חדר המדרגות.

במקביל, הלוחמים פעלו לכיבוי הדליקה, כשלעצמה היא מורכבת, מאחר ומדובר ב״חשמל חי״ בזמן פעולות הכיבוי. בנוסף הם ביצעו סריקות בדירות וניתבו את העשן אל מחוץ לבניין.

על האירוע הושג שליטה תוך מספר דקות, כשאין נפגעים בנפש, אך ישנו נזק לרכוש.

חשוב לזכור שהעשן הוא רעל, שפוגע בגוף קשות ויכול להוביל, במהירות, למוות. לכן בזיהוי שריפה, יש להימנע מחשיפה לעשן ולהזעיק במהרה את כוחות הכיבוי - 102.

 


דקות לאחר סיום האירוע, דווח על שריפת דירה כתוצאה ממשחק ילדים באש.

במקצוע של הצלת חיים, מפעם לפעם, יוצא לך להיזכר שמזל זה דבר נחוץ!

בהודעה שהגיע ללוחמי האש מתחנת אילת, דווח על ארון שרות, בחדר שרותים, שעולה באש ויש ילדים ואנשים בדירה. אולי ההודעה מהסוג המפחיד ביותר.

עם יציאת הצוותים, התקבל דיווח נוסף, שאנשי המקום הצליחו להשתלט על הדליקה ולתחום אותה באזור הארון בלבד.
משחק ילדים באש, הוא שהתחיל את השריפה.

פעולות הכיבוי היו מצומצמות והנזק שנגרם היה מקומי והסתכם בארון שרוף, אך המחשבה על האסון שיכל להיגרם דורשת לחדד את הידוע לכול - משחק באש יכול לגרום לשריפה.

שמרו על עצמכם והיו ערניים לכל המתרחש בסביבתכם. שבת שלום ובטוח.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת