נתוני הבגרות של אילת: יותר זכאים, לצד עליה במספר הנושרים ממערכת החינוך

מאת: רותם נועם ● 16/9/2022 07:21 ● ערב ערב 3086
בהתאם לדו''ח שפרסם משרד החינוך המציג את התמונה החינוכית לשנת הלימודים תשפ''א, מובילה העיר אילת בהישגים ובערכים ● בשנה זו נרשם שיא בזכאות לבגרות עם 79.9% זכאים לבגרות, 8.3% מהם בגרות בהצטיינות ● עוד מובילה מערכת החינוך באילת בטוהר הבחינות עם 0.3% מחברות פסולות ● עם בהתאם לדו''ח שפרסם משרד החינוך המציג את התמונה החינוכית לשנת הלימודים תשפ''א, מובילה העיר אילת בהישגים ובערכים ● בשנה זו נרשם שיא בזכאות לבגרות עם 79.9% זכאים לבגרות, 8.3% מהם בגרות בהצטיינות ● עוד מובילה מערכת החינוך באילת בטוהר הבחינות עם 0.3% מחברות פסולות ● עם זאת, העלייה בתוצאות באה על חשבון עליה בשיעור הנושרים ממערכת החינוך זאת, העלייה בתוצאות באה על חשבון עליה בשיעור הנושרים ממערכת החינוך
נתוני הבגרות של אילת: יותר זכאים,  לצד עליה במספר הנושרים  ממערכת החינוך
עלייה במרבית המדדים בחינוך באילת. בוגרי מערכת החינוך בעיר
תגיות:

גם השנה כמו בכל השנים, מובילה העיר אילת ברוב הפרמטרים של התמונה החינוכית ובתי הספר התיכוניים של אילת נכללים מידי שנה ברשימת בתי הספר המצטיינים בארץ. בהתאם לתמונה החינוכית לשנת תשפ"א, 636 תלמידי י"ב רשומים במוסדות החינוך, 7.7% מהם עולים, 6.8% חינוך מיוחד הלומדים בחינוך הרגיל. גודל הכיתות באילת עומד על 24 תלמידים בממוצע בכיתה בעל יסודי, 29 תלמידים בחטיבות הביניים ו 27 ביסודי. 

מקרב הניגשים לבגרות הלומדים באילת (כולל תלמידי החינוך המיוחד המשולבים בחינוך הרגיל ששיעורם עומד על 6.8% מהתלמידים), 79.9% זכאים לבגרות - עליה של 9.7% משנה שעברה (תש"פ) אז עמד אחוז הזכאים על 70.2%. הממוצע הארצי בתשפ"א עומד על 76%. אחוז הזכאים לבגרות מקרב הגרים באילת (שכולל תושבי אילת שלומדים מחות לאילת) עמד בתשפ"א על 78.7%. 

 8.3% מהזכאים, הם לבגרות מצטיינת (ממוצע ארצי 13.3%). בשנה שעברה עמד נתון זה על 5.3% בלבד. 

בניכוי החינוך המיוחד עומד אחוז הזכאים מקרב הלומדים באילת בתשפ"א (הכוללים גם תלמידים מחבל אילות הלומדים במוסדות החינוך בעיר) 85.1%, בעוד שאחוז הזכאים הגרים ברשות (אך הכוללים תלמידים הלומדים במוסדות מחוץ לאילת) עומד על 83.5%. 

עוד מהנתונים עולה, כי 71.5% בעלי תעודות בגרות עם אנגלית ברמת 4-5 יח"ל (64.5% ממוצע ארצי), 27.9% עם מתמטיקה ברמת 4-5 יח"ל (36.5% ממוצע ארצי) . עדות נוספת לאיכות התלמידים עלתה במדד טוהר הבחינות, 0.3% מחברות פסולות, נתון דומה לשנת הלימודים אשתקד (ממוצע ארצי 0.8%), דבר המעיד על כך שתלמידי אילת רובם ככולם, נוהגים ביושר. 

אחוז הזכאים להסמכה טכנולוגית עמד בתשפ"א על 76.1% מקרב הלומדים בעיר (70.9% ארצי) זינוק מרשים לעומת נתוני תש"פ שעמדו על 62.8%. מתוכם היו זכאים להסמכה טכנולוגית מצטיינת  (עם בגרות 5 יח"ל במתמטיקה ואנגלית)  8.3%, עליה מ-7.6% בשנה שעברה (ממוצע ארצי השנה 12.3%).

גם אחוז הזכאים להסמכה טכנולוגית המאפשרת קבלה ללימודי טכנאים והנדסאים חלה עליה בתשפ"א ל-62.8% (45% ארצי) לעומת 51.1% בתש"פ.

עם זאת, בנתון ההתמדה חלה ירידה בשנת תשפ"א, והוא עמד על 86.6% מקרב הלומדים בעל יסודי (88% בתש"פ) ממוצע ההתמדה הארצי עמד בתשפ"א על 80.5%.

אחוז הנושרים באילת בתשפ"א עמד על 1.1% מקרב הלומדים בעיר, עליה מ-0.7% בתש"פ (ממוצע ארצי 1%). 

בחטיבות הביניים בעיר עמד מדד הנשירה בתשפ"א על 0.8% קצת מעל הממוצע הארצי שעמד על 0.6% - זינוק ממדד הנשירה בתש"פ שעמד על 0.3% בלבד. 
בחטיבות העליונות גם כן נרשמה עליה באחוז הנושרים מ-1.1% בתש"פ ל-1.3% בתשפ"א (מקרב הלומדים ברשות).  

עם קבלת הנתונים ברך ראש העירייה – אלי לנקרי את המנהיגות החינוכית ואת מנהלי ומנהלות בתי ספר התיכוניים והצוותים החינוכיים על ההשקעה, ההתמדה, והנחישות. "ההשקעה שלנו במערכת החינוך נותנת פירות ומשביחה אותם משנה לשנה, וההישגים מעידים על עשייה חינוכית וערכית בלתי מתפשרת ומלאת נשמה. תודה לכל השותפים להצלחה, ובראשם לראש מינהל שח"ק - ד"ר דרורי גניאל, למנהלים, למורים ולהורים, וכמובן, לתלמידות ולתלמידים, שמוכיחים כי בחינוך איך תקרות זכוכית".

ד"ר דרורי גניאל ציין: "אנו עובדים ומשקיעים בחינוך באופן מקצועי ובהתמדה. וההצלחה כידוע היא נחלת המתמידים. ההשקעה בשיפור אחוז הזכאות לבגרות כמו בחינוך לערכים הוא הודות לעבודה של המנהלים, ההנהלות והמורים. אני גאה בהם ובהישגיהם. אמשיך ללוות ולהנחות מקרוב את בתי הספר העל יסודיים להצלחות נוספות".  


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש