מי יפנה את ההומלס מסמטת עופרים?

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: מירב לוי דיאמנט ● 13/1/2022 12:26 ● ערב ערב 3051
בהעדר פתרון עירוני לבעיית ההומלסים, נאלצים דיירי סמטת עופרים במרכז העיר להתמודד בכוחות עצמם עם הומלס שקבע את אוהלו בצמוד למכון להתפתחות הילד ● ''הוא צורח בימים ובלילות, מתרחץ בברז כיבוי האש ערום כביום היוולדו, למרות שיש בסביבה אימהות וילדים, אנחנו אובדי עצות'', מתלוננים השבוע דיירי הרחוב, לאחר שפניותיהם למוקד העירוני לא קיבלו מענה
מי יפנה את ההומלס מסמטת עופרים?
אוהל ההומלס בחזית המכון להתפתחות הילד

מה אמורים לעשות דיירי סמטת עופרים במרכז העיר כדי שמישהו בעיריית אילת יטפל להם בבעיית ההומלס שקבע את אוהלו ואת מקום מגוריו אצלם בשכונה. 
לפני מספר חודשים הגיע ההומלס לאזור והקים את אוהלו בצמוד למכון להתפתחות הילד. המקום אליו מגיעים מדי יום לא מעט הורים וילדיהם. אלא שבזה לא מתחיל ונגמר העניין. לטענת דיירי ברחוב, מדובר בהומלס שככל הנראה לוקה בנפשו ולכן הוא צורח בימים ובעיקר בלילות. בהתחשב בעובדה שברחוב ישנם שלושה בתי מלון קטנים בנוסף לתושבים, המצב לךגמרי לא אידיאלי. 
אם לא די בכך, הרי שהשכנים ברחוב מספרים כי ההומלס השתלט על ברז כיבוי האש הסמוך ומתרחץ בעזרתו בכל שעה של היום כשהוא עירום כביום היוולדו. "המצב לגמרי לא נעים", מספר השבוע אבינועם לזרע, דייר ברחוב: "אין שום סיבה שנשים וילדים שמגיעים למכון להתפתחות הילד יצטרכו לראות אותו עירום. אין שום סיבה שאנחנו דיירי הרחוב נצטרך לסבול את המצב הזה". 
לטענתו, הוא פנה כבר מספר פעמים למוקד העירוני, אלא שלצד ההודעה האוטומטית שמתקבלת "הנושא מצוי בטיפול", בפועל שום דבר לא באמת קורה. "זה עצוב מאוד שבאילת אין מעון למחוסרי בית כמו שהיה בעבר", מציין אבינועם ומדבר על 'בית התקווה' שהיה פעיל במתחם הפיס קפה עד שביום בהיר אחד נסגר בהוראת העירייה. 
"אבל עם כל הכבוד וכל הצער זה בטח לא אמור להיות מענייננו אנו התושבים. הבעיה הזו הפכה למטרד שלא מקבל לצערי כל מענה מצד הרשויות. יש בסביבה אנשים שמזהים אותו כתושב העיר שככל הנראה לקה בנפשו, כך או כך, היום הוא מתערטל בפומבי, לכי תדעי אולי הוא יכול לגרום נזק. מעבר לכל דבר אחר, לא יכול להיות שמישהו יחליט ככה פתאום להקים לו אוהל ברחוב בעיר וכולם יעברו על זה לסדר היום, על אחת כמה וכמה כשמדובר באדם שזקוק לעזרה נפשית וכלכלית".

את תגובת עיריית אילת והאגף לשרותים חברתיים לא קיבלנו עד לסגירת הגיליון.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש