הפורצת הסדרתית התגלתה כאם יחידנית לילדה בעלת נכות

מאת: ניר אמיתי ● צילום: אילוסטרציה ● 15/10/2021 11:24 ● ערב ערב 3038
נופשת שנעצרה לפני מספר חודשים לאחר שנתפסה גונבת מחדר במלון אסטרל מאריס כשברשותה קוקאין, נתפסה לאחרונה שוב כשהיא מנסה לפרוץ לחדר במלון קיסר, הפעם תוך שהיא מפרה את מעצר הבית שנגזר עליה ● עם זאת, התחשב בית המשפט בכך שמדובר באם המגדלת לבדה ילדה בעלת נכות קשה וגזר עליה שנת מאסר
הפורצת הסדרתית התגלתה כאם יחידנית לילדה בעלת נכות
תגיות:

מכתב האישום שהוגש כנגד האישה, עולה, כי בתחילת חודש אפריל, בזמן שהתארחה בבית מלון קיסר באילת, היא השיגה מפתח לאחד החדרים במלון בו התארחו בני זוג, נכנסה לחדר וגנבה משם פנקסי שיקים, מטען לטלפון נייד, דיסק און קי המכיל מידע רגיש על הפציינטים של בני הזוג וכן גם, סיסמאות לחשבונות הבנק שלהם. האישה לא עצרה שם והקפידה לקחת גם תעודות זהות, תיק איפור, בשמים, קרמים ומפתח לרכב שלהם.
כאשר ניגשו השוטרים לחדרה, ניסתה האישה להסתיר את תעודות הזהות מאחורי גבה והשליכה אותן על הרצפה. בשל עובדות אלה היא הורשעה בעבירות של התפרצות למקום מגורים וגניבה. אך זו, כך התברר, לא הייתה הפעם הראשונה שלה, שכן מכתב האישום עולה כי ביולי אשתקד, התארחה האישה  במלון אסטרל מריס באילת וגנבה תיקים אישיים של אורחות המלון בהם היו כסף מזומן וכרטיסי אשראי. בנוסף, התגלה כי באותו זמן היא החזיקה בחדרה סם מסוג קוקאין. בגין אישום זה היא הורשעה בעבירות של השגת גבול, גניבה והחזקת סם לצריכה עצמית.
האם תוארה כמי "שתרה אחר רכוש לגנוב מתוכו"  כך על פי האישום השלישי בו הואשמה, לפיו  בו ביום, היא נכנסה לחדר נוסף של אורחי המלון וגנבה משם ארנק ובו 1,500 ₪ וכרטיס אשראי. בגין אישום זה היא הורשעה בעבירה של כניסה למגורים בכוונה לבצע עבירה וגניבה.
בגזרו את דינה של הפורצת הסדרתית, פסק השופט גיל אדלמן: "לא קשה לשער את עוגמת הנפש אשר נגרמה לאותם אורחים עת שבו לחדרם על מנת לגלות כי פלשו לפרטיותם וגנבו מהם כסף וחפצי ערך. לא זו אף זו, במקום ליהנות מחופשה לה ציפו, מצאו עצמם המתלוננים בתחנת המשטרה מדווחים אודות האירוע המכוער".
יש לציין כי הנאשמת הורשעה על פי הודאתה בשני כתבי אישום, כאשר בתיק המצורף הורשעה בעבירה של הפרת הוראה חוקית – במסגרת הליך מעצר עד תום הליכים, הוטל עליה לשהות במעצר בית מלא בכתובת מסוימת, אך היא הפרה (פעמיים) את תנאי השחרור בכך ששהתה בכתובת אחרת, ללא פיקוח, בניגוד להוראת בית המשפט.  
בהתייחסו להפרת מעצר הבית, אמר השופט כי: "לא ניתן להתעלם מן העובדה כי הנאשמת הפרה את הוראות בית המשפט עוד טרם יבשה הדיו על החלטת שחרורה בתנאים – למעשה יומיים לאחר מכן. לו זו אף זו, הנאשמת שבה והפרה את אותה ההוראה כשבוע לאחר ההפרה הראשונה. מעשיה מלמדים כי אין עליה מורא הדין, וכיבוד החלטות בית המשפט ממנה והלאה".
עם זאת, השופט מצא לנכון להתחשב בנסיבותיה האישיות, לאור כך שהיא מגדלת לבד בת קטינה הסובלת מנכות קשה ובעלת צרכים מיוחדים, ולכן בחר למקם את עונשה ברף התחתון של מתחם הענישה בצירוף ענישה נלווית. לפיכך, גזר עליה השופט מאסר בפועל ל12 חודשים, שלושה מאסרים על תנאי ופיצוי כספי בסך  2,000 ש"ח לכל זוג מתלוננים.
ת"פ 12124-04-21


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש