שערוריה: אילת נותרה עם סניף דואר אחד בלבד

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 17/2/2021 18:31 ● ערב ערב 3005
חודשיים לאחר סגירתו של סניף הדואר באזור התעשייה, נסגר השבוע גם סניף הדואר במרכז גיא לי בשחמון ● העיר אילת על עשרות אלפי תושביה נותרה עם סניף דואר אחד בלבד ותורים שניתן להזמין אך ורק באפליקציה
שערוריה: אילת נותרה עם  סניף דואר אחד בלבד
תגיות:

"זו שערורייה בקנה מידה ארצי", מוחים השבוע תושבים. "בלאו הכי לא קל להשיג תורים בימים טרופים אלו, להישאר עם סניף דואר אחד בעיר שלמה בישראל זה כישלון של חברת הדגואר שצריכה לשאול את עצמה איך נכשלה עם הזכיינים?" מדואר ישראל נמסר בתגובה: "בשבוע הבא תיפתח סוכנות חדשה באזור התעשייה, בתוך חנות "אלפסי מרכז הקרמיקה והבניה" ברחוב המוצר 10. סוכנות זו תחליף את הסוכנות שנסגרה בשל עזיבת הסוכנת”

 

תור? רק באפליקציה


הסאגה של סוכנויות הדואר באילת לא יורדת מסדר היום. ביום שלישי השבוע, לאחר שגם סניף הדואר במרכז 'גיא לי ' בשחמון נסגר וחודשיים לאחר שזכיינית סניף הדואר באזור התעשייה הרימה ידיים וסגרה את הסניף, ולאחר שסניף הדואר החדש שאמור היה להיפתח בתחילת השנה האזרחית הנוכחית באזור התעשייה טרם נפתח מסיבות שונות,  נותרה העיר אילת לחרדתם של התושבים, עם סניף דואר אחד בלבד שגם בו לא ניתן כיום בימי הקורונה להגיע ולהמתין בתור, אלא יש לתאם הגעה באמצעות האפליקצייה בלבד. "זה הזוי ובלתי יאמן שבעיר עם מעל 60 אלף תושבים נשארנו עם סניף דואר אחד ותורים מכאן ועד להודעה חדשה", אומרת השבוע חן, תושבת אילת, שמבהירה כי בתור מי שצריכה את שירותי הדואר על בסיס קבוע היא נפגעת ובגדול. 

 

לא משתלם לזכיינים


ושוב היה השבוע מי שהזכיר כי רעיון הזכיינים בסניפי הדואר באילת פשט את הרגל. "לראיה עד לא מזמן היו באילת חמישה סניפים שפעלו בזכיינות אלא שאלו נסגרו בזה אחר זה. כשחברת הדואר משלמת עמלות כל כך נמוכות עבור פעילויות שונות אין ספק שלזכיין זה לא משתלם. בשלב מסוים אנשים לא הבינו את זה וחשבו שהם גיבורים ויכולים אחרת, אבל בזה אחר זה גילו כולם שאין היתכנות כלכלית בזכיינות של סניף דואר והם סגרו. הגיע הזמן שבדואר ישראל יבינו את הטעות ויפתחו באילת וכמה שיותר מהר סניף דואר נוסף בבעלות חברת הדואר ולא בזכיינות". כך או כך, תושבי אילת הזועמים שחייבים את שירותי הדואר ולא רק עמדות חלוקת חבילות, אך מגלים בכל פעם מחדש שהם צריכים להמתין יותר מדי בתורים האינטרנטים הארוכים ממתינים שמישהו יבין סוף סוף את מצוקתם.


מחברת דואר ישראל נמסר בתגובה: "דואר ישראל הוא אחד הגופים הבודדים שממשיך לספק שירות באילת גם בתקופה מורכבת זו, תוך הקפדה על נהלי משרד הבריאות. באילת יש בית דואר, סוכנות וכן 7 מרכזי מסירת חבילות ודואר רשום. השבוע נפתח מרכז מסירה חדש 'דיגיטל פוסט' ברחוב גיא לי ובשבוע הבא תפתח סוכנות חדשה באזור התעשייה, בתוך חנות 'אלפסי מרכז הקרמיקה והבנייה' ברחוב המוצר 10. סוכנות זו תחליף את הסוכנות שנסגרה בשל עזיבת הסוכנת. נציין כי יש להזמין תור מראש ליחידות הדואר באתר החברה, באפליקציה או בטלפון 171 ולהמנע מהמתנה ממושכת".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש