ישראייר הפסיקה לטוס לאילת בשבת אבל ארקיע תיקח את מקומה

מאת: איציק נועם ● צילום: אילוסטרציה ● 17/2/2021 18:24 ● ערב ערב 3005
''מי שרוצה לטוס בשבת יוכל לעשות זאת בחברה אחרת'', אומר רמי לוי, בעליה החדש של חברת ישראייר ● בעקבות כך נותק הקו האווירי לאילת במהלך הסגר השלישי ● לעומת זאת ארקיע הודיעה על חזרתה להפעלת הטיסות לאילת החל מיום א' 21.2 בשתי טיסות יומיות, כאשר בסופי שבוע תתגבר החברה את תדירויות הטיסה ל 4-5 טיסות ביום
ישראייר הפסיקה לטוס לאילת בשבת  אבל ארקיע תיקח את מקומה
מזל שיש אלטרנטיבה. ארקיע תשמור על הקו בשבת
תגיות:

אם למישהו נדרשה הוכחה נוספת מדוע חייבות לפעול בקו האווירי לאילת לפחות שתי חברות תעופה, הוא קיבל זאת ממש ביחד עם כניסת הסגר השלישי, כאשר חברת ישראייר הפסיקה לטוס לאילת בשבת ללא כל התראה. במקביל הופיעו פרסומים על כוונה של החברה להפסיק לטוס בשבת עם מכירת השליטה בה לאיש העסקים רמי לוי, ואולם בהנהלת החברה הכחישו את הדברים ל'ערב ערב'. למרות זאת, מבט בלוח הטיסות של החברה מלמד כי החברה חדלה לעבוד בשישי שבת. בימי שישי אין כיום אף טיסה לעיר אילת שנותרה מנותקת מבחינת הקשר האווירי בסופי השבוע. ביום שבת ישנה טיסה אחת בלבד לאחר צאת השבת ב-21:30. מצב דברים זה מתנהל הלכה למעשה כבר מספר שבועות מאז הושלמה עסקת הרכש של החברה.

 

ארקיע תמשיך לטוס בשבת


לעומתה, הודיעה חברת ארקיע כי תשוב לטוס החל מיום א' הקרוב וכי תטוס גם בסופי השבוע ואף במתכונת מתוגברת של 4-5 טיסות, שיחפו על שינוי המדיניות של ישראייר. על קו ארקיע לאילת יטוסו באופן קבוע מטוסי האמברייר 195 ב 35 דקות טיסה בלבד, כאשר במהלך סופי השבוע יופעלו גם מטוסי האירבס 321NEO. מחיר הטיסה לכוון יעמוד על החל מ 159 ₪ ועל 99 ₪ לתושב אילת. 
עוז ברלוביץ משנה למנכ"ל ארקיע אמר: "אנו שמחים להודיע על חזרת ארקיע לקו לאילת הצבנו לוח טיסות המותאם לתושבי אילת, למגזר העסקי ולנופשים. במהלך סופי השבוע ועם פתיחת המלונות בעיר נתגבר את הטיסות בתדירויות נוספות לטובת הנופשים. יצאנו בשיתופי פעולה עם רוב רשתות בתי המלון בעיר לתקופה המידית ולחג הפסח", עוד הוסיף כי: "השקנו לאחרונה את אתר האינטרנט החדש של החברה המאפשר לבצע הזמנה בנוחות ובמהירות למבחר מוצרים בהם טיסה, חבילת נופש טיסה ומלון וכמובן ביצוע הזמנות לטיסות תושבי אילת באמצעות תהליך זיהוי מהיר וידידותי". לשאלת 'ערב ערב' הבהיר עוז כי ארקיע תטוס גם במהלך שישי שבת.

 

95% מהעסקים סגורים בשבת


מי שהצליחה לאכזב את תושבי אילת ובגדול היא דווקא חברת ישראייר שלא כארקיע, המשיכה לטוס לאילת לאורך כל תקופת משבר הקורונה גם בעיתות סגר, אלא שמה שלא עשתה הקורונה, עשתה העברת הבעלות בחברה לידיהם של רמי לוי ושותפו שלום חיים, שהודיעו כי החברה תפסיק לטוס בשבתות. אם בתחילה עוד ניסו להתכחש לדברים בחברה ומנכ"לה אורי סירקיס סירב להודות בדברים, הגיע ראיון של השניים בדה מרקר בו הודו כי הם פועלים להפסקת פעילות החברה, לרבות הקו לאילת בשבתות ואכן בדיקה בלוח הטיסות של החברה העלה כי בחסות הסגר השלישי, נכון להיום אין כלל טיסות בימי שישי לאילת וממנה, ובשבת ישנה טיסה אחת בשעה 21:30 לאחר צאת השבת. ביקשנו השבוע ממנכ"ל ישראייר אורי סירקיס להבהיר האם ישובו הטיסות בשבת בקו לאילת משישובו המלונות להיפתח אך סירקיס בחר שלא להשיב. 

בראיון לעדי דברת-מזריץ ויורם גביזון בדה מרקר, אמר לוי: "עדיין לא התקבלה החלטה סופית בנושא זה, אבל כל העסקים שלי לא עובדים בשבת. יש שבעה ימים בשבוע ויום אחד מתוכם הוא יום חופש. ביום הזה אנשים צריכים לנוח, ללכת לים או לבריכה או להיות עם המשפחה. היום שאלתי לראשונה את סירקיס מהו שיעור הטיסות בשבת מכלל הטיסות והוא אמר לי שכ–10%. אם החברה תפסיק לטוס בשבת אני אביא 30% תוספת טיסות, שיגיעו מאנשים שלא טסים בשבת...בסופו של דבר אנחנו נמצאים בישראל, רוב האוכלוסייה כאן מסורתית ו–95% מהעסקים סגורים בשבת. למשל, אנחנו רואים שדווקא רשתות מזון שעובדות בשבת מוגבלות במחזור שלהן. אני רוצה לשרת את כל האוכלוסייה בישראל ללא יוצא מהכלל - ערבים, חרדים או חילונים".. כשנשאל לוי "מה עם לשרת את אלה שרוצים לטוס בשבת", השיב: "למי שטס בשבת תהיה אלטרנטיבה לא לטוס אצלי אלא עם חברה אחרת. אבל אם אני פועל בשבת - הציבור הדתי לא יוכל לטוס אתנו".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת