האוטובוס האדום בנתב''ג עדיין פועל

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 17/2/2021 18:17 ● ערב ערב 3005
חודשיים אחרי שהופסקה פעילות האוטובוס האדום בנתב''ג ולמרות שלא בכל פעם מצליחים הנוחתים בנתב''ג למצוא אותו ● הקו שמוביל את האילתים למרכז תל אביב עדיין פועל בהנחייתה של שרת התחבורה ● 'ערב ערב' יצא לברר מי מתקצב את פעילות הקו, האם פעילותו תופסק לאחר הבחירות ואיך זה שלא תמיד האוטובוס מסונכרן עם איחורי הנחיתות
האוטובוס האדום בנתב''ג עדיין פועל
עמדת ההמתנה לאוטובוס האדום מחוץ לטרמינל 1 בנתב
תגיות:

זה נחת על תושבי אילת כמו רעם ביום בהיר. לא זו בלבד שעם תחילתו של הסגר השלישי שוב צומצמו הטיסות מאילת למרכז וחזרה, אלא שלפתע הופסקה פעילותו של האוטובוס האדום שעמד לטובת תושבי אילת שנחתו בנתב"ג כהטבה שהעניק משרד ראש הממשלה לאילתים, לאחר סגירת שדה דב. 
אמנם בדיקה שעשה 'ערב ערב' העלתה כי פעילות הקו הוענקה לתושבי אילת למשך זמן מוגבל וכי משך זמן זה התארך מעבר לצפוי, אלא שעכשיו שוב נותרה השאלה איך אמורים תושבי אילת, בעיקר החולים, להגיע אל מרכז תל אביב מנתב"ג?

 

אין רכבת והאוטובוס לא מסונכרן


הייתה זו שרת התחבורה מירי רגב שמיהרה להרים את הכפפה והבטיחה להחזיר את פעילות הקו החשוב כל כך עבור תושבי העיר הפעם במימון משרדה. אמנם היה מי שהבין כי פעילות הקו תוחזר לפחות עד לאחר תום הסגר השלישי, אלא שבפועל, הדברים לא ממש ברורים, בדיוק כמו העובדה שלא תמיד מוצאים האילתים שנוחתים בנתב"ג את האוטובוס שאמור להמתין להם בהווה מחוץ לטרמינל. כמו שסיפרה לנו השבוע תושבת אילת שנחתה באחת מטיסות הבוקר בנתב"ג. "אמנם היה עיכוב בטיסה והנחיתה התעכבה ועדיין מקו אוטובוס שאמור להמתין לנוסעים בתחנה היינו מצפים שיהיה מעודכן באיחור ויגיע בזמן, אלא שבפועל הוא לא היה שם. כאב הלב לראות את החולים והמבוגרים אובדי עצות, לא יודעים איך הם אמורים להגיע מכאן לבתי החולים שלהם. אנשים שהיו בטוחים שהאוטובוס ימתין להם וגילו שאין אוטובוס", היא מספרת בכאב. "מאחר ונסיעה מנתב"ג עד לבתי החולים עולה מעל 100 ש"ח וכנראה הם לא לקחו את זה בחשבון הם התחילו להתארגן לנסיעות משותפות וחלוקה בעלות הנסיעה. במקביל המוניות עטו על כולם והם חיפשו כסף בשקט ובצנעה וניסו לברר האם האוטובוס הגיע? האם עזב? אולי אמור להגיע בהמשך, אבל לאף אחד בשדה לא היו תשובות למרות שבאמת ניסו ורצו לעזור להם. זה היה מחזה כואב ולא נעים".
גם במקרים אחרים דווח ל'ערב ערב' כי לא תמיד כשיש איחורים בנחיתות מסונכרן האוטובוס האדום ולכן הוא לא מגיע בזמן, עובדה שמצריכה את הנוחתים בנתב"ג לקחת מוניות בהעדר קו אוטובוס סמוך או רכבת שטרם חזרה לפעול בקו נתב"ג, כמו שהסביר דובר רכבת ישראל: "קו הרכבת לנתב"ג לא פועל מאז תחילת הקורונה והירידה המשמעותית בטיסות. לא זו בלבד אלא שבשלב מסוים נרשמה תחלואה גבוהה בקרב נוסעי הרכבת והצוות ופעמים רבות צוותים נאלצו להיכנס לבידוד. בסופו של דבר הוחלט על ידי משרד התחבורה כי אין טעם להפעיל את הקו. אמנם הקו משרת גם את הטסים לאילת אבל בעיקר את הטסים לחו"ל וכשאין הרבה טסים לחו"ל, ובימים אלו אין בכלל, ובמקביל יש תחלואה, הקו לא פועל עד להודעה חדשה".

 

משרד התחבורה אינו עונה


כך או כך, לא בקלות הצלחנו להבין מי עומד בפועל מאחורי הפעלת קו האוטובוס האדום שמוביל גם כיום את הנוחתים בנתב"ג למרכז תל אביב. אין ספור פניות לדוברות משרד התחבורה לא זכו לתגובה משום מה. רק כשהבנו כי חברת 'קווים' היא המפעילה את הקו המדובר, הצליח 'ערב ערב' להגיע למנהל השירות בחברה איתי פלייסינג, שפתר עבורנו סוף סוף את השאלה מי מממן בפועל את הפעלת הקו. "הקו פועל בהתאם להנחיות משרד התחבורה והוא מתוקצב על ידו", השיב לנו פלייסינג. לשאלת התזמון של ההסעות והעובדה שלא תמיד כשהנחיתות מאחרות בנתב"ג ניתן למצוא את האוטובוס האדום בעמדתו, השיב מנהל השירות: "אנחנו לא מכירים תלונות בעניין. ככל שיש נשמח לקבל אותן ולטפל. כעיקרון הנסיעה מתייצבת רבע שעה לפני הנחיתה (אנחנו מתעדכנים בזמן נחיתה סופי באתר נתב"ג אחרי שהטיסה ממריאה מאילת). הנסיעה יוצאת מתחנת המוצא אחרי שמתקבל אישור של הממונה התורן בטרמינל 1 בנתב"ג שמאשר שכל הנוסעים יצאו מהטרמינל".

לשאלה האם ידוע לו עד מתי יממן משרד התחבורה את הפעלת הקו עבור תושבי אילת מסר מנהל השירות של חברת קווים: "את זה צריך לשאול את משרד התחבורה. אנחנו נפעיל כל עוד מבקשים מאיתנו".
ולנו לא נותר אלא לקוות לתזמונים מדויקים יותר של האוטובוס בתקווה שגם לאחר הבחירות יהיה מי שיזכור את הצורך של תושבי אילת באוטובוס האדום שאולי יזכה סוף סוף למעמד של קו קבוע מתנב"ג למרכז תל אביב.

משרד התחבורה מסר בתגובה: כי שירותי האוטובוס האדום הלוקח את הנוסעים מטרמינל 1 לתל אביב עדיין פעיל: "עם סגירתו של שדה התעופה "שדה דב", משרד התחבורה מפעיל את "האוטובוס האדום" - שירות הסעות חינמי לטובת הטסים מאילת למרכז הארץ ומשכך לא נדרש "קול צעקה" שכן השירות קיים כאמור", נכתב בהודעת המשרד, "השירות מופעל ללא עלות מהטרמינל בנתב"ג ועד לתחנת הרכבת סבידור בתל אביב וימשיך לפעול עד לחזרת תחנת הרכבת בנתב"ג לפעילות מלאה, אז יוכלו הנוסעים להגיע למרכז הארץ באמצעות הרכבת". עוד הוסיפו במשרד התחבורה, כי: "בהתערבות שרת התחבורה מירי רגב, נקבע כי השירות יעבור מרשות שדות התעופה לרשות הארצית לתחבורה ציבורית, ויופעל באמצעות מפעילי התחבורה הציבורית. יצוין, כי השירות אינו מוופעל בידי רכבת ישראל ואין כל כוונה להעביר את הפעלת השירות לאחריותה", לשון ההודעה.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש