דיירי הכוכב השלישי זועמים: ''חכ''א מקימה אולם ספורט ופוגעת בנו''

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 12/2/2021 07:56 ● ערב ערב 3004
בבוקר בהיר אחד גילו דיירי הכוכב השלישי שבחכ''א החלו בהקמת אולם ספורט בבית הספר ימין הרצוג הנושק לבניין ● אלא שבאותה נשימה, השתלטה חכ''א על כמות לא מבוטלת של חניות ששימשו את דיירי הבניין לטובת מתחם העבודות ● עכשיו בלב החניה, בקרבה מסוכנת לעוברים ושבים ובקרבה מסוכנת למכוניות, נעים לאורך כל שעות היום משאיות וטרקטורים שמעמיסים ופורקים משאות כבדים לחרדתם של הדיירים שלא מתכוונים לעבור על ההטרדה לסדר היום ● ''הצענו לגורמים בחכ''א מקום חליפי בסמוך אבל אף אחד לא טורח להתייחס'', מבהירה נציגת הדיירים ● חכ''א: ''הבקשה נבחנת''
דיירי הכוכב השלישי זועמים: ''חכ''א מקימה אולם ספורט ופוגעת בנו''
שטח החניות שגודר לטובת אתר הבניה

איך הייתם מגיבים אם בבוקר בהיר אחד הייתם מגלים כי רחבת החנייה היחידה שמשמשת את הבניין שלכם הפכה בין לילה לאתר בנייה? את זה בדיוק גילו לפני כחודש דיירי הכוכב השלישי באילת שהתעוררו ביום בהיר אחד וגילו כי עיריית אילת באמצעות החברה הכלכלית אילת (חכ"א) מתכוונות להקים אולם ספורט בבית הספר השכן 'ימין הרצוג' במימון מפעל הפיס. עד כאן הכל טוב ויפה ואפילו מבורך אלא שמהר מאוד הבינו הדיירים שאיך לומר בעדינות, הם לא ילקקו דבש בכל התהליך המבורך הזה. 

 

גם פחי המיחזור תפסו מקום


"פתאום ממש מתחת לאף שלנו, בין כל המכוניות שחונות בחנייה עלו על השטח דחפורים, טרקטורים ושלל ציוד מכני כבד", מספרת רונית רביבו, דיירת בבניין. "לא שמו פתקים על הרכבים שנדאג להזיז את המכוניות בשעו תהבוקר כי מבוצעת עבודה באזור, לא כלום. ככה עמדנו בחלונות והסתכלנו בדאגה איך הכלים הכבדים מפטרלים בין הרכבים שלנו". עוד באותו יום תחמה חכ"א שטח של כ– 12 חניות, גידרה וסגרה לטובת אתר הבנייה הסמוך. ואם לא די בזה, הפח הירוק ושאר פחי המיחזור הוזזו גם הם ותפסו עוד 3-4 מקומות חניה. "אמנם לא מדובר בחניות פרטיות אלא בחניות ציבוריות שמשמשות את דיירי הבניין", מסבירה רונית, "אבל בהתחשב בעובדה שאנחנו 48 דיירים בבניין ולכל משפחה יש לפחות רכב אחד, שלא לדבר על משפחות רבות שיש להן כיום גם שני רכבים, מהר מאוד נוצרה במקום בעיית חניה, ושוב, כל זאת מבלי שמישהו טרח לדבר איתנו, להכין ולהסביר". 

 

כלי הרכב הכבדים נושאים מתכות וברזלים מסוכנים ויוצרים סדקים בכביש

 

שטח חליפי מוזנח ולא מנוצל


הדיירים הזועמים מיהרו לפנות לעיריית אילת ולמקום הגיע סגן ראש העירייה סטס דינקין שראה מקרוב במה דברים אמורים ושמע את טענות התושבים. "באותה הזדמנות הצענו לו שטח חליפי לטובת הפרויקט", אומרת רונית ומצביעה על גינה לא ממש פורחת שממוקמת בצמידות לשטח החנייה שנגזל. "כאן הייתה חניה עליה חנו בעבר הלא רחוק אוטובוסים ורכבים גדולים עד שמישהו החליט לתחום את השטח והפך אותו לגינה. למעט כמה עצי פרי, יש כאן בעיקר לכלוך, פסולת והזנחה. הצענו לחכ"א ולעירייה לפתוח את המתחם הזה, ליישר ולהשמיש לטובת השטח שהם צריכים לעבודות, הרי אם בלאו הכי לשטח הזה אין שימוש, למה שהם יפגעו בנו?", מעלה רונית את טענת דיירי הבניין שהחליטו לא לעבור על כוונה זו של העירייה לסדר היום. "את מבינה", אומרת רונית, "מאז התחילו העבודות במקום הן לא מתקיימות באופן סדיר. יום אחד עובדים כאן, כמה ימים נעלמים והעיקר פגעו לנו בנוחיות ובחניות. אם אנחנו מעזים לחנות לאורך הגדר שהקימו כי אין לנו ברירה אחרת, פתאום בבוקר אנחנו מגלים שהם עובדים ולכו תזיזו את הרכב. במקומות מתוקנים דואגים להשאיר הודעות על שמשת הרכב שיש לדאוג לפנות את המכונית בבוקר, כאן כלום, לכי תנחשי". 

 

סכנה לדיירי הרחוב


אם לא די בזה, הרי שכשהעבודות מתקיימות בשטח, כלי הרכב הכבדים עוברים באמצע החניה מצד לצד ולא פעם הם נושאים מיני מתכות וברזלים כבדים. "זה מסכן את שלום השכנים שיורדים לרכבים שלהם ומנסים לצאת מהחניה וזה מסכן ביותר את שלום הרכבים שלנו שעומדים בדרכם של הכלים הכבדים. לנו לא נותר אלא להסתכל בדאגה מהחלון ולקוות שלא יקרה שום דבר רע", מצרה רונית. "זה בלתי אפשרי לחיות ככה. הם שיבשו לנו את שגרת היום יום וברור לנו שלא מדובר כאן בעבודה של כמה ימים או שבועות אלא של כמה חודשים. ואיך אנחנו אמורים להסתדר עם זה. אם יש הצעה שיכולה להקל עלינו את החיים, למה לא להקשיב לנו ולמה לא ללכת על זה אלא להעדיף לפגוע בתושבים?". רונית מצביעה על סדקים גדולים שנפערו על כביש החניה ומבהירה: "את רואה את כל אלו? זה לא היה כאן עד שלא עלו כלי הרכב הכבדים. מצד אחד הם עושים טוב ומקימים אולם ספורט חשוב, מצד שני הם פוגעים באותה נשימה ב- 48 בתי אב בעיר מבלי שלמישהו יהיה אכפת. אז הקמנו וועד פעולה ולא נשתוק עד שגם הנוחיות שלנו תלקח בחשבון. אנחנו לא רוצים לעבור על החוק אבל אין ספק שעוד ישמעו מאיתנו. כמי שמשלמים מיסי עירייה גם לנו יש זכות להגיב ולומר עד כאן".

מחכ"א נמסר בתגובה: ״לצורך עבודות הנדסיות מורכבות להקמת אולם ספורט בבית הספר ימין הרצוג הוקצו כ 9 מקומות מחניה ציבורית לצורך שטחי התארגנות הכרחיים. בקשת התושבים להרחיב את החניה הציבורית גם לשטח הציבורי אשר משמש כגינה קהילתית מטופחת נבחנת על ידי העירייה. אנו מצטערים על אי הנוחות הזמנית ונפעל לקצר את משך השהיה בשטח ההתארגנות ככל האפשר". 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש