הנשיא התערב והחייבת מאילת זכתה לסיוע

מאת: איציק נועם ● צילום: ויקיפדיה ● 5/2/2021 13:39 ● ערב ערב 3003
בעקבות פנייה מלשכתו של נשיא המדינה חייבת מאילת שהתנהלו נגדה תיקים בהוצאה לפועל קיבלה סיוע מרשות האכיפה והגבייה ● תיק אחד נסגר ובתיק השני הוסרו העיקולים והוסדר החוב
הנשיא התערב והחייבת מאילת זכתה לסיוע
אחד הנושים ויתר על החוב והשני הסכים להפחתה ותשלומים
תגיות:

רשות האכיפה והגביה פרסמה השבוע מקרה בו נעתרה לפניית נשיא המדינה ראובן ריבלין, והביאה להסדרת חובה של חייבת נכה 100% מאילת, המתקיימת מקצבת נכות בלבד. כנגד החייבת עמדו שני תיקי הוצאה לפועל שסך החוב בהם עמד על 25,000 ₪. החייבת מתגוררת ביחידת דיור קטנה באילת בליווי רשויות הרווחה, ומסתייעת בארגוני חסד.

בעקבות חובותיה, עוקל חשבון הבנק שבבעלותה וכספי הקצבה שבחשבונה הועברו לזוכה. החייבת פנתה ללשכת נשיא המדינה בבקשה לסיוע בתשלום יתרת חובותיה מאחר ומצבה הכלכלי והבריאותי אינו מאפשר לה להתמודד עמם. הפניה הועברה מלשכתו של הנשיא לאגף הביקורת ברשות האכיפה והגבייה. עובדת האגף פעלה למול הנושים על מנת לסייע לחייבת בתשלום חובותיה. בתיק הראשון הסכים הזוכה לוותר על החוב ולסגור את תיק ההוצאה לפועל. בשל מגבלותיה הרפואיות, לא היה באפשרות החייבת להגיע ללשכה לצורך סגירת התיק, על כן נעשתה פנייה למנהלת לשכת הוצל"פ אילת, וזו האחרונה נקטה פעולות לסגירתו ללא צורך בהגעתה ללשכה. בתיק הנוסף תלוי ועומד נגד החייבת, סייעה עובדת אגף הביקורת ברשות בהגעה  לפשרה עם הזוכה, לפיה סכום החוב יעמוד על סך של 3,300 ₪ וישולם ב- 11 תשלומים שווים של 300 ₪ בכל תשלום. בעקבות ההסכם כאמור, ביקשה החייבת לשלם את התשלומים באמצעות הוראת קבע, אך מאחר והוטל עיקול על חשבון הבנק שבבעלותה, לא אושרה בקשתה. גם כאן פעלה נציגת הרשות למול הזוכה בבקשה להסיר את העיקולים כנגד החייבת, כדי שניתן יהיה להקים הרשאות לחיוב בחשבון.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש