נדחה ערעורו לעליון של הבעל שהכה אשתו בחופשה באילת לעיניי בתם התינוקת

מאת: איציק נועם ● צילום: אילוסטרציה ● 5/2/2021 12:42 ● ערב ערב 3003
העליון דחה את בקשת רשות הערעור שהגיש גבר מכה ● שעונשו בגין תקיפה אכזרית של זוגתו לעיני בתם התינוקת הוחמר בביהמ''ש המחוזי ● העליון: ''מדובר במספר עבירות שבוצעו לאורך תקופה ובאלימות שעוצמתה התגברה ממקרה למקרה, עד שבאירוע האחרון, בבית המלון, נהג המבקש באופן משולח רסן''
נדחה ערעורו לעליון של הבעל  שהכה אשתו בחופשה באילת  לעיניי בתם התינוקת
בעת חקירתו – שתק אך השתולל באולם

במהלך חודש אפריל 2020 הגיעו לאילת שני תושבי המרכז, בני זוג, ביחד עם בנם התינוק. השניים התאכסנו באחד מבתי המלון בעיר, כאשר באחד הבקרים, החל הבעל לצבוט את רעייתו בעת שישנה, משביקשה כי יחדל, התעצבן עליה והחל מפעיל לחץ על חזה ואף שרט אותה בגבה תוך שהוא מכה בה. משניסתה להגן על עצמה מפניו שרטה אותו האישה, אלא שבכך לא תמה מסכת התקיפה שרק הלכה והסלימה. הבעל תפס באשתו והטיח אותה מהמיטה, הסתער לעברה, סטר על פניה ובעט ברגליה, משהתחננה על חייה, נרגע מעט והבטיח להפסיק לתקוף אותה, אלא שלמילתו לא היה ערך של ממש, שכן בהמשך היום תקף אותה שוב. האישה העידה כי הבעל לקח את בתם התינוקת והניח אותה על המיטה, התנפל עליה, זרק אותה לעבר הספה, בעט ברגליה וסטר לה ואפילו נשך אותה בזרוע תוך שהוא מאיים לרצוח אותה. בשלב זה הצליחה האישה המבועתת להימלט לשירותים בחדר המלון ולנעול עליה את הדלת. אלא שגם מפלט זה לא עמד לאישה המסכנה שכן הבעל הודיע לה כי אם לא תצא מהחדר מיד הוא ירצח אותה, למשמע קול בכיה של התינוקת נאלצה האם לצאת מהאמבטיה והבעל המשיך במסכת התקיפות האכזרית, בשלב כלשהו הצליחה האישה להגיע אל דלת החדר לפתוח אותה והחלה זועקת לעזרה, עובדי המלון שהיו בסביבה ושמעו את זעקותיה מיהרו למקום, אלא שהבעל דרש כי לא יתערבו ומשך את האישה חזרה פנימה לחדר. העובדים הזעיקו למקום את קצין הביטחון של המלון שפרץ אל החדר ודרש מהבעל לשחרר את אשתו ואף הזעיק את כוחות המשטרה שעצרו את הבעל המכה. בעדותה סיפר האישה כי לא היתה זו הפעם הראשונה בה תקף אותה בן זוגה. כך כשבועיים לפני כן צבט אותה בידיה וכשאמרה לו שהוא מכאיב לה, תפס בשערות ראשה, אמר לה שיגזור אותו ואז תלש שערות מראשה. כשלושה חודשים לפני כן, שבר לה כלי איפור וארון זכוכית וכחמישה חודשים לפני האירוע במלון, סטר לה בנוכחות אמו, שלקחה את התינוקת לידיה והרחיקה את המבקש מהמתלוננת. 


כנגד האיש הוגש כתב אישום חמור בבית המשפט השלום באילת, בסיומו נגזרו על האיש 11 חודשי מאסר בפועל. עונש זה נראה למחלקת תביעות המשטרה מרחב אילת כעונש קל מידי לאור חומרת התקיפה ולפיכך הגישה ערעור למחוזי שכאמור התקבל ב-17.1 לאחר שהשוטרים קבעו כי מעשיו של האיש היו חמורים ופגעו בכבודה של האישה. בדחותו את בקשת רשות הערעור שהגיש הגבר לביהמ"ש העליון נקבע  כי:  "בדין פסק בית המשפט המחוזי כי בית משפט השלום שגה כשקבע מתחם ענישה מקל שאינו משקף מתן משקל ראוי לעקרון ההלימה ולמידת הפגיעה בערכים החברתיים המוגנים". ביהמ"ש הדגיש כי: "קשה להלום כי בישראל של המאה העשרים ואחת, עדיין רווחת התופעה של אלימות במשפחה, ובמיוחד אלימות נגד בת זוג, משל הייתה רכושו וקניינו של הבעל. כל זאת, תוך ניצול פערי כוחות פיזיים, לעתים תוך ניצול תלות כלכלית ורגשית של בת הזוג, ותוך ניצול העובדה שהדברים מתרחשים בין כתלי הבית כשהם סמויים מן העין. התופעה מעוררת שאט נפש וסלידה, והענישה בעבירות אלה צריכה לשקף את המימד המחמיר של עבירות אלימות במשפחה, תוך הכרה בעוול ובנזק הנפשי או הפיזי שנגרם לבת הזוג ובפגיעה בכבודה."


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת