ג'וני בוי חזר לנינג'ה

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 10/12/2020 10:17 ● ערב ערב 2995
שנה אחרי שהצליח להעפיל לשלב חצי הגמר בתוכנית הכי אקטיבית על המסך- 'נינג'ה ישראל', יונתן יגן, ילד אקטיבי אילת חזר לנסות להמשיך במקום בו נכשל בעונה הקודמת ● בגיל 22 כשהוא כבר משלב בין עולם גלישת הפריסטייל לטרפז המעופף ולאקטים לולייניים אליהם נמשך כמי שחובב אדרנלין בשפע, ג'וני חביב ההפקה שם לו למטרה לנסות לשפר עמדות ● ''אם היה באילת מתקן נינג'ה ראוי כמו שיש במרכז הארץ אין ספק שלא רק יונתן היה מגיע רחוק אלא הוא היה יכול לעזור לבני נוער להביא את עצמם לידי ביטוי כמו שהוא חולם לעשות'', אומר השבוע אביו אייל
ג'וני בוי חזר לנינג'ה
''אין ספק שהעובדה שאין באילת מתחם נינג'ה מונעת מהרבה אילתים לנסות להשתתף בתחרות''

בשבוע שעבר זה קרה. יונתן יגן, בן אילת' חזר אל מסלול הנינג'ה והצליח גם השנה להעפיל לשלב חצי הגמר במקום בו בוגרים, שריריים וגבוהים ממנו נכשלו. בקלילות אופיינית, מהירות ומבט נחוש, הצליח הצעיר האילתי, חביב ההפקה, לכבוש את המסלול כשגם הפעם הוא לא מוותר על הניסיון לעלות את ה'מגה קיר' הגבוה, גם אם זה אמר מבחינתו להפסיד נכון לשלב זה את המקום הראשון במקצה שלו. כזה הוא ג'וני, אוהב להציב לעצמו אתגרים. אז גם הפעם הוא לא הצליח באתגר הזה ואפילו נחת על העכוז, מושך מכה אל עבר המכשול האחרון שהביא אותו אל הבאזר ואל העמידה ביעד התורן. 
ג'וני בוי העפיל לחצי הגמר. מה יהיה הלאה אף אחד לא מוכן לגלות. ככה זה כשאתה חתום על סודיות מול ההפקה היוקרתית שלא רק לא מאפשרת לך לגלות מה קורה איתך הלאה אלא גם שומרת אותך לראיונות אישיים בערוצי התקשורת הארציים. "אתם תוכלו לראיין אותו רק לאחר חצי הגמר", הבטיחו לנו בהפקה, ואנחנו הסתפקנו באבא אייל שסיפר לנו על ההיפר שידע כל השנים לרתום את האנרגיות הבלתי נלאות שלו בעיקר לטובת הספורט.

 

''כילד לא היה קל. הבריחה שלי הייתה תמיד לים''. ג'וני

 

מי יביא את מתחם הנינג'ה לאילת?


ג'וני נולד באילת, בן לאמא קנדית ואבא אילתי (אייל), וכילד מעורב לא תוכלו להישאר אדישים למראהו. תוכלו לקלוט אותו מדי פעם מתאמן בפארק כושר כזה או אחר ברחבי העיר כי ככה זה בעיר בה אין מתקן נינג'ה אחד אמיתי לאימונים. מעבר לזה, לאחר שנים בהם פרק את המרץ הבלתי נדלה שלו על גלשן בגלישת פריסטייל, בשנים האחרונות ג'וני מצא את עצמו נסחף אל עולם הפעלולים ומצא את מקומו אצל נדין באימונים על טרפז או שאר פעלולים, מה שגם פתח לו את הדלת אל המופע הבינלאומי הנחשב 'וואו' של רשת 'ישרוטל' שם חיפשו לפני תחילת הקורונה מחליף לאחד הפעלולנים שלהם ומצאו את ג'וני שהפך לאילתי הראשון במופע הנחשב. "אז אמנם לא ידעתי הרבה בתחום", מודה ג'וני, אבל למדתי מהר והשתלבתי. לרוע מזלו, זמן קצר לאחר שחבר להפקה הגיעה הקורונה, בתי המלון בעיר נסגרו, חברי המופע פוזרו חזרה לארצות המוצא שלהם והוא נשאר עם הרבה טעם טוב לעוד, מקווה שביום בו יחזור המופע לתיאטרון 'ישרוטל' הם יזכרו את הצעיר האילתי הטוב. כך או כך, לאורך כל השנה הזו משהו בו התבגר. ג'וני הבין שכבר אי אפשר רק להסתובב בעיר ולהתאמן חסר מעש, אלא צריך גם למצוא פרנסה. היום הוא עושה את זה במלון 'יו קורל' בצוות הקרקס הפועל שם להנאת הבאים. בין לבין, הוא אף פעם לא הפסיק להתאמן לקראת הנינג'ה כי ברגע שנפל בעונה שעברה בחצי הגמר ממתקן הפלופלור היה לו ברור שהוא עוד יחזור והוא חזר.

 

 

שובב, קליל, לא מנסה להרשים


אייל, אביו של ג'וני, מעיד עליו כי הילד אף פעם לא ממש הסתדר עם מסגרות. הוא אמנם סיים 12 שנות לימוד, אבל זו הייתה משימה מאוד לא פשוטה עבור ילד עם בעיות קשב וריכוז, שהיה מכור למה שאהב, במקרה שלו- גלישת פריסטייל מלאה בפעלולים. "הוא היה מאבד את זה מהר מאוד בשיעורים ומודיע למורה שלו שהוא הולך". נזכר אייל. מכאן הייתה הדרך אל הים ואל הגלישה קצרה מאוד. בזכות ידידה טובה שלו הוא חזר ללימודים, עשה את זה בקידום נוער שם קיבל את היחס האישי והפרטני שהיה צריך בדרך לעמידה ביעד- הוצאת הבגרות. בד בבד הוא המשיך לגלוש, השתתף בתחרויות בארץ ובעולם וגם הגיע להישגים.
כשג'וני היה בן 16 עזבה אמו את הבית וחזרה לקנדה כשהיא מאפשרת 
לג'וני להישאר עם אביו באילת שכן כאן היה כל עולמו של הילד. בראיון שקיימתי עם ג'וני בשנה שעברה כששאלתי אותו למה לנינג'ה ענה לי ג'וני: "תמיד הייתי מכור לאקסטרים ולאדרנלין. אני היפר ואקטיבי ומן הסתם ספורט תמיד היה חלק מכל מה שעשיתי בחיים. הספורט הציל אותי ואיפס אותי בילדות. כילד לא היה לי קל. היו בעיות בבית, בעיות בבית הספר והבריחה שלי הייתה תמיד לים, זה הפך לדרך חיים שלי, אז כשהנינג'ה הגיע לארץ חשבתי שבעצם למה לא אנסה".


אני שואלת את אייל על הקשר בין גלישה, אקרובטיקה ונינג'ה והוא מסביר לי בחיוך: "הכל קשור אחד לשני.  הכל זה תנועה, כוח ופיתוח מיומנויות. אולי דווקא בגלל השילוב הזה לג'וני קל יותר במקום בו שריריים וגדולים ממנו כשלו ובכלל יונתן הוא אחד כזה שאם הוא נופל זה רק מדרבן אותו לקום, לנסות ולהמשיך הלאה עד שהוא יצליח".

למה כל כך אוהבים אותו בהפקה?
"אולי זה בגלל שג'וני מביא את עצמו נטו לתוכנית. שובב, קליל, לא מנסה להרשים אף אחד, הוא פשוט כזה ואי אפשר להישאר אליו אדישים".

 

 

עד כמה קשה הוא התאמן לקראת העונה הזו?
"אז זהו שאי אפשר לומר שהוא מתאמן נטו לקראת התחרות. ג'וני מתאמן תמיד, נקודה.
 הוא חי את האימונים והאימונים הם החיים שלו ולא רק לקראת התוכנית אלא בכלל. הוא מעביר את היום בתזוזה ואימונים בלתי פוסקים. רק כמה ימים לפני התוכנית אני מעלה אותו למרכז הארץ להתאמן במסלול נינג'ה אמיתי".

אם יש משהו עליו מצר אייל זה שבאילת, בניגוד למקומות רבים בארץ, עדיין לא השכילו לפתוח מתחם לילדים ולבני נוער. או אז ג'וני יוכל לאמן את הצעירים ולתת מענה למי שנמצא במקום בו הוא היה. אין משהו שיונתן אוהב יותר מאשר לעבוד עם בני נוער ולקדם אותם. כמי שעבר קורס מאמנים וכמי שיש לו ניסיון בתחרות עצמה, ג'וני הכי מתאים לזה. הלוואי ומישהו היה מרים את הכפפה באילת ופותח מתחם כזה, ג'וני כבר היה מוצא שם את מקומו הטבעי. אין לי ספק שהעובדה שאין באילת מתחם כזה מונעת מהרבה אילתים לנסות להשתתף בתחרות. אני יודע שג'וני לא יסכים איתי ומבחינתו זה רק תירוץ כי לטענתו אפשר להתאמן בכל מקום כשרוצים, ועדיין, זה לא זה. תוסיפי לזה את העובדה שצריך לנסוע למבחנים ולצילומים וזה לא הופך את העניין לפשוט וקל".

ועד שמישהו ימצא לנכון לפתוח באילת את מתחם נינג'ה שהוא מהפופולארים במרכז, ג'וני ימשיך לאמן צעירים אצל נדין, ימשיך להתאמן בכל רגע נתון עבור הנינג'ה ובעיקר עבור עצמו ויחלום על היום בו יוכל לתרום לצעירים אילתים הרבה יותר מהיכולות שלו. ומה הלאה בנינג'ה של העונה? כולנו נעקוב אחר הנציג המוכשר שלנו בתקווה שיצליח לעבור לפחות שלב אחד יותר מבעונה שעברה. 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש