פרסומת
דלג

יצחק הלוי וברוך קבלו תומכים בגדעון סער וקוראים לפריימריז בליכוד

מאת: ● 4/12/2019 20:04 ● ערב ערב 2944
מאיר יצחק הלוי הצטרף השבוע לראשי הערים התומכים פומבית בגדעון סער לראשות הליכוד ● יחסיו של יצחק הלוי עם בנימין נתניהו רעועים כבר תקופה ארוכה, בין היתר לאור תמיכתו של יצחק הלוי בסער, אך גם על רקע סגירת שדה דב ● תומך ותיק שיצא אף הוא בקריאה נרגשת לאילתים לתמוך בקיומם של פריימריז הוא יו"ר סניף הליכוד באילת, ברוך קבלו שאיחל לסער בהצלחה וקרא לשינוי ● סער, המתנגד לפתיחת עסקים בשבת, אמר בעבר ל'ערב ערב': "בעיר תיירות האיזונים צריכים להיות שונים" ● כמו כן תומך סער בהותרת הפטור ממע"מ באילת, אבל לא מוכן להתחייב על הקמת קזינו
יצחק הלוי וברוך קבלו תומכים  בגדעון סער וקוראים לפריימריז בליכוד
גדעון סער וצמרת הליכוד באילת בעת ביקורו באילת ביוני 2017


אחרי ראשי הערים והמועצות של אופקים, רמת גן, עכו, אופקים, גן יבנה, לכיש, מטולה, קדומים ומזכרת בתיה,  מצטרפים מאיר יצחק הלוי, ראש עיריית אילת, וברוך רבלות יו"ר סניף הליכוד, לתמיכה הפומבית בגדעון סער. בין יצחק הלוי לסער יחסים קרובים כבר מספר שנים והוא זוכה לכבוד וייקר בכל פעם שהוא מגיע לעיר. יאמר לזכותם של יצחק הלוי, כמו גם של יו"ר הליכוד באילת ברוך קבלו, כי השניים לא הסתירו את מעולם את תמיכתם בסער ועשו כן גם לאורך השנים בהם נוהל המאבק על שדה דב. יש הטוענים כי תמיכה זו היוותה שיקול בבית ברח' בלפור, שלא מיהר לסייע לעיר אילת ולמצוקותיה על רקע תמיכה זו. 
בפוסט ארוך שפרסם בחמישי שעבר, מביע יצחק הלוי, את תמיכתו בעריכתם של פריימריז פתוחים בליכוד, בהם יוכל סער להתמודד מול נתניהו. 
כזכור, הודיע יצחק הלוי במהלך מסיבת עיתונאים שנערכה ב-11.6 השנה, כנגד סגירתו של שדה דב, על עזיבתו את הליכוד: "אני מכהן כראש עיריית אילת 16 שנים, 45% הצביעו בבחירות האחרונות בעד הליכוד", אמר הלוי. "אני מודיע בצורה ברורה, מי שבחר בי זה 65% אחוז מתושבי אילת. הנאמנות שלי היא רק להם ועכשיו אני מחזיר את כרטיס חבר הליכוד שלי ואמשיך להילחם עבור תושב וילד באילת. בזה נגמר הפרק שלי בתנועת הליכוד, אני מאמין שהאמירה שלי תשפיע בבחירות. הבוקר שוחחתי עם חמישה שרים מהליכוד שאמרו שאני עושה דבר נכון". יצחק הלוי, כאמור, כבר אינו חבר ליכוד ועל כן דבריו פונים, מן הסתם, לתושבי אילת, שהביעו אמון מלא בבנימין נתניהו בבחירות האחרונות, אף שנערכו לאחר סגירת שדה דב, כאשר הליכוד שמר על כוחו באילת עם כ-43% תמיכה מכלל המצביעים.

 

יצחק הלוי: "גדעון הוא מנהיג ראוי"


וכך כתב יצחק הלוי בפוסט: "מילה על פוליטיקה, מנהיגות ומה שביניהן. ראש הממשלה בנימין נתניהו הוא מנהיג עתיר זכויות; הוא נבון, חכם, כריזמתי, סוחף וכזה שייזכר כאחד מראשי המדינה הטובים והמוכשרים בהם התברכה מדינת ישראל. לצד זאת עלינו לזכור, כי אין אדם שהוא גדול וחשוב מהמדינה וברוח זו, אין מתפקידה של המדינה לשרת את מנהיגיה - אלא להיפך. המציאות העכשווית לא מיטיבה עם מורשת נתניהו; הקיפאון השלטוני שאנו עדים לו בשנה האחרונה, הכאוס והפילוג החברתי השורר בעת הזו פוגע פגיעה אנושה בתושבי המדינה, בנזקקיה, בביטחונה, בשגשוגה ובעתידה. אני קורא לראש הממשלה לגלות מנהיגות אמיצה, להציב את טובת תושבי מדינת ישראל בראש סדר העדיפויות, ובתוך כך לאפשר למי מהמנהיגים הפוליטיים המעוניינים בכך, לנסות, בדרך הדמוקרטית, הטבעית והמתבקשת ביותר להביא את אמונותיו ומנהיגותו למבחן הבחירה החופשית והדמוקרטית. קריאה להתמודדות אינה חתרנות וודאי שלא בגידה; זוהי קריאה לגיטימית מצד פוליטיקאים לגיטימיים, ברצותם לשנות מציאות שלטונית. אני מתקשה להבין את אותם חברי ליכוד (שחלקם הגדול הם חברים אישיים שלי שנים ארוכות) המשתלחים ללא רסן באנשים ראויים שכל שביקשו הוא לקיים הליך דמוקרטי ולהציע עצמם לבחירה. לגדעון סער ולכל חברי הליכוד, הרואים עצמם מתאימים להנהיג את התנועה - יש את הזכות הדמוקרטית, המוסרית והצודקת לבקש ולדרוש לעמוד לבחירה. מהיכרותי רבת השנים עם גדעון סער, עם הישגיו, יכולותיו וביצועיו במגוון רחב של תפקידי מפתח בעשייה הציבורית אני משוכנע שגדעון הוא מנהיג ראוי, ערכי וחכם שנכון ויעמוד בקדמת הבמה הציבורית ומשום כך אמשיך לתמוך בו כפי שתמכתי בו בעבר. בין אם מתוך תנועת הליכוד ובין אם מחוצה לה. בטוחני, שמהלך כזה יוסיף רבות לחוסנה וחוזקה של התנועה, ששורשיה וכוחה לאורך השנים נבנו בזכות הרוח הדמוקרטית והאצילות הפוליטית שהנחילו לה מייסדיה".
כידוע, דורש סער קיומם של  פריימריז בזק במסגרת הזמן שעד ה-11 בדצמבר, וזאת במטרה למנוע מערכת בחירות נוספת, שכן סער, היה ויזכה, צפוי להצליח, כך לפחות הוא מאמין, להשיג רוב של 61 חתימות. עד כה טרם פרסם נתניהו את תשובתו וכעת ממתינים במפלגה ליו"ר המרכז, חיים כץ, שכבר התבטא לאחרונה כשאמר: "אפגש עם נתניהו וביחד נקבל החלטה, כאשר רק טובת המדינה והמפלגה לנגד עינינו". ההערכות הן כי כץ, שנאלץ להתפטר מתפקידו כשר הרווחה באוגוסט השנה לאחר שהוגש כנגדו כתב אישום, ימתין לראות האם נתניהו ממנה שר אחר שאינו שר מכהן לתפקידו, שאם כן, עשוי הדבר להשפיע על החלטתו אם לקיים פריימריז בליכוד, אם לאו.

 

קבלו: "בואו נעשה את השינוי כמו גדולים"


לסער תומך נלהב לא פחות באילת – יו"ר סניף הליכוד באילת, ברוך קבלו, שפרסם אף הוא פוסט נרגש ובו הוא מאחל לסער הצלחה: "חברי לתנועה, אני ברוך קבלו יו”ר הליכוד באילת, חבר מרכז הליכוד, חניך בית״ר, בוגר ביה״ס ע״ש יוהנה ז׳בוטינסקי ( אשת מורנו ורבנו זאב ), מזה 44 שנים יונק את ״חלב התנועה״, כתב קבלו, "פעיל מרכזי באילת ב 30 השנים האחרונות ללא הפסקה וללא זיגזוג ולו הקל ביותר. אני מרגיש חובה לומר את דעתי בימים אלה בהם המדינה, התנועה וכל עם ישראל נמצא בסחרור מטורף במדרון תלול וללא יכולת עצירה. בואו נעצור לרגע. התנועה לא רשומה על שם אף אחד בטאבו, אנחנו זה התנועה. זכינו שמתנועתנו יצא אחד מגדולי מנהיגי הדור בישראל בעת החדשה , מנהיג ענק בסדר גודל עולמי. מנהיג שהעם ומדינת ישראל חבה לו חוב גדול, שככל ויחלפו השנים נבין את גודל החוב, כולנו תפילה ותקווה שחפותו תוכח מהר וצדקתו תצא לאור! אני ואתם חברי, שכבנו על הגדרות, נלחמנו בשיניים, עבדנו בטרוף , ספגנו מכות וקללות, פעלנו כחיילים בקרב, באהבה וללא גבולות למען נתניהו, למען הצלחתו ולמען המשך כהונתו שימשיך לכהן כראש ממשלתנו הנערץ והאהוב. לצערי, המציאות החדשה שאליה נקלענו והנסיבות המצערות לא משאירות לנו שום אפשרות אלה לחולל שינוי בתוכנו ובמנהיגותנו בדרך דמוקרטית כפי שחונכנו דורות. הקריאה לשינוי ובחירות אינה בגידה! אינה חתירה! אינה אסורה! הקריאה לשינוי ובחירות היא אות כבוד! היא גאווה לתנועה ! היא כוח החופש! כולכם יודעים שהמפלגות בארץ מקנאות בחופש הביטוי בליכוד!! חברים, רכבת השלטון שלנו הגיעה לתחנה האחרונה, בפנינו שתי אפשרויות. האחת לרדת מהרכבת ולוותר על המשך הנהגת העם והמדינה. השנייה להחליף את הקטר ולהמשיך במלוא הקיטור קדימה לטובת העם והמדינה. יש לנו קטר מצוין בדמות גדעון סער. מהיכרותי רבת השנים עם גדעון סער בטוח אני כי הוא האיש הנכון להנהיג את התנועה ולנווט את העם והמדינה בעת הקשה הזו. גדעון הוכיח בימים הקשים בכנסת בתקופת “12 הנועזים״, מנהיגות, קור רוח ויכולת קבלת החלטות ובעיקר הוכיח כי יש על מי לסמוך בעתות צרה. אני חייב הזכיר למלעיזים עצרו שניה, גדעון הוכיח נאמנות עיוורת לליכוד ושמר על כבוד הליכוד גם בימי פסק הזמן שלו!! זאת ועוד, כל עוד לא הגענו לקו “פרשת המים” עם ההחלטה הכואבת של היועמ״ש, הקפיד גדעון סער לשמור ולהגן על ראש הממשלה וכל הניסיונות למשוך אותו בלשונו נתקלו בתגובת גיבוי אמינה ונאמנה!!! אז די חברים, כולנו יודעים שאין יותר תוחלת ואין דרך חזרה מהסיטואציה שנכפתה עלינו וצריך לנשוך שפתיים ולהתקדם. יאללה, בואו נעשה את השינוי כמו גדולים, שכן אם לא, הימים האלה יתבררו כיומן של הסרט הרע שעוד לפנינו. אני בטוח שהשכל הישר וההיגיון יגברו על הרגש והכאב, יחד עם גדעון סער נוציא את התנועה והמדינה קדימה בראש מורם. בהצלחה לכולנו חברים. בהצלחה לגדעון”.

 

סער מתנגד לפתיחת עסקים בשבת


סער מתנגד נחרץ לפתיחת עסקים בשבת. במאי 2017 התראיין סער ל'ערב ערב' ונשאל על ידי הח"מ, לגבי תמיכתו בסגירת עסקים בשבת, העיתוי היה מיד לאחר ששר הפנים אריה דרעי פסל את חוק העזר העירוני שהעבירה מועצת עיריית אילת ואשר שינה את חוק העזר העירוני הקיים, המגביל פתיחת עסקים בשבת. דרעי סירב לאשר את החוק. בעקבות כך נשאל סער, ששימש בעברו כשר הפנים וכמי שפסל את חוק העזר העירוני שניסתה עיריית תל אביב להעביר, באותו נושא. 

נולדת בתל אביב ושבת לשם בנעוריך ועדיין עמדת בראש התומכים בדחיית המתווה שאפשר את הפעלת העסקים בשבת. טענת אז שהצעת העירייה מנוגדת לכלל ש'אין החוטא יוצא נשכר' ולפגיעה בלתי מידתית בערך השבת, אתה בעצמך אומר שאתה מתחזק בדת ואני שואל – האם דין אילת כדין תל אביב?
קודם כל אני אישרתי את הפעולה של שלושה מתחמים בתל אביב- מתחם נמל תל אביב, מתחם נמל יפו, ומתחם התחנה, וגם אישרתי את הפתיחה של חנויות נוחות בתחנות דלק. אני פסלתי את הסעיף שנגע להפעלה גורפת של הסופרמרקטים והיו לכך סיבות מגוונות. בין היתר, העובדה שהיה מדובר במתן פרס למאות עסקים שהפרו את החוק במשך שנים, זה עובדה שעיריית תל אביב הבינה שהיא לא יכולה לתקוף את ההחלטה שלי משפטית ולכן גיבשה חוק עזר חדש
.
שמקובל עליך?
אני מתייחס להחלטה שאני קיבלתי. אני לא בחנתי לגופו את חוק העזר השני אלא את הראשון. מה שחשוב להבין שההחלטה שלי לא נבעה ממקום דתי כי ממקום דתי אתה לא יכול התיר שום דבר. אם היה יושב שר ממפלגה דתית הוא לא יכול היה להתיר שום דבר. אני ניסיתי להגיע למשהו מאוזן. היתה לי גם הידברות עם ראש העיר ת"א, באותם שבועות, שלא הגיעה לכדי הסכמה, ובאופן כללי אני יכול להגיד שחשוב מאוד בשבת לשמור גם את היכולת של כל אדם לבלות על פי השקפת עולמו ואורח חייו ומצד שני למנוע את ריסוק הערך של יום המנוחה השבועי, כי על ידי מסחר שהוא בלתי מוגבל לחלוטין ניתן להגיע לפגיעה בעובדים הכי מוחלשים וביכולתם להיות בשבת עם משפחותיהם
.
מדוע, הרי יש גוי של שבת, ברשתAM:PM  מעסיקים מוסלמים בשבת
לא רק. וזה לא המצב. כי אם חד הורית שרוצה לשמור על מקום העבודה שלה אבל גם מאוד היתה רוצה להיות עם בנה ביום המנוחה השבועי, היא נאלצת הרבה מאוד פעמים לעבוד בשבת. בכל העולם המערבי, למשל באירופה בימי ראשון המסחר שם הוא לא כמו המסחר בימי חול. יש עקרון של יום מנוחה שבועי ולכן  יש למצוא את האיזונים הנכונים והם משתנים מתחום לתחום. אפילו בתי מרקחת ובתי חולים עובדים במתכונת של שבת
.
אני בכל זאת אתעקש לקבל ממך התייחסות לשאלה האם דין אילת כדין תל אביב
אלי לא הגיע חוק העזר, אני לא יכול
...
אילת פתוחה בשבת כולה ללא הגבלה
אבל אני מניח שעל פי חוק עזר
...
לא. אנחנו פועלים כאן בניגוד לחוק העזר בדיוק כמו בתל אביב.
 החוק אינו מתיר פתיחת עסקים בשבת והעירייה אינה אוכפת את החוק
אני לא בחנתי...

אני שואל את דעתך, האם אילת כעיר תיירות יש להחריג אותה
אני לא בחנתי ואני לא אתן תשובות לנושאים בלי שבדקתי אותם
.
אז אני אשאל באופן שאינו ספציפי לאילת האם באופן עקרוני עיר תיירות בישראל ראוי להחריגה בעניין השבת
בעיר תיירות האיזונים צריכים להיות שונים. מכיוון שהיא נותנת שירותים לתיירים לרבות לתיירים שאינם יהודים וכמובן שיש הבדלים בין מקומות העסקים. זה דבר אחד, נניח, עסק על הטיילת וזה דבר שני עסק בשכונת מגורים, בדיוק כמו שבתל אביב היה דבר אחד במתחמים ודבר שני בשכונות. צריך לבחון את הדברים לגופם בצורה מאוד אחראית וזה מה שאני ניסיתי לעשות בשעתו. עובדה שההחלטה שלי נותרה על כנה. כלומר עיריית תל אביב לא הלכה לבג"ץ נגד ההחלטה שלי אלא היא באה ותיקנה את ההחלטה הראשונה שהיא קיבלה
.
על יחסיו עם מאיר יצחק הלוי, אמר סער: "היחסים בינינו מצוינים. אפשר לומר גם יחסים חבריים. הכרתי את מאיר גם כחבר כנסת במאבקים פרלמנטריים, למשל בנושא החזרת הטבת מס ההכנסה שזו חקיקה שאני הובלתי והוא ליווה. שם היה שיתוף פעולה והיחסים התהדקו. לאחר מכן כשר חינוך מאוד נהניתי לעבוד אתו כי נושא החינוך מאוד קרוב ללבו. גם לגבי מערכת החינוך וגם לגבי השלוחה של האוניברסיטה שפועלת כאן וכל המאמצים לשמר אותה פה למשך שנים. אני רואה במאיר חבר ושותף לדרך, איש ציבור שהוא ערכי, אכפתי ומייצג תפיסות אחראיות. אז יש לנו שפה משותפת, ובעיקר, שנינו מאוד מאוד קשורים לחינוך. לא מזמן הייתי כאן בבתי ספר שפועלים בתוך פרויקט 'מיטיב' שאני יו"ר הוועדה המייעצת שלו שעושה פה עבודת קודש, לא רק פה, בכל הארץ, ויש בינינו שפה משותפת שמתחילה מתחום החינוך".


חדשות אילת - ערב ערב באילת