פרסומת
דלג

שכר עובדי ארקיע יקוצץ עד 35%

מאת: ● צילום: רותם נועם ● 4/12/2019 19:45 ● ערב ערב 2944
לאחר שבשבוע שעבר נודע כי 50 מעובדי ארקיע קיבלו זימונים לשימוע לפני פיטוירם, מתברר כי מספר המוזמנים היה גדול פי שניים ועמד על 100 ● בנוסף, יקוץ שכר העובדים הנותרים בקיצוץ רוחבי שינוע מ-15%-35% ● מי שמרוויח יותר יספוג יותר
שכר עובדי ארקיע יקוצץ עד 35%
ארקיע ספגה עד אוקטובר ירידה בגובה 10% במספר הטסים דרכה לאילת. מטוס ארקיע ברמון

השבוע מסתברים ממדי הקיצוץ המתוכנן בארקיע, לאחר שבניגוד למה שנמסר בשבוע שעבר, זומנו 100 מעובדי החברה, המונה 600 עובדים, לשימוע לפני פיטורים. בנוסף, הגיע הוועד להסכמות מול ההנהלה על קיצוץ שכר העובדים הנותרים ב-15%-35%. זאת לאחר שהנושא היה שנוי במחלוקת לאורך החודשים האחרונים והיה נתון במו"מ. לדברי יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, הקיצוץ יצא לפועל כבר בחודש ינואר 2020 וימשך כשנה. החברה תבחן את מצבה הפיננסי מדי רבעון, ובמידה וזה ישתפר באופן שייצב את החברה כלכלית, יושב השכר המקורי. הקיצוץ יופעל בשיטת מי שמרוויח יותר יקוצץ יותר, כאשר כל הסקטורים בחברה יפגעו, לרבות הטייסים וההנהלה הבכירה וחברי הדירקטוריון. גם מקרב המוזמנים לשימועים היו 15-20 טייסים.
 
ארקיע ספגה מאז תחילת השנה ועד סוף אוקטובר ירידה בגובה 10% במספר הטסים דרכה לאילת והמגמה נמשכת. מאחר והחברה מחזיקה ב-68% מנפח הטיסות לאילת, מהווה קו זה חלק משמעותי בהכנסותיה, והפגיעה החריפה בו, אף שהתמתנה בזכות העלייה בת ה-12% במספר הנוסעים בקווים הבינלאומיים, עדיין הביאה אותה לרף בו היא נדרשת לקצץ בהוצאותיה באופן מידי. חודש אוקטובר היה חודש שחור מבחינת ארקיע בחודש זה צנח מספר הטסים בה דרך רמון ב-30% לעומת אוקטובר 2018.


חדשות אילת - ערב ערב באילת    

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש