איש עסקים מוכר מאילת למאסר על העלמת מע''מ

מאת: רותם נועם ● צילום: אילוסטרציה ● 2/2/2024 11:05 ● ערב ערב 3157
שנת מאסר בפועל לבעל עסק למכירת טלפונים חכמים באילת, שהורשע במכירת סחורה בפטור ממס ערך מוסף ללקוחות שהוציאו אותה מהעיר
איש עסקים מוכר מאילת למאסר על העלמת מע''מ
הציג עסקאות מחוץ לאילת כאילו נערכו בה לצורך פטור ממע''מ

   בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר על איש עסקים מוכר מאילת, שנת מאסר בפועל, שנת מאסר על תנאי וקנס בסך 150 אלף ₪. האיש, בעל עסק למכירת מחשבים וטלפונים חכמים באילת, הורשע בשורה ארוכה של עבירות על חוק מע"מ, פקודת המכס וחוק איסור הלבנת הון. העונש נגזר עליו לאחר שהודה בעבירות שיוחסו לו במסגרת הסדר טיעון וכתב אישום מתוקן, ולאחר שהחזיר לקופת המדינה סכום של 200,000 ₪.
   על פי גזר הדין, הנאשם מכר טלפונים חכמים ללקוחות שונים מחוץ לאילת תמורת סכום כולל של למעלה ממיליון ₪. על מנת להתחמק מתשלום מע"מ בגין העסקאות הללו, יצר הנאשם מצג שווא לפיו ההכנסות הללו מקורן בעסקאות שביצע מול לקוחות בעיר אילת, ולפיכך הן פטורות ממע"מ.
   על מנת ליצור את אותו מצג שווא, ניהל הנאשם מערך מתוחכם של הפצת חשבוניות פיקטיביות בין שורה של חברות הרשומות בעיר אילת. החברות היו רשומות על שם בני משפחתו של הנאשם או על שם מקורבים לו, אולם הנאשם פעל בהן כאילו הן בבעלותו. 
   בנימוקיו לגזר הדין ציין כבוד השופט יואל עדן כי מעשיו של הנאשם היוו "פגיעה בערכים המוגנים ביסודם שהם – ההגנה והשמירה על כספי הציבור, מניעת פגיעה בקנינו של הציבור, ערך השוויון בנשיאה בנטל המסים, ושלטון החוק." עוד ציין כבוד השופט כי הנאשם ביצע שורה של פעולות "במטרה להסתיר גזלת כספי ציבור וביצוע עבירות, והכל תוך פעילות מתוחכמת הכוללת שורה ארוכה של פעולות ומסמכי כזב."

   ממינהל המכס ברשות המסים נמסר כי הוא: "יוסיף לפעול בנחישות למניעת ניצול לרעה של הטבת חוק אזור סחר חופשי אילת". ■


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו במייל או בווטסאפ


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת