מחיר ההתמכרות

מאת: רותם נועם ● צילום: אילוסטרציה ● 2/2/2024 11:06 ● ערב ערב 3157
30 חודשי מאסר נגזרו על אדם שפרץ לקופת התחנה המרכזית באילת, גנב תיק מאורחת במלון באילת, ובהמשך ניסה לחטוף תיק מתושבת כרמיאל
מחיר ההתמכרות
לא השתלב בקהילה טיפולית וחזר למאסר

   מגזר דינו (8.1) של בית המשפט המחוזי בחיפה, עולה, כי כנגד הנאשם (38) אוחדו שלושה תיקים פליליים, שניים מהם בגין חשד למעורבות באירועי גניבה והתפרצות באילת.

   בתיק העיקרי הוא הורשע בכך שבאוגוסט 2022, חטף תיק ובו כסף מזומן, מידה של אישה שהמתינה בתחנת אוטובוס בכרמיאל. לתיק זה צורף תיק נוסף בו הואשם כי באפריל 2022 נכנס הנאשם למלון אסטרל נירוונה באילת, שם איתר תיק של אורחת בחדר האוכל וגנב אותו. בתיק היו טלפון נייד, גרטיסי שראי וכסף מזומן. באישום נוסף שצורף לתיק, הוא הואשם כי באוגוסט 2022 הוא ניגש לתחנה המרכזית באילת, פתח בכוח את דלת הכניסה, ניגש לאשנב הכרטיסים, שבר את התריס והפיל את החלון בעזרת רגליו. מכך, התנפץ החלון על הרצפה. בהמשך, נכנס הנאשם לאשנב ותר אחר רכוש לגנוב בתוכו, תוך שפתח שתי מגירות, שאחת מהן הייתה נעולה. הנאשם נכנס למשרדי המקום, ומשלא מצא דבר ברח מהזירה. בגין מעשיו אלה יוחסה לו עבירה של פריצה. לאחר שהוברר כי המדובר באדם הסובל מהתמכרויות, הוא נקלט בקהילה טיפולית, אך עד מהרה הטיפול שם כשל והוא נפלט מהמסגרת והושב למעצר. בדברו האחרון, הביע הנאשם צער וחרטה על מעשיו, תוך שציין כי הוא הבין את הטעות שעשה ומבקש סליחה ורחמים. לדבריו, הוא למד דברים רבים במהלך שהותו בבית הסוהר, לרבות טיפולי גמילה מסמים, וכי הוא פותח כל בוקר בתפילה לאלוהים על כך שהוא נקי מסמים ומבטיח לעצמו שבחיים לא יסתבך שוב עם החוק.
   בגזר דינו ציין השופט אמיר טובי, כי:  "אין להקל ראש גם בפוטנציאל הנזק שעלול היה להיגרם כתוצאה מביצוע עבירת השוד בה הורשע הנאשם. די בכך שהמתלוננת הייתה מגלה התנגדות פיזית למעשה השוד כדי ליצור סיכון לנזק גדול מזה שנגרם בפועל...למתלוננת נגרם נזק נפשי המתבטא באימה ובפחד שאחזו בה שעה שהנאשם חטף מידה את תיקה בצהרי היום, במקום ציבורי, בטבורה של העיר כרמיאל".    על שני התיקים מאילת אמר השופט: "מעשיו של הנאשם מושא שני התיקים דלעיל מתאפיינים בתעוזה, העדר גבולות וחוסר מורא מפני החוק. ניכר כי העבירות לא נעשו אגב תחכום רב ולא היו כרוכות בתכנון או התארגנות מיוחדים, והרושם הוא שהן נעשו מתוך החלטה רגעית וניצול הזדמנות שנקרתה בדרכו של הנאשם, מבלי לייחד מחשבה רבה להשלכות מעשיו". 

כאמור, נגזרו על הנאשם 30 חודשי מאסר בניכוי חודשי מעצרו,  ושלושה עונשי מאסר על תנאי למשך שנתיים ושלוש שנים. ■


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו במייל או בווטסאפ


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש