צפו בגרסה המלאה החדשה של אירוע התקיפה של יהודה מורדי על ידי מוכר הסיגריות

מאת: רותם נועם ● 19/5/2023 09:32 ● ערב ערב 3120
ביהמ''ש האריך (16.5) את מעצרו של אילן ברגמן (''מוכר הסיגריות'') עד ליום 22.5, אך קבע כי יישאר במעצר בית מלא, הכולל איסור על שימוש בטלפון ומחשב ● ברגמן חשוד כי תקף את המשנה לראש העירייה, יהודה מורדי השבוע (15.5) בעת פגישה שנערכה בין בעלי מוסכים ● לאחר האירוע פינה עצמו מורדי לקבלת טיפול בבית החולים יוספטל ● יהודה מורדי: ''אני מודה לקדוש ברוך הוא שנתן לי את היכולת לספוג ולא להגיב'' ● ברגמן טוען כי הרקע לארוע הוא בכלל עסקי ● לידי 'ערב ערב' הגיעו צילומי מצלמת האבטחה שתיעדה את האירוע במלואו לאחר שפרסום חלקי פורסם קודם לכן וכעת ניתן להתרשם ממלוא חומרת האירוע כפי שקרה ● ברגמן אף שלח למורדי הודעות שיטנה ובהן כתב: ''אתה בוגד, את הראש יש לערוף לבוגדים'' ו''אני אפרק אותך פוליטית'', ''אני לא ילכלך את הידיים אתך...אבל ערבים אוהבים מאנייק כמוך'' ● בנוסף נחקר הבוקר ברגמן בחשד כי הפר את צו ביהמ''ש שאסר עליו להפעיל אינטרנט ולשוחח בטלפון ופעל ברשתות החברתיות
סרטון מצלמת האבטחה שתיעדה את האירוע

מה בדיוק קרה באותו מפגש בעלי מוסכים לבין אילן ברגמן ("מוכר הסיגריות") שהוביל להגשת תלונה על תקיפה בידי חבר המועצה והמשנה לראש העירייה, יהודה מורדי? עד כמה היתה באמת התקיפה חמורה, ואיך ניתח מורדי לחברי סיעתו את השפעת האירוע:
נתחיל בעובדות שאינן שנויות במחלוקת. ביום ג' הוזמנו הקבלן מרואן נופי ואילן ברגמן להשתתף בפגישה שנערכה בין בעלי מוסכים באזור התעשייה במוסך של משה אזולאי. בפגישה לא נכח מורדי, אך נכח מספר 2 בסיעתו 'ים', אלי דהן. במהלך השיחה עלו הטונים והאשמות הוטחו על ידי ברגמן במורדי ודהן הזעיקו למקום. מרואן שהבין את נפיצות האירוע שעלול להתרגש, מיהר לפנות מהמקום את ברגמן, אך לרוע המזל פגשו השניים עם צאתם במורדי שכבר הגיע למקום. מכאן חלוקות העדויות לגבי האופן המדויק בו התרחש האירוע, אך כעת יש בידינו את סרטון התקיפה המלא המדבר בעד עצמו.

 

מימין לשמאל: יהודה מורדי ואילן ברגמן

 

"חששתי שברגמן יכתוב שאני הרמתי עליו יד"


לפי גרסתו של מורדי, בהקלטה ששלח לחברי סיעתו: "אלי דהן ומשה הפחח קראו לי לפגישה בפחחייה של משה אזולאי. ברגע שהגעתי לשם יצא מרואן נופי ואחריו מוכר הסיגריות. בלי שום התראה הוא התנפל עלי, אתה הולך עם אלי לנקרי, אני אהרוג אותך, אני אדאג שערבים יהרגו אותך...לא התייחסתי אליו. שמתי את הידיים אחרי הגב וההוא המשיך להתנפל ולדחוף בסבב של שלוש פעמים. אני התלבטתי אחרי האירוע עם חברים, התייעצנו מה לעשות, השמועה הגיעה למחרת בבוקר למנכ"ל העירייה, פיליפ אזרד, שהתקשר אלי ואמר לי לא מקובל עלינו, אתה נבחר ציבור, יש פה קוד של משטרה, נקודה ואני הולך למשטרה. לא עבר עשר דקות קיבלתי טלפון מקראדי מפקד המרחב במשטרת אילת, שאמר לי אני מחכה לך בבית החולים אתה מגיע ישר לשם (בשיחה עם 'ערב ערב' תיקן עצמו מורדי ואמר כי שגה וכי מי שהתקשר אליו והגיע לפגוש בו בבית החולים היה שוטר חוקר ולא קראדי – ר.נ), ו(הוא סיפר לי) שהלכו ועשו תפיסה למצלמות של המוסך שמראות בדיוק את מה שאני מספר. האדם תקף אותי והידיים שלי מאחורה. לא נפצעתי ואין עלי סימנים אבל רואים שהוא מכה כמו שילדה בת 12 מכה. החשש שלי היה לתת לו מכה אחת ואז אני מתדיין איתו ושולח אותו לקיבינימט ואז אני גומר את הקריירה שהרמתי יד על אזרח אפילו שהוא תקף אותי", מורדי הדגיש: "...אני לא חושב שהתקיפה שלו היתה מידתית כזאת שאני צריך לתת לו איזו שהיא מכה. השיקול כן להתלונן בסופו של דבר היה משום שחששתי שאם יקרה לו משהו עוד איזה חודש חודשיים, יקשרו את זה אלי. עוד חששתי, שמחר מחרתיים, מי שמכיר את מוכר הסיגריות, יכתוב שאני הרמתי עליו יד והנה הוא מודה כי הוא לא הלך למשטרה ואז אני לא אוכל להתלונן כי זה יהיה מאוחר. אנחנו נבחרי ציבור ישרים, אנחנו אנשים טובים, לא יכולים לתת לאחד שכזה לחיות בתוכנו, אדם שאלים כלפי כולנו בהתכתבויות שלו, הוא עובר אחד אחד והוא כותב עליו, צריך לעשות סוף להסתה, סוף לאלימות, וכשמדובר באלימות פיזית זה עובר כל גבול. תפסו אותו (את ברגמן) כשהוא בא לעלות לטיסה, ואני מקווה שהוא יהיה אחרי סורג ובריח והוא ילמד שנבחרי ציבור הם לא שק חבטות של אחד כמוהו במיוחד". מורדי סיים את דבריו ואמר: "אז הכל בסדר, אני חושב שהרווחנו מזה ציבורית. ימים יגידו. אם אתם סומכים עלי הרווחנו מזה ציבורית שתקפו אותנו בגלל שאני רוצה לבחור באלי לנקרי. ראשית אני לא יודע מאיפה הוא הביא את זה, ושנית זה לא עניינו להתערב. אז הכל בסדר, אני מודה לכל המתעניינים".

תגובת המשנה לראש העיריה, יהודה מורדי: "האלימות הפיסית והאייומים על חיי בהודעות ווטסאפ מאותו אדם,  הם המשך ישיר של האלימות והבוטות רבת השנים ברשתות החברתיות ע״י אותו אדם עלוב נפש. מעת לעת, הוא פועל כנגד כול נבחרי הציבור, סביבתם ומשפחותיהם. לטענתו של התוקף, חברנו כמה חברי מועצה בכדי לתמוך במועמד מסוים לראשות העיר ולא למועמד המועדף עליו. זאת הסיבה לתקיפה. כולי תקווה שבית המשפט ימגר את האלימות נגד נבחרי ציבור ויפעל למיגור האלימות בכלל. אני מודה לקדוש ברוך הוא שנתן לי את היכולת לספוג ולא להגיב. הסרטונים במצלמות אבטחה מדברים בעד עצמם. עצוב ומפחיד שבימים כאלו עם כל מה שקורה במדינת ישראל, גורם פוליטי מקומי, מפעיל אדם כנגד נבחר ציבור וכל זה בכדי למנוע ממני להמשיך לשמור על הקופה הציבורית".

 

הזעיק את מורדי למקום. אלי דהן

 

בעבר מורדי וברגמן היו ביחסי חברות"


סנגורו של ברגמן אמר בדיון: "מדובר בחשוד שידוע כפעיל בפוסטים שלו בעיר, משך שנים כשהתאים לקורבן העבירה לכאורה הדברים שהוא כותב אז הכל היה בסדר והם היו ביחסי חברות, וכאשר לא התאים הדברים שהוא כותב היו בניהם ויכוחים, שבמהלכם לאורך השנים אותו קורבן עבירה השתמש באותן מילים, גם בציבור וגם במקומות עבודה של חשוד על מנת למנוע ממנו עבודה ולנצל את כוחו בעירייה ולפגוע בחשוד, כך לאורך שנים...לפני חודש הוא העלה פוסט פרסום בעיר שקורבן העבירה לא אהב, לאחר מכן לפני כשלושה ימים הוא העלה פוסט נוסף כמנהגו בכל יום, אותו גם קורבן העבירה לא אהב. מדובר בחשוד שאתמול ישב בפגישה מתוכננת מראש עם אנשים מכובדים בעיר, בעלי מוסכים, בעלי חברות בנייה וכדומה, ישב במקום מספר 2 בסיעה של קורבן העבירה, בן דהן, קורבן העבירה לא הוזמן בכלל לפגישה. שמעו את הדברים, התקשר לקורבן העבירה, אמר לו שמדברים בעניינו, קורבן העבירה הגיע  למקום במהלך הפגישה. אני גם מציין שהחשוד עצמו ביקש שהוא לא יגיע למקום, שלא ירגיש שעושים עליו עליהום, שכל האנשים שם נגדו, החשוד עצמו ביקש שהוא לא יגיע למקום. בכל זאת קורבן העבירה הגיע למקום, הוא זה שהתחיל להתלהם, לצעוק, הוא זה שתפס תחילה את החשוד ביד, הוא זה שלאחר שהרחיקו את החשוד מהמקום רדף אחרי החשוד, הוא זה אשר יצר את כל הפרובוקציה. גם בעניין הסרטון, רואים שהתקיפה לכאורה הוא לא עימות שהוא חמור, הוא לא עימות שמעלה את החששות הללו. לאחר מכן הוא זה שניסה ליצור מגע שוב עם החשוד. החשוד מסר גרסה מפורטת, מלאה, מגובה בעדים שנמצאים שם."


כאמור, הסכימה השופטת ליאורה אדלשטיין להאריך את מעצרו של ברגמן עד ליום 22.5 אך בתנאי מעצר בית מלאים ובניתוק מהטלפון הנייד שלו והמחשב.

בנוסף הוצגו בפני המערכת מסרונים ששלח ברגמן למורדי ובהם הוא משתלח בו בשפה גסה ביותר, ביןם היתר, מכנה אותו "בוגד מאנייק" ו"שהברית שעשית זאת הברית האחרונה",  כמו כן האשימו כי הוא סמוי של לנקרי שמשתף איתו פעולה, ברגמן כתב למורדי: "את הראש יש לערוף לבוגדים" ו"אני אפרק אותך פוליטית". "אני לא ילכלך את הידיים אתך...אבל ערבים אוהבים מאנייק כמוך". הודעות אלו נשלחו למורדי בסמיכות לתקרית והן נבחנות כעת במסגרת חקירת המשטרה.
38434-05-23


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש