השתלטו על גג, בנו דירה וישלמו לדיירים למעלה מרבע מיליון שקל

מאת: רותם נועם ● צילום: גוגל ● 5/11/2021 14:12 ● ערב ערב 3041
בני זוג מאילת שהשתלטו על גג משותף ובנו עליו דירה בגודל 3.5 חדרים, ישלמו לדיירי הבניין בו הם מתגוררים סכום של למעלה מרבע מיליון שקלים לאחר שהגיעו עמם להסדר פשרה ● כעת נותר לברר מהו חלק היחסי של כל דייר בגג המשותף
השתלטו על גג, בנו דירה וישלמו  לדיירים למעלה מרבע מיליון שקל
לפעמים אסור לוותר למקרי השתלטות על גגות משותפים. רחוב אחז לבתים המצולמים אין קשר לכתבה
תגיות:

בני זוג המתגוררים בדירת גג ברחוב אחז באילת ישלמו לדיירי הבניין בו הם מתגוררים סכום של 259.6 אלף שקלים בעבור דמי שימוש ושווי הזכות בחלק מקרקעין בגג המשותף עליו השתלטו ובנו שלא בהסכמת שאר הדיירים על שטח של 88 מ"ר. הסדר פשרה זה הושג לאחר שדיירי הבניין תבעו את הזוג בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, ודרשו סעד המצהיר כי הם בעלי הזכויות בגג המשותף. בהמשך הגיעו הצדדים לכדי הסדר לפיו ירכשו בני הזוג את הזכויות הקנייניות של דיירי הבניין בשטח המריבה בהתאם לחוות דעת שמאית של שמאי שמינה בית המשפט. המומחה קבע כי אין לעצם השימוש הבלעדי בגג ערך כלכלי וכי הערך שאותו נטלו המשיבים מבעלי הדירות, על ידי בניית התוספת, הוא הניכוס של זכויות הבנייה העודפות שהיו קיימות על החלקה, שהן קניינם של כלל בעלי הדירות בבית המשותף. המומחה קבע כי שווי הזכויות האמורות הוא סך 192 אלף שקל. עוד קבע המומחה את שווי דמי השימוש הראויים בגין התוספת בכל אחת מן השנים 2011 עד 2017, הן 7 השנים שקדמו להגשת התביעה (תביעה על שנים קודמות התיישנה).
אלא שקביעת המומה היתה לגבי שווי הערך הכללי של הזכויות מבלי שפורט חלקו היחסי של כל דייר בגג ולפיכך שבו הצדדים להמשך דיון בפני השופט שלמה פרידלנדר, שהתקשה לקבוע את חלקו של כל דייר בשטח מאחר ואלו לא הגישו נתונים המאפשרים לחשב את חלקו היחסי של כל דייר בגג, שכן: "המבקשים לא הוכיחו את זכאותו הפרטנית של כל אחד מהם לסכום מסוים מתוך התמורה הכוללת האמורה, משום שבמהלך הדיונים הוברר כי חלק מהמבקשים מכרו את דירותיהם בתקופה הרלבנטית, ולכאורה הם אינם זכאים לתמורה בגין זכויותיהם של הרוכשים". לאור כך פסק השופט כי: " לא אוכל להורות, בשלב זה, על תשלום בפועל למי מיחידי המבקשים – אלא אם יוגשו לי בקשות מתאימות למתן הוראות, אשר ישכנעו אותי כי אותם מבקשים אכן זכאים למלוא הסכום שנקבע בגין הדירה שבגינה תבעו." השופט קבע תאריך סופי להגשת הוראות עד ל-10.11. עם זאת לא מצא השופט לפסוק בהליך הוצאות למי מהצדדים שכן מחד עמדו המשיבים שיצרו את הסכסוך מלכתחילה בהתנהלותם ומאידך נדחו טענותיהם של הדיירים בנוגע להכרעות השמאי.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש