קצין משטרה שהורשע בעבירת מין נשלח להנחות כנס על תלונות שווא מטעם לשכת עורכי הדין

מאת: שחר קליין ● 4/8/2021 17:16 ● ערב ערב 3029
לשכת עורכי הדין שלחה קצין משטרה שהורשע בעבירת מין באילת להנחות כנס על תלונות שווא ● בעקבות חשיפת המקרה הורתה הלשכה על דחיית יום העיון
קצין משטרה שהורשע בעבירת מין  נשלח להנחות כנס על תלונות שווא  מטעם לשכת עורכי הדין
ההזמנה לכנס בהשתתפות עו”ד גל שרטוב

הכתב חן מענית מהארץ חשף בשבוע שעבר, כי לשכת עורכי הדין שלחה את קצין המשטרה לשעבר גל שרטוב, שהורשע בביצוע מעשה מגונה באישה בזנות, להנחות פאנל בכנס שאמור היה לעסוק באלימות במשפחה ותלונות שווא. בעקבות פניית הארץ החליטה הלשכה לדחות את הכנס והתחייבה לגבש כנס במתכונת שונה.
את האירוע יזמה לשכת עורכי הדין במחוז מרכז, שביקשה לערוך באילת כנס בנושא אלימות במשפחה, הכנס אמור היה להיערך בנתניה ביום שני השבוע ואמור היה לכלול,] בין היתר, ראיון עם קורבן עבירה שאמור היה להיערך על ידי עו"ד גל שר טוב, המכהן כיו"ר משותף של ועדת שב"ס ומשטרה במחוז מרכז של לשכת עורכי הדין. שר טוב הורשע על סמך הודאתו ב-2007 בביצוע מעשה מגונה תוך הפעלת לחץ, באישה בזנות באילת. 
מפסק הדין עולה כי במהלך 2004, בהיותו קצין תורן של מרחב אילת, סייר שר טוב בעיר ובמהלך הסיור, בהיותו ליד מלון "דן אילת", עצר לבדיקה מונית שבה נסעה המתלוננת, שנחשדה על ידו כשוהה בלתי חוקית, העוסקת במתן שירותי מין תמורת תשלום. המערער הורה למתלוננת לצאת מן המונית ולהיכנס לניידת שבה נסע לצורכי תשאול והורה לנהג המונית לעזוב את המקום באומרו לו שלאחר שיסתיים התשאול הוא יתקשר אליו טלפונית על מנת שיבוא לאסוף את המתלוננת. בהיות המערער והמתלוננת לבד בניידת החל המערער בנסיעה בכביש עוקף אילת. במהלך הנסיעה המערער וידא עם המתלוננת שהיא אכן שוהה בישראל באופן בלתי חוקי ועוסקת במתן שרותי מין בתשלום ולאחר מכן: "הנאשם עצר את הניידת במקום מבודד, סמוך למחצבה בקצה דרך שחמון באילת, וניהל עם המתלוננת שיחה במהלכה ביקש ממנה כי תקיים עמו מגע מיני. זאת עשה הנאשם ביודעו כי המתלוננת נתונה תחת איום גירושה מהארץ, בנסיבות היותה שוהה בלתי חוקית המעוכבת על ידו, כקצין משטרה, בניידת משטרתית ובמקום מבודד. בנסיבות המתוארות לעיל, ושלא בהסכמתה החופשית, ניאותה המתלוננת לקיים עם הנאשם מגע מיני, במהלכו הפשיל הנאשם את מכנסיו והחדיר את איבר מינו לפיה של המתלוננת, וזו ביצעה בו מין אוראלי עד שהגיע לסיפוקו. לאחר מכן הסיע הנאשם את המתלוננת סמוך לתחנת המשטרה באילת, התקשר טלפונית לנהג המונית, הודיע לו כי סיים את הטיפול המשטרתי במתלוננת, וביקש ממנו כי יגיע לאסוף אותה לביתה". כב' סגנית הנשיא, השופטת ד. בלטמן-קדראי, גזרה על שר טוב 17 חודשי מאסר, מתוכם 7 חודשים לריצוי בפועל ויתרת התקופה על תנאי לבל יעבור, במשך שנתיים מתום תקופת מאסרו. 

 

ההזמנה לכנס בהשתתפות עו”ד גל שרטוב

 


למרות שהתרשמה שמדובר בטעות וב"מעידה חד פעמית" ציינה השופטת שכאשר מדובר בקצין משטרה בכיר, עורך דין המנצל ניצול מיני ומשפיל תושבת זרה, הנמצאת במעמד הנמוך ביותר והתלויה בחסדיו, יש להוקיע ולגנות למען יראו ויראו "ולמען ישקטו אלה הרואים בדאגה את הכשל שבשורות המשטרה. "
סגנית נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב לשעבר, השופטת בדימוס סביונה רוטלוי, ביקרה את דבר זימונו של שר טוב להנחות את הפאנל. בפוסט שפרסמה בפייסבוק כתבה השופטת לשעבר: "קשה לי להבין איך הלשכה מתנהלת". השופטת אף הגדילה ושיתפה את הפוסט של איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, שתקף את הזמנת שר טוב להנחות את הפאנל. "לשכת עורכי הדין בישראל מציגה: ערב על 'תלונות שווא' בהובלת מורשע בעבירת מין", נכתב בפוסט של האיגוד, שהוסיף כי: "העיסוק המופרז של לשכת עורכי הדין בתלונות שווא, שנועד לכרסם באמינותן של נפגעות ולהקשות עליהן עוד יותר, מסוכן ומקומם גם ככה. אבל הנה, יצא המרצע מן השק". יו"ר לשכת עוה"ד, עו"ד אבי חימי, שלל את טענת האיגוד, והשיב להם: "הדברים שכתבת שגויים ובוודאי מדגימים ראייה חד-מימדית ומצומצמת הן ביחס לכלל פעילויות הלשכה שמאפשרות במה למגוון נושאים, פעילויות, ועורכי ועורכות דין, והן ביחס לתכני יום העיון שנותנים ביטוי לקולן של נפגעות תקיפה מינית". חימי הוסיף בתגובה לדבריה של רוטלוי: "משופטת לשעבר, הייתי מצפה לראייה אינטגרטיבית, שמתייחסת לרצף הזמן, למציאות שמשתנה שמכבדת גם עמדות של אחרים ואחרות".  

שר טוב מסר להארץ כי:  "מי שחושב שלהעלות שוב את ההיסטוריה הישנה הזו מהאוב ולטעון שהיא מעידה עליי כיום משהו, פשוט לא מכיר אותי ואת פועלי הרב למען נפגעי עבירה בכלל ולמען נשים קורבנות עבירה בפרט וחבל שכך". לדבריו, "הפוסט המדובר החל בפרסום לא נכון, שקרי וכוזב ונעשה בכוונת מכוון בצורה מטעה שמהווה לשון הרע ונועד לפגוע בי ובמשפחתי".

מלשכת עורכי הדין נמסר בתגובה: "לשכת עורכי הדין על ששת מחוזותיה דוגלת בעשייה מקצועית יום-יומית למען ציבור עורכות ועורכי הדין תוך שמירה על כבוד כלל הציבור בישראל. בהתייעצות בין ראש הלשכה ליו"ר מחוז מרכז, הוחלט על דחיית ערב העיון המדובר לטובת גיבוש יום עיון במתכונת שונה תוך התחשבות בכלל העמדות".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש