מסלול רכיבה על אופניים סובב 'פארק תמנע'

מאת: מערכת יום יום באילת ● 11/7/2021 18:15 ● ערב ערב 2064
משך המסלול – כשעתיים. דרגת קושי – נדרשת סיבולת. חובה לקחת – מים וכובע.
מסלול רכיבה על אופניים סובב 'פארק תמנע'
בניית המסלול בתמנע
תגיות: אילת טיולים

מסלול סובב 'פארק תמנע' מעניק לרוכבים הזדמנות להנות מיופייה של 'בקעת תמנע'. תחילתו של המסלול ב'וואדי תמנע', לאורכו של המסלול המסומן כחול. בדרכנו יתכן ונפגוש בצבאים.

נחלוף ליד 'גבעת בורג' ונרכב לעבר המצוק המערבי של הבקעה, כאשר מסביבנו סלעי אבן חול לבנה.

במאמץ קל של רכיבה במעלה הוואדי, נגיע לרחבת החנייה של עמק ציורי הסלע, באתר- רפליקות של ציורי סלע שנמצאו בכל המרחב ושני ציורי סלע אותנטיים מהתקופה המצרית (1300 לפני הספירה). תמצאו כאן ציורים בעלי חיים, מרכבות ועוד.

 

החופש לבחור את הסינגל שלך

נמשיך ברכיבה בדרך העפר דרומה, נחצה שוב את 'נחל תמנע'. בצומת לא נפנה לקשתות אלא שמאלה. דיווש קל בעלייה והופ, הגענו ל'פטרייה'. צילום מזכרת ליד הפטרייה, ביקור קצר באתר הארכיאולוגי, ומשם נמשיך במסלול המסומן בצבע ירוק, עד למפגש עם כביש האספלט המוביל ל'עמודי שלמה'.

נניח את האופניים ליד מעלה המדרגות ונצא למסלול הליכה קצר, שיוביל אותנו לעבר ציור הסלע 'כרטוש'. נרד לאט במדרגות לכיוון האופניים ונמשיך ברכיבה באמצע 'וואדי נחושתן'. לא רחוק מהאגם נחבור לקטע מ'שביל חוצה ישראל' ונעלה עליו, נרכב דרומה עד למפגש עם הדרך, נפנה מזרחה כאשר לידינו פעור מכרה פתוח ענק, כדאי להציץ.

וכעת, לאחת הפינות היותר יפות בפארק – תצפית על כל הפארק. נמשיך ברכיבה צפונה, לאחר כ – 400 מ' נרכב לעבר האגם, באוהל הבדואי או במסעדה מחכה לנו כוס תה או קפה על חשבון הבית.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת


תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש