מסלול רכיבה על אופניים סובב 'פארק תמנע'

מאת: מערכת יום יום באילת ● 11/7/2021 18:15 ● ערב ערב 2064
משך המסלול – כשעתיים. דרגת קושי – נדרשת סיבולת. חובה לקחת – מים וכובע.
מסלול רכיבה על אופניים סובב 'פארק תמנע'
בניית המסלול בתמנע
תגיות: אילת טיולים

מסלול סובב 'פארק תמנע' מעניק לרוכבים הזדמנות להנות מיופייה של 'בקעת תמנע'. תחילתו של המסלול ב'וואדי תמנע', לאורכו של המסלול המסומן כחול. בדרכנו יתכן ונפגוש בצבאים.

נחלוף ליד 'גבעת בורג' ונרכב לעבר המצוק המערבי של הבקעה, כאשר מסביבנו סלעי אבן חול לבנה.

במאמץ קל של רכיבה במעלה הוואדי, נגיע לרחבת החנייה של עמק ציורי הסלע, באתר- רפליקות של ציורי סלע שנמצאו בכל המרחב ושני ציורי סלע אותנטיים מהתקופה המצרית (1300 לפני הספירה). תמצאו כאן ציורים בעלי חיים, מרכבות ועוד.

 

החופש לבחור את הסינגל שלך

נמשיך ברכיבה בדרך העפר דרומה, נחצה שוב את 'נחל תמנע'. בצומת לא נפנה לקשתות אלא שמאלה. דיווש קל בעלייה והופ, הגענו ל'פטרייה'. צילום מזכרת ליד הפטרייה, ביקור קצר באתר הארכיאולוגי, ומשם נמשיך במסלול המסומן בצבע ירוק, עד למפגש עם כביש האספלט המוביל ל'עמודי שלמה'.

נניח את האופניים ליד מעלה המדרגות ונצא למסלול הליכה קצר, שיוביל אותנו לעבר ציור הסלע 'כרטוש'. נרד לאט במדרגות לכיוון האופניים ונמשיך ברכיבה באמצע 'וואדי נחושתן'. לא רחוק מהאגם נחבור לקטע מ'שביל חוצה ישראל' ונעלה עליו, נרכב דרומה עד למפגש עם הדרך, נפנה מזרחה כאשר לידינו פעור מכרה פתוח ענק, כדאי להציץ.

וכעת, לאחת הפינות היותר יפות בפארק – תצפית על כל הפארק. נמשיך ברכיבה צפונה, לאחר כ – 400 מ' נרכב לעבר האגם, באוהל הבדואי או במסעדה מחכה לנו כוס תה או קפה על חשבון הבית.

 

בעקבות ריבוי התאונות בטבע ולרווחת המטיילים: קק"ל בהנחיות לטיול בטוח

בימים האחרונים אירעו מספר מקרים מצערים בהם מטיילים נפגעו בעת שהייתם בחיק הטבע. קרן קימת לישראל קוראת לציבור לטייל בבטחה ויוצאת בהנחיות חשובות לטיול בטוח לרווחת המטייל הישראלי.

אורי שמואלי, מנהל בטיחות ארצי בקק״ל: "שמירה על כללי בטיחות יכולה להציל חיים. יש להישמע להוראות הבטיחות המופיעות בכניסה ליערות ולאתרים קולטי קהל. אנו קוראים לציבור- הקפידו על שתיית מים, הליכה בטוחה- כולנו רוצים לעבור את הקיץ בשלום ולחזור הביתה בבטחה".

  • הימנעו מכניסה למקומות שאינם מוכרזים - בורות, מערות ואפילו מבנים שאינם תחת פיקוח עלולים להיות סכנה ממשית וחל איסור כניסה מוחלט למקומות אלו.
  • יש להצטייד בכמות מים מספקת לכל מטייל שההמלצה היא לפחות 3 ליטרים לכל מטייל.
  • צאו עם סוללה מלאה בנייד - על מנת לשמור על היכולת לתקשר בצורה רציפה עם כוחות ההצלה במקרה אסון.
  • בהתאם לגורמים הממונים על הכבאות בישראל חל איסור מוחלט להדליק אש ביערות והשטחים הפתוחים - בהתאם להנחיית נציב כבאות ראשי לישראל בעקבות חשש כבד משריפות המטיילים מתבקשים שלא להדליק אש בשום צורה שהיא במהלך השהייה בטבע.
  • לא להפוך סלעים - מלבד הסכנה הגופנית הקיימת בהרמת פרטים כבדים הנמצאים בטבע, מתחת לסלעים מסתתרות חיות שעשויות להיות מסוכנות וארסיות, על כן חל איסור מוחלט להרימם.
  • הפסקות מרובות בצל - על מנת לשמור על טמפרטורת גוף תקינה ולהימנע ממקרי התייבשות או מכת חום, מלבד שתיית מים רצוי לבצע הפסקות יזומות בכל שעה עד שעה וחצי בצל.
  • תכנון מסלול מראש - תכנון מסלול ההליכה והכרת השטח הם קריטיים לשמירה על הבטחון והבטיחות ויכולים לסייע בהתאמת נכונה של אופי המטיילים לאופי הטיול שרוצים.

קק״ל מאחלת לכם בילוי מהנה בשטח הפתוח וכמובן לא לשכוח לפנות עמכם את הפסולת.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת


תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש