בעירית אילת מרגיעים: אין הודעה קונקרטית לירי על אילת

מאת: ● 12/5/2021 18:09 ● ערב ערב 3016
דוברות עיריית אילת פרסמה הערב הודעה בהמשך להודעה בתקשורת לפיה הודיעו חמאס וג'יהד כי היעד הקרוב להתקפתם הם הערים אילת וחיפה, כי: '' על רקע המצב הביטחוני ובשל איומים הנשמעים בתקשורת על העיר אילת, חשוב להדגיש כי אין מידע קונקרטי לגבי איום מיידי על העיר, אך למרות זאת ולמען שמירה על ביטחון התושבים והנופשים, הנחה ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי את אגף חירום וביטחון בעירייה לפתוח את כל המקלטים ברחבי העיר. עוד חשוב להדגיש כי העירייה באמצעות כל מכלולי החירום ובשיתוף כוחות הביטחון ערוכים לכל תרחיש. לצד פתיחת המקלטים, חשוב שכל אחת ואחד יידע מהו המרחב המוגן הקרוב ביותר וכן כיצד לפעול בזמן התרעה''.
בעירית אילת מרגיעים: אין הודעה קונקרטית לירי על אילת
אילוסטרציה
תגיות:

מוקדם יותר הבוקר פרסמה דוברותההעירייה הודעה לפיה: 

על רקע המצב הביטחוני, ערך הבוקר (ד׳) ראש עיריית אילת - מאיר יצחק הלוי, הערכת מצב ביחד עם ראשי המכלולים בעירייה ואנשי נפת אדום של פיקוד העורף. שגרת החיים באילת נמשכת כרגיל והעיר ערוכה לקלוט את המוני ישראל שצפויים לנפוש באילת בסוף בשבוע הקרוב ובחג השבועות.

יחד עם זאת הנחה ראש העירייה לפתוח את המקלטים במוסדות החינוך ולהיות ערוכים ככל שיידרש, לפתיחה מהירה של המקלטים ברחבי העיר על ידי אגף חירום וביטחון בעירייה.

עוד על רקע המצב, הוחלט לדחות את אירוע המלגות השנתי של מרכז צעירים, שהיה מתוכנן להתקיים מחר (ה׳) בפארק המזרקה המוסיקלית.

הערכות מצב יימשכו בהתאם להתפתחויות. הציבור מתבקש לפעול בהתאם להנחיות פיקוד העורף המפורסמות בפייסבוק ובאתר העירייה ובכלי התקשורת.

 על רקע המצב הביטחוני פיקוד העורף מחדד עבורכם את ההנחיות. בעת קבלת התרעה יש להיכנס למרחב המוגן בהתאם לזמן העומד לרשותנו ולפעול על-פי ההנחיות הבאות:

☑️ הנחיות לשוהים במבנה - יש להיכנס לממ"ד (מרחב מוגן דירתי), ממ"ק (מרחב מוגן קומתי), ממ"מ (מרחב מוגן מוסדי), מקלט, חדר מדרגות פנימי או חדר פנימי מוגן, לסגור את הדלת ואת החלונות. יש לסגור את הדלת ולנעול אותה על ידי סיבוב הידית ב-90 מעלות ולוודא שחלון הפלדה החיצוני וחלון האלומיניום הפנימי סגורים.

☑️ הנחיות לשוהים בחוץ: בשטח בנוי - יש להיכנס למבנה קרוב | בשטח פתוח - יש לשכב על הקרקע ולהגן על הראש באמצעות הידיים. חשוב לזכור, בעת פגיעת רקטה בקרקע, הדף הפיצוץ מסכן את היושבים או עומדים בפגיעה של רסיסים.

☑️ הנחיות לנוסעים ברכב - יש לעצור בצד הדרך, לצאת מהרכב ולהיכנס למבנה קרוב. אם לא ניתן להגיע למבנה תוך הזמן העומד לרשותנו - יש לצאת ולהתרחק מהרכב, לשכב על הקרקע ולהגן על הראש באמצעות הידיים. רק במקרה שלא ניתן לצאת מהרכב, יש לעצור בצד הדרך, להתכופף מתחת לקו החלונות ולהמתין 10 דקות.

☑️ תחבורה ציבורית: באוטובוס בינעירוני ובהסעות תלמידים - על הנהג לעצור בצד הדרך, לפתוח את הדלתות ועל הנוסעים להתכופף מתחת לקו החלונות, ולהגן על הראש באמצעות הידיים | באוטובוס עירוני - על הנהג לעצור בצד הדרך ולפתוח את הדלתות כדי שהנוסעים יוכלו להיכנס למבנה קרוב. במקרה שלא ניתן להגיע למבנה בזמן העומד לרשותנו, יש להתכופף מתחת לקו חלונות ולהגן על הראש באמצעות הידיים | ברכבת - על הנהג להאט את הרכבת ל-30 קמ"ש למשך 10 דקות. על הנוסעים להתכופף מתחת לקו החלונות.

☑️ יש להישאר במרחב המוגן 10 דקות.

☑️ חשוב להתרחק מחפצים לא מזוהים או מרקטה המונחת על הארץ. במקרה כזה, יש להרחיק סקרנים ולהודיע למשטרה.

☑️ אין להתקהל באזור אירוע, ההתקהלות מסוכנת מחשש לירי רקטות נוסף.

☑️ יש להמשיך ולהאזין להנחיות באמצעי התקשורת.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש