מוזר: המשטרה דרשה שחרור בתנאים לאדם שלא ביצע כל עבירה

מאת: ● 4/2/2021 12:13 ● ערב ערב 3002
אדם שנעצר בחשד כי תקף את בת זוגתו ואיים עליה ואף פצע את עצמו, שוחרר על ידי ביהמ''ש באילת לאחר שהתברר לשופט כי לא עבר כל עבירה
מוזר: המשטרה דרשה שחרור בתנאים לאדם שלא ביצע כל עבירה
אילוסטרציה DEPOSITPHOTO
תגיות:

מקרה מוזר בו אדם שנעצר על ידי המשטרה והובא בפני שופט ביהמ"ש באילת בחשד כי תקף ואיים על בת זוגתו ואף פצע את עצמו באומרו: "ואללה בשביל לא לעשות למישהו אחר מעצבים", שוחרר לאלתר וללא כל תנאי, לאחר שאפילו המשטרה נאלצה להודות כי לא עבר כל עבירה.

בהחלטתו כתב השופט שי ברגר כי אף שאין מחלוקת כי נשקפת מסוכנות מהחשוד בשים לב לכך שפצע עצמו, הרי שאין בכך די על מנת לשחררו בתנאים מגבילים כפי שדרשה המשטרה. "על מנת לשחרר בתנאים מגבילים יש לקבוע כי החשוד עבר עבירה", ציין השופט, במקרה המדובר היה האיש עצור מיום 30.1 ועל אף מאמצי היחידה החוקרת החליטה יחידת התביעות שלא להגיש כתב אישום כנגד החשוד שכן לא נמצא כי עבר כל עבירה: "מרגע שלא בוצעה עבירה לא ניתן לקבוע תנאים מגבילים ועוד יותר מכך לא ניתן להורות על בדיקה פסיכיאטרית", נפסק. לפיכך ולמרות שביהמ"ש מצא כי יש לו סמכות להורות על קביעת תנאים מגבילים גם לאחר תום החקירה, הרי שבהעדר עבירה לא ניתן לקבוע כאלה. השופט ביקש כי המשטרה תעדכן בכך את זוגתו של האיש שהיה ותבחר להגיש כנגדו צו הרחקה, יהיה עליה לפעול לשם כם במסגרת בקשה נפרדת. לאור כך שוחרר החשוד ללא כל תנאי מגביל.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

 

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש