זייפו בדיקות קורונה כדי להיכנס לאילת ונתפסו

מאת: ● 22/11/2020 15:03 ● ערב ערב 2992
עשרות אלפי תיירים כבר פקדו את אילת מאז פתיחתה במסגרת מתווה ''איים ירוןקים''. 250 רכבים הוחזרו צפונה. הורחבו שעות פעילות מתחם ''הבדק וסע'' ב''רבין''
מחסום הקורונה בכניסה לאילת מכביש 12 צילום וידאו: דוד אדרעי למצולמים בסטילס ווידאו אין קשר לכתבה
תגיות:

על פי הנתונים שהצטברו בעיריית אילת, הגיעו עד כה לאילת עשרות אלפי נופשים, מאז בתי המלון בעיר נפתחו במסגרת מתווה "איים ירוקים". מעריכים כי כשני שליש מבתי המלון בעיר פתחו שעריהם וכי התפוסה בסוף השבוע האחרון עמדה על 50%.

אלא שיחד עם המגבלות החדשות מגיעות גם ההפרות הצפויות וכך נאלצו לשוב על עקבותיהם 250 כלי רכב שאחד מנוסעיהם לא החזיק בתעודת  קורונה שלילית מסוג PCR בת 72 שעות לפחות. פקחי העירייה המוצבים בשתי הכניסות לעיר – בכביש 90 ובכביש 12 עוצרים כל מכונית נכנסת ומחלקים את הרכבים לשני טורים, זה עבור תיירים וזה שעבור תושבי העיר והאזור.

 

זייפו בדיקות

 

עם זאת נתקלו הבוקר פקחי העירייה, לראשונה, בשלושה נוסעים שניסו להיכנס לעיר בעזרת בדיקות מזויפות. "לצד האחריות האישית והמשמעת העצמית של רוב הבאים בשערה של העיר, נתפסו הבוקר, בזכות ערנות של פקח העירייה, שלושה אזרחים שהציגו בכניסה לעיר בדיקת קורונה מזויפת. אחד מהנוסעים ביצע בדיקת סופיה ביטבתה, ושלושת הנוסעים הנוספים ברכב שינו את השם ושכפלו את תוצאות הבדיקה", כך הודעת עיריית אילת, שהוסיפה כי תלונה נגד האזרחים הללו תוגש למשטרה, וכי הנושא הועבר לבחינת הלשכה המשפטית בעירייה. "אנו נפעל באפס סובלנות כלפיי מי שינהג בחוסר אחריות ובכך ייפגע בכל מאמצינו לשמור על העיר אילת, על כלכלתה ועל בריאות תושביה", אמר ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי.

בחברת סופיה ישראל שוקלים להקים תחנת בדיקות מידיות בתשלום, באזור המרכז, זאת על מנת להקל על העומסים שנוצרו בקופות החולים ובתחנות "היבדק וסע". "המטרה היא לתת תשובה במקום תוך 15 דקות עבור ישראלים שירצו לטוס או לנסוע לאילת מהיום להיום או מהיום למחר, מבלי להמתין 5 ימים לתוצאות בדיקת מעבדה", נמסר מהחברה.

 

 

הורחבו שעות הפעילות ברבין

 

בתוך כך, קראה עיריית אילת לתושבי העיר להיבדק במתחם "היבדק וסע" שנפתח בבית הספר רבין בעיר ושיפעל עד סוף החודש מדי יום, לרבות בשישי ושבת. על פי עיריית אילת, נבדקו בשבוע האחרון 6,512 תושבי אילת והערבה (כ-10% מתושבי העיר). בעמדת הדיגום המהיר ביטבתה נבדקו 1,800 תושבי אילת והערבה שחזרו לעיר או כאלה שהגיעו לאילת במסגרת עבודה. כתוצאה מהגידול בהיקף הבדיקות נצפתה גם עלייה מסוימת בתחלואה. נכון להיום (22.11) עומד שיעור החיוביים מקרב תושבי אילת הנבדקים על כ-0.3% עם 22 מאומתים. שיעור המאומתים הארצי מכלל הנבדקים עומד על כ-2%. סגן וממלא מקום ראש העירייה – אלי לנקרי המשמש גם כיו"ר תאגיד התיירות העירוני, מציין כי עדיין מדובר באחוז נמוך מאוד ביחס לארץ, שם עומד אחוז החיוביים על למעלה מ- 2%. הנתון האמור מעיד על החשיבות בקיום הבדיקות, שכן אם נבדקים לא מסכנים ולא מסתכנים. עלינו להקפיד בשמירה על תחלואה נמוכה על מנת להמשיך ולהפעיל את אילת כ"אי ירוק" ובכך להניע את כלכלתה לרווחת תושבי אילת.

 

לנוחיות תושבי אילת והערבה, הורחבה פעילות מתחם ״היבדק וסע״ הפועל בחניית בית ספר התיכון ע״ש ״רבין״, בהפעלת פיקוד העורף, מד״א ועיריית אילת. המתחם יפעל בשלב זה עד לסוף החודש, מידי יום כל השבוע. בימים ראשון עד חמישי בין השעות 15:00-22:00 | ביום שישי בין השעות 9:00-14:00 | ביום שבת בין השעות 15:00-22:00.

במסגרת הגדרת העיר אילת כ״אי ירוק״ בחוק, חלה חובה על כל הנכנסים לעיר להציג בדיקת קורונה שלילית.

נופשים ומבקרים בכל גיל נדרשים להציג בדיקת קורונה שלילית בתוקף של עד 72 שעות ממועד ההגעה לאילת. את הבדיקה או אישור החלמה יש להציג בכניסה לעיר ובמעמד הצ׳ק אין במתקני האירוח.

תושבי אילת היוצאים מהעיר וחוזרים אליה*, נדרשים להציג בדיקת קורונה שלילית בתוקף של עד 7 ימים ממועד החזרה לעיר. לנוחיות תושבי אילת היוצאים מהעיר וחוזרים, תושבי הערבה ומי שמגיע לעיר במסגרת העבודה, פועלת החל מהיום (ה׳) גם עמדת דיגום מהיר בחניון יטבתה. העמדה פועלת 24/7. בשבוע הבא ייפתחו שתי עמדות נוספות, בשדה התעופה ע״ש רמון ובנאות סמדר.

נדגיש, כי כדאי ורצוי לקיים בדיקה באילת בטרם יוצאים מהעיר ולחסוך המתנה מיותרת בעמדות הדיגום המהיר. כאמור תוקף הבדיקה לתושבי אילת הינה ל 7 ימים. כך גם בדיקת הסופיה.

תושבי אילת המסיעים או מחזירים משדה התעופה ע"ש "רמון" כולל נהגי מוניות, יהיו פטורים מהצגת בדיקת קורונה בכפוף להצגת כרטיס טיסה או הזמנת טיסה של הנוסע, בכניסה לעיר. צילום באדיבות סופיה ישראל.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

 

 

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש