לא תאמינו איך האילתים מסתערים על בדיקות הקורונה המהירות

מאת: ● 20/11/2020 10:35 ● ערב ערב 2991
נכון לשעה זו (יום שישי) כבר 1,000 ישראלים ביצעו בדיקת קורונה מיידית ללא תשלום תוך 15 דקות בתחנת הבידוק המהיר ביטבתה בדרכם לאילת באמצעות הטכנולוגיה של סופיה ובהפעלת צוותי הרפואה של שיבא. בין הנבדקים, מורים ומורות, עובדי מלונאות וגם רופאים. 
תמונות באדיבות סופיה ישראל, המרכז הרפואי שיבא ועיריית אילת - יטבתה
תגיות:

תחנת קיבוץ יטבתה נפתחה הבוקר בשעה 07:00 ותמשיך לפעול 24/7, יתר התחנות יפתחו באופן מדורג בימים הקרובים.

המערך הוקם על ידי מפקדת אלון של פיקוד העורף, מנהל הרכש (מנה"ר) במשרד הביטחון, בשיתוף עיריית אילת והמועצה האזורית תמר בהמשך לחוק איי תיירות ירוקים. התחנות מאוישות על ידי צוותי שיבא באמצעות הטכנולוגיה הניידת של סופיה אשר אושרה על ידי ה - FDA ומשרד הבריאות.

בעיריית אילת מדגישים, כי בשלב זה, הדיגום המהיר מיועד רק לתושבי אילת והערבה וכל מי שמגיע לאילת במסגרת עבודה. הנופשים, נדרשים בשלב זה להצטייד בבדיקה PCR שבוצעה עד 72 שעות לפני ההגעה לעיר.

מתוכננות לפעול באופן מדורג, עוד שלוש תחנות בידוק מיידיות בהן יערכו בדיקות קורונה מהירות ללא תשלום, בקיבוץ נאות סמדר (שיזפון), בנמל התעופה הבינלאומי על שם אילן ואסף רמון באילת ובים המלח באזור המלונות.

 

נפתחה עמדת דיגום מהיר לבדיקות קורונה

 

ראש העירייה בבדיקת קורונה מהירה

 

החל מאתמול בבוקר (ה׳ 19.11) צוותים של המרכז הרפואי שיבא הפרוסים ביטבתה, החלו בביצוע בדיקות סופיה מהירות כחלק מפתיחת העיר אילת במסגרת הגדרתה כ״אי ירוק״. עמדת הדיגום תפעל 24/7 ומיועדת לתושבי אילת היוצאים וחוזרים לעיר, תושבי הערבה ומי שמגיע לעיר במסגרת עבודה. בשבוע הבא, ייפתחו שתי עמדות נוספות, האחת בשדה בתעופה "רמון" והשנייה בנאות סמדר. אלה יפעלו 12/7.

אתמול בבוקר (חמישי) בשעה 7:00 כבר פתחו צוותי הרפואה של שיבא את מערך הבדיקות המיידיות באמצעות מכשירי סופיה הניידים בכניסה לאיי התיירות הירוקים. בין הנבדקים הבוקר היה גם ראש עיריית אילת - מאיר יצחק הלוי. בעיריית אילת מדגישים, כי בשלב זה, מערך הדיגום המהיר מיועד רק לתושבי אילת היוצאים מהעיר וחוזרים אליה, תושבי הערבה וכל מי שמגיע לאילת במסגרת עבודה. מי שמגיע לאילת במסגרת נופש, נדרש להצטייד בבדיקה PCR שבוצעה עד 72 שעות לפני מועד ההגעה לעיר. 

תחנת הבידוק הראשונה נפתחה כאמור הבוקר בקיבוץ יטבתה, יתר התחנות ימשיכו ויפתחו באופן מדורג בימים הקרובים. תחנות הבדיקה הוקמו על ידי מפקדת אלון של פיקוד העורף, מנהל הרכש (מנה"ר) במשרד הביטחון, בשיתוף עיריית אילת והמועצה האזורית תמר. התחנות מאוישות על ידי צוותי שיבא באמצעות הטכנולוגיה הניידת של סופיה אשר אושרה על ידי ה - FDA ומשרד הבריאות עם קבלת תשובה תוך 15 דקות. 

 

 

תחנת הדיגום ביטבתה כוללת 5 מכשירי סופיה ניידים, כל מכשיר יכול לבצע כ – 40 בדיקות לשעה. בכך הופכת יטבתה לתחנת הבדיקות המהירות, הגדולה ביותר בישראל נכון להיום והגדולה ביותר בעולם מחוץ לארצות הברית, הפועלת ללא מעבדה או שינוע דגימות. בשלב הראשון מתוכננות כ - 150 אלף בדיקות סופיה מהירות. לצורך הפעלת מערך הדיגום המהיר הקימו בשיבא משלחת של כ-30 אנשי צוות בראשות ד"ר ענת פלס בורץ ועמית גוטקינד, אשר ירדה אמש לאילת. את ימי הפעילות הראשונים בתפעול מכשירי הבדיקה הניידים ילוו מהנדסי חברת סופיה ישראל. את תחום הבדיקות המהירות בישראל ואת מערך הבדיקות לקראת פתיחת התיירות באילת, מוביל סגן שר הבריאות ח"כ יואב קיש.

בפועל מתוכננות כאמור לפעול באופן מדורג, ארבע עמדות בידוק מיידיות בהן יערכו בדיקות קורונה מהירות, באמצעות צוות דוגמים והטכנולוגיה הניידת של סופיה. בקיבוץ יטבתה אשר כבר נפתחה הבוקר וכן בקיבוץ נאות סמדר (שיזפון), בנמל התעופה הבינלאומי על שם אילן ואסף רמון באילת ובים המלח באזור המלונות.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש