הומאופתיה - שיעולים וליחה

מאת: רותם ג'קסון ● 11/12/2019 12:27 ● מה נשמע 630
שיעולים ליחתיים הם מאפיין די נפוץ בימי החורף הקרירים והסיבה להופעתם יכולה להיגרם על ידי התלקחות פשוטה של מערכת נשימה רגישה המגיבה למספר גורמים חיצוניים כגון: שינוי מזג האוויר, אלרגיה, רוחות קרות או מלאות אבק, הצטננות, שפעת, דלקת סימפונות, דלקת גרון, דלקת ריאות, ואפילו בזמן בקיעת שיניים בקרב תינוקות כאשר הריור הוא רב. באופן כללי חשוב לדעת כי השיעולים הם תוצאת לוואי של הגוף בשעה שהוא מנסה להגן על עצמו על ידי סילוק הריר ממערכת הנשימה >
הומאופתיה - שיעולים וליחה

 

שיעולים וליחה 


שיעולים ליחתיים הם מאפיין די נפוץ בימי החורף הקרירים והסיבה להופעתם יכולה להיגרם על ידי התלקחות פשוטה של מערכת נשימה רגישה המגיבה למספר גורמים חיצוניים כגון: שינוי מזג האוויר, אלרגיה, רוחות קרות או מלאות אבק, הצטננות, שפעת, דלקת סימפונות, דלקת גרון, דלקת ריאות,  ואפילו בזמן בקיעת שיניים בקרב תינוקות כאשר הריור הוא רב. באופן כללי חשוב לדעת כי השיעולים הם תוצאת לוואי של הגוף בשעה שהוא מנסה להגן על עצמו על ידי סילוק הריר ממערכת הנשימה. הגורם הזר במערכת נעטף בקרום רירי על מנת שיוכל לצאת ממערכת הנשימה ועל כן מצטברת הליחה. ילדים רבים, בייחוד תינוקות וילדים בגיל הרך וגם זקנים מתקשים להוציא את הליחה ולכן הליחה עלולה להצטבר במערכת הנשימה העליונה, להפריע לילד במצב שכיבה ובעיקר בשנת לילה סדירה ולהגיע עד מצב של הקאה שמשחררת את הליחה החוצה ומקלה בדרך כלל על המשתעל. הטיפול בשיעולים כרוניים /שיעולים שנוטים לחזור על עצמם/ שיעולים שנוטים להסתבך לקשיי נשימה או דלקות ריאות, מחייב התערבות של הומאופת מוסמך על מנת להתאים את התרופה המערכתית האישית לכל אחד.אולם לעיתים קרובות מופיעים השיעולים כתופעות חד פעמיות מציקות מאוד שעלולות להתפתח לתופעות מסובכות יותר אם לא מטפלים בהן כראוי ובזמן. 
כמו כן לפני שאנו באים לטפל בשיעולים באמצעות תרופות הומאופתיות חשוב לאבחן בין השיעולים השונים. שיעולים יבשים או שיעולים פרודוקטיביים, משמע מרובי ליחה. 
הפעם אתייחס לטיפול רק בשיעולים הפרודוקטיביים וגם לליחה עצמה שעלולה להיתקע במערכת הנשימה עם קושי להוציאה. 


תרופות הומאופתיות:

 

 • ARNICAשיעול נלווה לשפעת- אלים, מאומץ, מדגדג עם כאבים בכל הגוף.  אצל ילדים השיעול מחמיר בזמן בכי.
 • ACONITEלתחילת השיעולים עם חום גבוה
 • ANTIMONIUM TARTARICUMשיעול ליחתי, מרעיש, החזה מלא בליחה ושומעים את הליחה עולה ויורדת בזמן השיעול עם קושי להוציאה. חולשה וחיוורון. אכילה וכעס מחמירים את השיעול כמו גם שעות הלילה. רוגז ועצבנות עם התנגדות למגע. הלשון עטופה בריר לבן.
 •  COCCUS CACTI-כמויות גדולות של ליחה לבנה, צמיגה. שיעול מדגדג, עוויתי וקצר היוצר חוטי ליחה צמיגיים שנפלטים מהפה, בעיקר בבוקר. הקלה באוויר קר ומאוכל ומשקאות קרים.
 • PULSATILLAליחה צהובה צמיגה. שיעול נלווה לאלרגיה, התקררות או אסטמה. השיעול מחמיר בלילה בשכיבה. תחושת מסכנות, ילדים שנצמדים להורה ובוכים הרבה. הטבה באוויר הפתוח.
 • CHAMOMILLAשיעול אצל ילדים בזמן בקיעת שיניים. בליווי עצבנות והתנהגות קשה.

 

מאכלים מייצרי ליחה שרצוי להימנע:

 

 • בוטנים ומוצרים מבוטנים
 • מוצרי חלב(מקררים ולחים, נוטים לשקוע)
 • בננות
 • ממתקים ומשקאות ממותקים/מוגזים.
 • מזונות משומרים, צבעי מאכל, אבקות מרק למינהן(מונוסודיום גלוטומט).

חדשות אילת - ערב ערב באילת    

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש