פרסומת
דלג

רופא עיניים חדש לכללית באילת

מאת: מערכת יום יום באילת ● צילום: מערכת יום יום באילת ● 8/8/2019 10:11 ● ערב ערב 2927
שבוע עידוד הנקה ביוזמת שירותי בריאות כללית התקיים בשבוע שעבר, הפעילות עסקה "במשפחה תומכת הנקה" וסיפקה מידע לגבי חשיבות ההנקה עבור התינוק והאם וכיצד בני המשפחה יכולים לתמוך באם המניקה ● כן הצטרף לשורות הכללית באילת מומחה חדש לרפואת עיניים – דר' אלברטו לואיז גיל
רופא עיניים חדש לכללית באילת
מומחה לניתוחי רשתית וקטרקט. ד"ר לואיז גיל

חשיבות ההנקה לאם ולתינוק היא עצומה, מחקרים קובעים כי ההנקה היא התזונה הטבעית והבריאה ביותר לתינוקות של בני האדם והיא מסייעת להתפתחות הקשר הרגשי והגופני בין האם לתינוקה. להנקה יתרונות רבים ,חלב אם מכיל את רכיבי התזונה התואמים את צרכי התינוק לשם גדילה ושגשוג, להנקה השפעה חיובית על ההתפתחות השכלית של התינוק, מפחיתה סיכון להשמנת יתר, מחזקת את המערכת החיסונית של התינוק ומסייעת בהגנה מפני זיהומים במערכת העיכול, הנשימה ודלקות אוזניים, הנקה מפחיתה את סיכוי האם לחלות בסרטן השד ובסרטן השחלות, שכיחות מוות בעריסה בקרב תינוקות יונקים פחותה, חלב אם תמיד זמין ומוכן בטמפרטורה המתאימה ומגיע באריזה נחמדה ונעימה יותר מאשר פורמולות, חוסכת זמן וטרחה לניקוי כלי האכלה, מונעת הוצאות הכרוכות בקניית תחליפי מזון.
הצלחת ההנקה תלויה בתמיכת המשפחה. יש חשיבות רבה לגישת המשפחה כלפי האם המניקה שתהיה חיובית ומכבדת את האוטונומיה שלה, עירוב כל בני המשפחה בהצלחת ההנקה הינו כלי בעל אפקטיביות גבוהה ועדיין אינו מובן מאליו. למשפחה תומכת ישנן מספר מטלות חשובות שיכולים לבצע על מנת לעזור ולהקל על האם המניקה, לעודד ולחזק אותה- כמו בכל מיומנות חדשה שהאדם רוכש, להיות מעורבים בטיפול בתינוק בדרכים שונות כמו: אמבטיה, יציאה לטייל. מעורבות במשימות השונות הקשורות באחזקת הבית, ובעיקר אם אמא עייפה –לפנק בעיסוי גב וצוואר, בארוחה ושתייה והמון אהבה. מחלקת יולדות  של בית החולים יוספטל מעניקה במהלך כל השנה תמיכה ע"י יועצות הנקה מוסמכות במסגרת קורסי הכנה ללידה ולאחר הלידה.

 

מחלקת יולדות מעניקה במהלך כל השנה תמיכה של יועצות הנקה במסגרת קורסי הכנה


מומחה חדש לרפואת עניים בכללית


דר' אלברטו לואיז גיל מומחה לרפואת עניים הצטרף לצוות רופאי הכללית באילת. דר אלברטו נשוי אב לבת בת 10 ובן בן 8. בהיותו נער בברזיל למד דר אלברטו עברית בבית ספר קהילתי, היה מדריך ומרכז חינוך בתנועת נוער ציוני, למד רפואת עניים בברזיל,  התחמה בביצוע ניתוחים ברשתית וקטרקט. ובשנת 2017 החליטה המשפחה מטעמים ציוניים לעלות לארץ.


חדשות אילת - ערב ערב באילת  

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש