היינו ילדים וזה היה מזמן - כיצד תעצבו את חדר הילדים

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 4/1/2024 09:30 ● ערב ערב 2064
חדר הילדים הוא ממלכה קטנה בתוך הבית, המקום האישי והבטוח של הילד, הפינה שבה הוא שומר את הסודות שלו ומפתח את עולמו הפנימי. כל ילד או ילדה הם עולם ומלואו וכך גם כל חדר ▪ יחד עם זאת, יש מספר עקרונות עיצוביים שנכונים לכולם ▪ מומחי אלוני מעניקים טיפים לעיצוב חדרי ילדים
היינו ילדים וזה היה מזמן  - כיצד תעצבו את חדר הילדים
צילום: מאור מויאל
תגיות:

 

המעצבת שרון דוד: 


כמו בתכנון של כל חלל,  לפני שמתחילים אני ממליצה לברר מה הצרכים של הילד (אלה תלויים מן הסתם בגיל שלו).  בדרך כלל ילד צריך מיטה, ארון, שולחן למחשב או הכנת שיעורים בשלב ומקום לאחסון ספרים, חומר לימודי, צעצועים ועוד.

  • מיקום - מומלץ למקם את המיטה בפינה האלכסונית מול הדלת. כך לא ייראו אותה כשעוברים במסדרון, החלל  של החדר ינוצל יותר טוב והמיטה לא תחסום את הכניסה לחדר.
  • אחסון - חלק גדול מהחפצים של הילד יכול להיות מאוחסן בארון. ילד לא חייב ארון בגדים גדול ולעיתים מספיק להם אפילו 2 או 3 דלתות. במצב כזה, אפשר לנצל את שאר מרחב הארון לאחסון צעצועים וספרים.
  • מדפים סגורים או פתוחים - כיוון שחדר הילדים יכול להיות עמוס מאוד ומלא בפריטים כמו צעצועים, ספרים, משחקי קופסא ועוד, אני ממליצה לאחסן את רוב הדברים במדפים או ארונות סגורים, כדי לשמור על הסדר.  אפשר בהחלט להשאיר 2 או 3 מדפים פתוחים לאקססוריז כמו בובות, אביזרי איפור, יצירה ואוספים, אבל לא יותר מזה. כשהכל סגור מאחורי דלתות, קל יותר לשמור את החדר מסודר.
  • שולחן הכתיבה -  לא חייב להיות ענק, 1.20-1.60 מטר מקסימום. בדרך כלל זה גודל מספיק לצרכים של ילד. חשוב למקם את השולחן עם הפנים לדלת, כך שהילד או הילדה ייראו את מי שנכנס לחדר. מסביב לשולחן מומלץ למקם מדפים או רהיטי אחסון, בין אם תלויים מעל השולחן או ממוקמים מצדדיו.
  • קיר כוח - גם בחדר הילדים קיר כזה עושה את כל העיצוב. זה יכול להיות קיר עם טפט, צבע מיוחד לכל החדר, טפט בחצי גובה סביב כל היקף החדר ועוד רעיונות. זה בדיוק הדבר הקטן שהופך את החדר למיוחד ושונה ויכול להביא לידי ביטוי את מה שהילדים אוהבים. 
  • הכי חשוב - תשאלו את ילדיכם מה הם אוהבים, זה החדר שלהם והם אלה שהולכים לבלות כאן רוב הזמן. זו הזדמנות לתת להם להתבטא ולהרגיש שהם לוקחים חלק בעיצוב הממלכה האישית שלהם. תנו להם לקחת את זה למקום שלהם, עם הצבעים, התחביבים ותחומי העניין שלהם. שירגישו בבית . 

 

שולחן כתיבה - לא חייב להיות ענק ▪ צילום: שירן כרמל
אפשר בהחלט להשאיר 2 או 3 מדפים פתוחים לאקססוריז ▪ צילום: מאור מויאל

 

המעצבים נועה אביטן ואודי עשור:

 

  • תכננו- כמו כל חלל בבית גם עיצוב חדרי הילדים דורש תכנון קפדני מראש.
  • בחרו קו עיצובי וקונספט - חשוב שאלו יתאימו לילד, חשוב גם להתייחס לגודל החדר, צורכי אחסון והעמדה נכונה
  • צבעוניות- מומלץ לבחור בגוונים רכים שנותנים תחושה נעימה יותר בחלל .

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו במייל או בווטסאפ


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש