מי יטפל בפולש משכונת המאפיה?

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: מירב לוי דיאמנט ● 29/6/2023 17:48 ● ערב ערב 3126
מזה מספר חודשים שתושב אילת מבוגר פלש לאחד הבתים הנטושים בשכונת המאפיה באילת ביחד עם כלבו ● ולמרות תלונות השכנים על התעללות לכאורה בכלב, על גניבות מהחצרות ועל לכלוך שהוא עושה בסביבה, אותה הם מנסים לטפח, אף לא אחד מהגורמים טורח לטפל בבעיה ● אפילו סרטון בו מתועד הגבר סוטר לאחת השכנות על שהעזה להעיר לו, לא הביא לשינוי במצב ● משטרת אילת: ''הפונים שתוארו בכתבה ציינו בפני השוטר הקהילתי כי מבחינתם אין צורך בטיפול משטרתי”
מי יטפל בפולש משכונת המאפיה?
האיש סטר לאחת השכנות

במרוצת השנים האחרונות עושים דיירי שכונת המאפיה הוותיקה, במרכז העיר, כל מאמץ לעמוד בקצב ההתחדשות העירונית שנותנת את אותותיה בשכונה. לצד הבניינים החדשים שהוקמו באזור, שינו האכסניות את פניהן, מסעדות חדשות ובתי עסק חדשים הוקמו בסביבה, תוך ניסיון לצבוע את המרכז העירוני בצבע ובאווירה חדשים. אלא שלצד ההשקעה מסביבם והכוונה למנף את האזור למקומות טובים יותר, טוענים דיירי השכונה, כי תושב אילת מבוגר שפלש לפני לא מעט חודשים לאחד הבתים הנטושים במקום, לוקח את האזור כמה וכמה צעדים אחורנית. 

 

הכלב קשור לגדר הבית

 

טענות על התעללות


"לא ברור לנו איך המצב הזה איתו אנחנו נאלצים להתמודד, הולם את המגמה העירונית להפריח את האזור", מוחה השבוע תושב וותיק בסמטה, שמצביע על אחד הבתים הנטושים שעוד נותרו באזור. "במקום שבעיריית אילת ידרשו מבעלי הבתים הנטושים, ושיהיה ברור, לכל בית נטוש כזה יש בעלי בית, לתחום ולסגור את הבית כל עוד אין בו שימוש, בעיריית אילת", טוען התושב, "מקלים ראש. עזבי את הלכלוך והזוהמה שיוצאים מבית נטוש כזה שנמצא בסמטה שלנו, עזבי את בעלי החיים המשוטטים שהמקום מושך, כבר הוכח כי בתים נטושים שאינם נחסמים מושכים אליהם הומלסים". עם תופעה לא נעימה שכזו הם נאלצים עכשיו להתמודד. לטענתם מדובר בתושב אילת מבוגר, שאינו הומלס, ועדיין בחר להתמקם בבית הנטוש שנמצא אצלם בתוך השכונה מסיבה שיפה לה צנעת הפרט. אם לא די בזה, הרי שאותו מבוגר הביא אתו למקום את כלבו, ולטענתם, הוא לא חוסך ממנו התעללות. "הוא משאיר אותו קשור בחצר, בקור ובשיא החום עם חבל קצר, דבר שלא מאפשר לכלב לזוז לשום מקום", מספרת תושבת השכונה על המראות הלא נעימים בהם היא נתקלת ועל קולות הבכי של הכלב. "הוא קושר אותו לכסא מפלסטיק והכלב נאלץ להסתובב בשכונה כשהוא גורר אחריו את הכסא למורת רוחם של העוברים והשבים. לפעמים הוא קושר אותו לקרשים, איתם הוא מסתובב כאן", היא אומרת ומספרת כי לא פעם הוא גם פוגע פיזית בכלב. "בועט בו, מאגרף אותו, משאיר אותו קשור בחצר בלי מים". באחד המקרים הגיעה ההתעללות הזו לכאורה בכלב עד לחזית המסעדה הסמוכה. "הוא הכה את הכלב מול אחת הסועדות במקום שכמובן מיהרה להזמין משטרה", מספרים השכנים, אלא שלטענתם גם בפעם הזו בה הגיעה למקום ניידת משטרה, דבר לא נעשה והבעיה לא נפסקה. אם לא די באלו הרי שהשכנים וגם העסקים הסמוכים מתלוננים על דברים שנגנבים להם מהחצרות ומהמשרדים (אף שאינם יכולים לשייך את הגניבות לאותו אדם). הגדיל הפולש לעשות כשבאחת הפעמים בהן התנצחה איתו תושבת השכונה, הוא הרים עליה יד ולמרות שתיעוד המקרה הנ"ל ממצלמת אבטחה סמוכה הועבר למשטרת מרחב אילת, עד היום אף אחד לטענת הדיירים לא הצליח לפתור את הבעיה. חובבת בעלי החיים שגם קיבלה את הסטירה מאותו אדם, מלינה כי לא ברור לה איך קורה שמשטרת אילת טרם מצאה את הדרך לעצור את הפולש, לא רק על הסגת גבול, אלא, בעיקר, על התעללות בבעל חיים חסר ישע, שלא לדבר על הכאתה שלה. "לא ברור לנו מה צריך לקרות כאן כדי שהמצב הזה יפסק", הם אומרים ומפנים אצבע מאשימה לעיריית אילת ולמשטרת אילת שלא מצליחות לשים סוף לבעיה.

מעיריית אילת נמסר בהקשר לטענות המועלות בכתבה: "האחריות לטיפול בפלישה לבית פרטי היא של בעל הנכס. באשר לכלב, נדרש לפנות למוקד העירוני על מנת שיישלח למקום פקח של השירות הווטרינרי בעירייה".

ממשטרת מרחב אילת נמסר: "בניגוד לנטען במשטרת ישראל התקבלו 2 דיווחים בלבד אודות המקרה. מיד עם קבלת הדיווחים הגיעה למקום ניידת משטרה על מנת לטפל באירוע. משלא אותר החשוד במקום והמדווחים לא ידעו למסור את פרטיו, נסגר האירוע. בימים אלה הועבר הטיפול בנושא זה לשוטר הקהילתי האמון על הטיפול באירועים באזור זה. הפונים שתוארו בכתבה ציינו בפניו כי מבחינתם אין צורך בטיפול משטרתי. אנו קוראים לציבור להמשיך ולדווח למוקד 100 על כל אירוע חריג המצריך את התערבות המשטרה".

ניסיונות שעשה 'ערב ערב' להגיע לבעל הנכס באמצעות מכר שחי באילת עלו בתוהו.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת