האם ישובו תיירי החוץ במרץ?

מאת: ● צילום: אילוסטרציה ● 3/2/2022 12:25 ● ערב ערב 3054
עיריית אילת נערכת ליום שאחרי ומקדמת ביחד עם משרד התיירות את החזרת הטיסות בינלאומיות לשדה התעופה ''רמון'' ● במסגרת זו, נפגש ראש עיריית אילת -אלי לנקרי עם מנכ''ל חברת אל על -אביגל סורק, כדי לקדם טיסות בינלאומיות כבר מחודש מרץ הקרוב, בשלב ראשון מצרפת ומרוסיה
האם ישובו תיירי החוץ במרץ?
האם תשיב אל על את תיירות החוץ מרוסיה לרמון?

ראש העירייה ציין, כי הפוטנציאל יהיה גדול ברגע שיוסר איום הקורונה. "אני מאמין שהחברות הישראליות הן אלה שצריכות לתפוס נפח משמעותי בשדה התעופה "רמון"" אמר ראש העירייה והדגיש, כי גם שר התיירות רואה בהפעלת שדה "רמון" יעד חשוב ולכן הביע תמיכה מלאה בהחזרת הטיסות הבינלאומיות לאילת. 
"התיירות הנכנסת לאילת היא בעלת ערך רב בתקופת החורף ואנו חשים זאת היטב כיום בהעדרה" כך כתב ראש העירייה לשר התיירות - יואל רזבוזוב לפני כחודש וביקש, כי יוגברו המאמצים על מנת שניתן יהיה להחזיר חלק מהחברות לפעול כבר בחורף זה, ככל וקבינט הקורונה הממשלתי יקבל החלטה לפתוח את השמים. עוד ציין ראש העירייה, כי בימים אלו, בהן חברות התעופה הישראליות מצויות בקשיים, כדאי לעודד אותן להפעלת טיסות מרמון לחו"ל וכן טיסות פנימיות, תוך מתן הסובסידיה הנהוגה (ואפילו מוגדלת), ובכך לייצר להן יתרון יחסי בהעברת נוסעים בין רמון לנתב"ג ומשם ליעדים שונים בחו"ל. 
כזכור לפני עידן הקורונה, הפעיל משרד התיירות נוהל טיסות לאילת במסגרתו סבסד המשרד, טיסות תיירים לאילת בלבד, בעלות של 60 אירו לכל נוסע שנחת בעיר. הסבסוד הוכיח את עצמו בעבר והגדיל את מספר הטיסות ואת מספר התיירים. לכן הדגיש ראש העירייה, כי יש הכרח להמשיך ואף להגדיל את הסובסידיה. 
בעקבות הפגישה כאמור עם ראש העירייה והתמיכה של משרד התיירות, נערכת כבר חברת אל על להפעיל בשלב ראשון טיסות מרוסיה וניס שבצרפת לאילת כבר בחודשים הקרובים. החברה הודיעה, כי היא נמצאת במגעים להפעלת טיסות ישירות לאילת מרוסיה ומניס שבצרפת, כדי לאפשר לתיירים להגיע לאילת. 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש