משחזרים את דרך החוגגים באילת - דרב אל חאג'

מאת: מערכת יום יום באילת ● 15/1/2022 15:21 ● ערב ערב 2064
עשרות פסלי מתכת הוצבו לאורך ואדי השחמון מהגשר העליון והמדמים שיירה של אנשים לבושים גלביות, כאותן שיירות שעברו בדרך החוגגים בדרכם למכה הלא היא דרב - אל - חאג'.
משחזרים את דרך החוגגים באילת - דרב אל חאג'
תגיות:

עם פיתוח אזור השחמון האיר בשעתו, עוזי אבנר מי שהיה הארכיאולוג האזורי את תשומת לב כל, כאשר גילה שרידים ארכיאולוגים בואדי השחמון שלימדו, כי שם למעשה עברה דרב אל חאג'.

מאחר והיה ברור לכל, כי באזור תשולבנה דרכים חדשות לצד העתיקות, סומנה כבר אז, במקביל לדרך הגיא -  כביש מעלה אילת, דרך החוגגים (דרב אל חאג').
לאורך הדרך שאורכה 350 מטרים, הוצבו עשרות פסלים כולל תאורה מהקרקע. כן תמצאו נקודת תצפית מהגשר העליון המשקיף על הואדי. 
הפרויקט שתוכנן על ידי משרד תכנון נוף – צבי דקל ביחד עם הפסל – בוקי שוורץ לווה בסערה ציבורית שהתעוררה על רקע הרצון לתעד אירוע הקשור בדת המוסלמית.

עלות הפרויקט כ – 6 מיליון ₪ והיא מומנה על ידי משרד הבינוי והשיכון.  

 

בעקבות ריבוי התאונות בטבע ולרווחת המטיילים: קק"ל בהנחיות לטיול בטוח

בימים האחרונים אירעו מספר מקרים מצערים בהם מטיילים נפגעו בעת שהייתם בחיק הטבע. קרן קימת לישראל קוראת לציבור לטייל בבטחה ויוצאת בהנחיות חשובות לטיול בטוח לרווחת המטייל הישראלי.

אורי שמואלי, מנהל בטיחות ארצי בקק״ל: "שמירה על כללי בטיחות יכולה להציל חיים. יש להישמע להוראות הבטיחות המופיעות בכניסה ליערות ולאתרים קולטי קהל. אנו קוראים לציבור- הקפידו על שתיית מים, הליכה בטוחה- כולנו רוצים לעבור את הקיץ בשלום ולחזור הביתה בבטחה".

  • הימנעו מכניסה למקומות שאינם מוכרזים - בורות, מערות ואפילו מבנים שאינם תחת פיקוח עלולים להיות סכנה ממשית וחל איסור כניסה מוחלט למקומות אלו.
  • יש להצטייד בכמות מים מספקת לכל מטייל שההמלצה היא לפחות 3 ליטרים לכל מטייל.
  • צאו עם סוללה מלאה בנייד - על מנת לשמור על היכולת לתקשר בצורה רציפה עם כוחות ההצלה במקרה אסון.
  • בהתאם לגורמים הממונים על הכבאות בישראל חל איסור מוחלט להדליק אש ביערות והשטחים הפתוחים - בהתאם להנחיית נציב כבאות ראשי לישראל בעקבות חשש כבד משריפות המטיילים מתבקשים שלא להדליק אש בשום צורה שהיא במהלך השהייה בטבע.
  • לא להפוך סלעים - מלבד הסכנה הגופנית הקיימת בהרמת פרטים כבדים הנמצאים בטבע, מתחת לסלעים מסתתרות חיות שעשויות להיות מסוכנות וארסיות, על כן חל איסור מוחלט להרימם.
  • הפסקות מרובות בצל - על מנת לשמור על טמפרטורת גוף תקינה ולהימנע ממקרי התייבשות או מכת חום, מלבד שתיית מים רצוי לבצע הפסקות יזומות בכל שעה עד שעה וחצי בצל.
  • תכנון מסלול מראש - תכנון מסלול ההליכה והכרת השטח הם קריטיים לשמירה על הבטחון והבטיחות ויכולים לסייע בהתאמת נכונה של אופי המטיילים לאופי הטיול שרוצים.

קק״ל מאחלת לכם בילוי מהנה בשטח הפתוח וכמובן לא לשכוח לפנות עמכם את הפסולת.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

 

 

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש