טיול רגלי לעין נטפים והר יואש

מאת: מערכת יום יום באילת ● 15/1/2022 14:31 ● ערב ערב 2064
זמן הליכה - כשעתיים ● הגעה- דרך כביש מס' 12 מאילת לכיוון 'מצפה רמון', אחרי כ 15 דקות נסיעה פניה ימינה משולטת לרחבת החניה של עין נטפים ● לרכבי 4X4 יש אפשרות להמשיך בדרך עפר עד למפל היבש שמתחתיו המעיין
טיול רגלי לעין נטפים והר יואש
הנביעה בעין נטפים. צילום: יאיר צפורי לויקיפדיה
תגיות:

מפל עין נטפים בתחתיתו השוקת. צילום: יאיר צפורי לויקיפדיה

סיפור דרך- ירידה בדרך עפר המסומנת בצבע שחור, עד למפל היבש שגובהו כ 30 מטר. מעבר למסלול ירוק  מצד שמאל, המוביל אל ירידה דרך סדק טבעי בסלע, אל המעיין בתחתית המפל. המעיין קטן ונובע בטפטוף המתנקז לשוקת ואין אפשרות לשכשך במימיו. 'עין נטפים' הוא המעיין היחיד באזור הרי אילת, ומהווה מקור מים יחיד וחשוב לבעלי החיים באזור. עם קצת מזל אפשר לצפות ביעלים המגיעים לשתות מהמעיין, או במשפחה של שפני סלע שגרים במצוק הסמוך.

 

מעיין עין נטפים. צילום יאיר צפורי לויקיפדיה


מהמעיין ממשיכים כמה עשרות מטרים עד לשלט שמפנה להמשך המסלול, המסומן בצבע אדום, ומוביל חזרה לחלקו העליון של המצוק. שימו לב לא להמשיך במורד 'נחל נטפים' במסלול הירוק.
בראש העלייה, תמצאו שלט המפנה לשתי אפשרויות: אחת ימינה, חזרה לדרך העפר שממנה באתם והשנייה, בשביל המוביל ל'הר יהורם'. אם בחרתם ב'הר יהורם', יש להמשיך מההר ימינה בכביש 12 ואחרי כ- 200  מטר, תגלו שוב את הרכב ברחבת החניה.


'הר יואש' - בצד השני של הכביש שלט המפנה ל'הר יואש'. עולים בדרך עפר עד לפסגת ההר שגובהו 734 מטר  וממנו תצפית על כל האזור.

 

הנוף הנשקף מהר יואש. פרינטסקרין מסרטון של אתר אילת סיטי


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת


 

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש