טיול רגלי לעין נטפים והר יואש

מאת: מערכת יום יום באילת ● 15/1/2022 14:31 ● ערב ערב 2064
זמן הליכה - כשעתיים ● הגעה- דרך כביש מס' 12 מאילת לכיוון 'מצפה רמון', אחרי כ 15 דקות נסיעה פניה ימינה משולטת לרחבת החניה של עין נטפים ● לרכבי 4X4 יש אפשרות להמשיך בדרך עפר עד למפל היבש שמתחתיו המעיין
טיול רגלי לעין נטפים והר יואש
הנביעה בעין נטפים. צילום: יאיר צפורי לויקיפדיה
תגיות:

מפל עין נטפים בתחתיתו השוקת. צילום: יאיר צפורי לויקיפדיה

סיפור דרך- ירידה בדרך עפר המסומנת בצבע שחור, עד למפל היבש שגובהו כ 30 מטר. מעבר למסלול ירוק  מצד שמאל, המוביל אל ירידה דרך סדק טבעי בסלע, אל המעיין בתחתית המפל. המעיין קטן ונובע בטפטוף המתנקז לשוקת ואין אפשרות לשכשך במימיו. 'עין נטפים' הוא המעיין היחיד באזור הרי אילת, ומהווה מקור מים יחיד וחשוב לבעלי החיים באזור. עם קצת מזל אפשר לצפות ביעלים המגיעים לשתות מהמעיין, או במשפחה של שפני סלע שגרים במצוק הסמוך.

 

מעיין עין נטפים. צילום יאיר צפורי לויקיפדיה


מהמעיין ממשיכים כמה עשרות מטרים עד לשלט שמפנה להמשך המסלול, המסומן בצבע אדום, ומוביל חזרה לחלקו העליון של המצוק. שימו לב לא להמשיך במורד 'נחל נטפים' במסלול הירוק.
בראש העלייה, תמצאו שלט המפנה לשתי אפשרויות: אחת ימינה, חזרה לדרך העפר שממנה באתם והשנייה, בשביל המוביל ל'הר יהורם'. אם בחרתם ב'הר יהורם', יש להמשיך מההר ימינה בכביש 12 ואחרי כ- 200  מטר, תגלו שוב את הרכב ברחבת החניה.


'הר יואש' - בצד השני של הכביש שלט המפנה ל'הר יואש'. עולים בדרך עפר עד לפסגת ההר שגובהו 734 מטר  וממנו תצפית על כל האזור.

 

הנוף הנשקף מהר יואש. פרינטסקרין מסרטון של אתר אילת סיטי

 

בעקבות ריבוי התאונות בטבע ולרווחת המטיילים: קק"ל בהנחיות לטיול בטוח

בימים האחרונים אירעו מספר מקרים מצערים בהם מטיילים נפגעו בעת שהייתם בחיק הטבע. קרן קימת לישראל קוראת לציבור לטייל בבטחה ויוצאת בהנחיות חשובות לטיול בטוח לרווחת המטייל הישראלי.

אורי שמואלי, מנהל בטיחות ארצי בקק״ל: "שמירה על כללי בטיחות יכולה להציל חיים. יש להישמע להוראות הבטיחות המופיעות בכניסה ליערות ולאתרים קולטי קהל. אנו קוראים לציבור- הקפידו על שתיית מים, הליכה בטוחה- כולנו רוצים לעבור את הקיץ בשלום ולחזור הביתה בבטחה".

  • הימנעו מכניסה למקומות שאינם מוכרזים - בורות, מערות ואפילו מבנים שאינם תחת פיקוח עלולים להיות סכנה ממשית וחל איסור כניסה מוחלט למקומות אלו.
  • יש להצטייד בכמות מים מספקת לכל מטייל שההמלצה היא לפחות 3 ליטרים לכל מטייל.
  • צאו עם סוללה מלאה בנייד - על מנת לשמור על היכולת לתקשר בצורה רציפה עם כוחות ההצלה במקרה אסון.
  • בהתאם לגורמים הממונים על הכבאות בישראל חל איסור מוחלט להדליק אש ביערות והשטחים הפתוחים - בהתאם להנחיית נציב כבאות ראשי לישראל בעקבות חשש כבד משריפות המטיילים מתבקשים שלא להדליק אש בשום צורה שהיא במהלך השהייה בטבע.
  • לא להפוך סלעים - מלבד הסכנה הגופנית הקיימת בהרמת פרטים כבדים הנמצאים בטבע, מתחת לסלעים מסתתרות חיות שעשויות להיות מסוכנות וארסיות, על כן חל איסור מוחלט להרימם.
  • הפסקות מרובות בצל - על מנת לשמור על טמפרטורת גוף תקינה ולהימנע ממקרי התייבשות או מכת חום, מלבד שתיית מים רצוי לבצע הפסקות יזומות בכל שעה עד שעה וחצי בצל.
  • תכנון מסלול מראש - תכנון מסלול ההליכה והכרת השטח הם קריטיים לשמירה על הבטחון והבטיחות ויכולים לסייע בהתאמת נכונה של אופי המטיילים לאופי הטיול שרוצים.

קק״ל מאחלת לכם בילוי מהנה בשטח הפתוח וכמובן לא לשכוח לפנות עמכם את הפסולת.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת


 

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש