תצאו בחוץ 2

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: מירב לוי דיאמנט ● 7/1/2022 09:34 ● ערב ערב 3050
אחרי מתחם הרד שסגר את החניה הפרטית שלו לטובת הלקוחות, עכשיו גם הבעלים של קניון העיר באזור התעשייה החליט שאם עיריית אילת לא דואגת למקומות חניה באזור, בטח שלא לקוחותיו צריכים לשלם את המחיר ● בעלי העסקים בקניון מודים על הצעד ומבהירים: ''סוף סוף יש ללקוחות שלנו מקומות חניה'' ● אילן טיבי, הבעלים של קניון העיר: ''עם כל הכבוד לסוחרים באזור שנשארו בלי מקומות חניה, אני מחוייב בראש ובראשונה לשוכרים שלי וללקוחות שלי'' ● בעלי עסקים בקרבת המתחם מוחים: ''עיריית אילת לא דואגת לחניות ופוגעת ישירות בעסקים'' ● אלא שנראה כי מגמת הקטנת תקני החניה היא חלק ממדיניות סדורה שמקדמת העירייה
תצאו בחוץ 2
,''עכשיו שהעירייה תמצא לנו פתרונות''. חניית קניון העיר הסגורה לתשלום,

מי שעבר בימים האחרונים ליד קניון העיר באזור התעשייה הופתע לגלות את הזרוע החשמלית שמוקמה בכניסה לחניון הפתוח ומאפשרת כניסה למתחם החניה בתשלום בלבד. בעבור 30 דקות חניה ראשונות אמנם לא נגבה תשלום, אך עבור השעה הראשונה או עבור חלק ממנה תאלצו לשלם 10 ש"ח ועבור כל רבע שעה נוספת או חלק ממנה תשלמו עוד 4 ש"ח. עבור יום חנייה שלם במתחם תדרשו לשלם 70 ש"ח. 

 

"הצעד הכי טוב"


מתברר שמה שנמצא כטוב במתחם הרד באזור התיירות, נמצא הכרחי גם במקרה הזה, כששוכרי העסקים בקניון העיר נאלצו להתמודד בכל יום מחדש עם העדר מקומות חניה ללקוחות העסקים שלהם, רק כי לטענתם סוחרים ובעלי עסקים בסביבה שלהם אין מקומות חניה מוסדרים, תפסו להם כבר משעות הבוקר את החניות. 
"זה הצעד הכי טוב שיכל להיות עבורנו", אמר השבוע אייל מליוב, הבעלים של בית הספר לנהיגה אילת, שהבהיר כי המחסור במקומות חניה במתחם פגע בבעלי העסקים. בהודעת תודה ששלח רואה החשבון גיא מלר לבעלים של הקניון, אילן טיבי, הוא מודה לו בחום על סגירת החניה ומראה לו בשמחה איך ביום חמישי בשעות הבוקר, ביום ובשעה בה החניה כבר הייתה עמוסה לעייפה, פתאום יש הרבה מקומות חניה פנויים. 
"כל רחוב המלאכה באזור התעשייה עבר הסבה מתעשייה למסחר, אלא שבאותה נשימה אף אחד לא דאג להוסיף מקומות חניה", מסביר השבוע את הצעד שעשה אילן טיבי, הבעלים של קניון העיר ששלח יד עמוק לכיס ומימן על חשבונו את הזרוע החשמלית ואת תיחום החניה הפרטית שבבעלותו בתשלום בלבד. "כל העובדים ובעלי העסקים באזור הפכו את החניה הפרטית שלי ושל הקניון שבבעלותי לחניה לעת מצוא וכך קרה שמי שהגיע לעסקים כאלו ואחרים בקניון כבר בין השעות 10:00-12:00 לא מצא מקומות חניה. 
זה פגע בבעלי העסקים שלי, זה פגע בלקוחות שלי ופגע גם בי. אם מדובר בחניה פרטית עליה אני משלם בכל חודש ארנונה גבוהה לעיריית אילת, אין סיבה שהדברים יפעלו ככה ומאחר שהבנתי שאין דרך אחרת, השקעתי לא מעט כסף בסגירת החניה. עכשיו הסוחרים שלי מברכים אותי. את יודעת למי יש בעיה עם הצעד הזה? לא לבאי הקניון שמרביתם מסיימים את העיסוקים שלהם כבר אחרי חצי שעה ולא נדרשים לשקל, אלא אותם בעלי עסקים בסביבה שאין להם מקומות חניה. אז שיפנו בבקשה לעיריית אילת וידרשו פתרונות".

 

 

"מה אנחנו אמורים לעשות עכשיו"


בעלי עסקים בקרבת קניון העיר, שהודו השבוע כי הם ולקחותיהם נפגעו כתוצאה מסגירת המתחם אמרו השבוע בכעס לערב ערב: "זה נכון שמדובר בחניה פרטית וזה נכון שזכותו המלאה של בעל הקניון לסגור את החניה לטובת העסקים שלו, אבל מה אנחנו אמורים לעשות עכשיו?". בעלי העסקים הפנו אצבע מאשימה כלפי עיריית אילת וטענו: "לא מזמן הסתיימו כאן עבודות השיפוץ של האזור במהלכן נוספו כמה חניות בודדות בצדי הכביש. את עיריית אילת עניין, משום מה, לדאוג לשביל לרוכבי אופניים בו כמעט אף אחד לא משתמש, אבל את נושא החניה, כמו תמיד, העירייה הזניחה. עד היום היה לנו נוח להשתמש בחניה הקיימת, ונכון, תפסנו מקומות של אחרים בלית ברירה. היום אנחנו במצוקת חניה ממשית. לא זו בלבד שלנו ולעובדים שלנו אין מקומות חניה כבר בבוקר, אלא שגם הלקוחות לא יכולים להגיע לעסקים שלנו כי אין להם מקומות חנייה".
ר. השם המלא שמור במערכת, בעל עסק בקרבת מקום מחה השבוע על המצב שנגזר על הסוחרים באזור ואמר: "עיריי תאילת יודעת לגבות מיסי ארנוה בכל חודש כמו שעון, עכשיו שהעירייה תמצא לנו פתרונות או שנפתח במרד תשלומים. אנחנו מצפים להתייחסותה של העירייה לבעיית החנייה שנוצרה. ככה אי אפשר להתקיים".

 

מדיניות העירייה – לצמצם תקני חניה


נראה כי לעיריית אילת מדיניות חדשה של צמצום מקומות חנייה באזור התעשייה המתחדש. כך למשל, אם תבחנו תכניות חדשות המקודמות בימים אלו בוועדה המקומית, תגלו כי תקני החנייה הנדרשים מעסקים חדשים שאמורים להבנות באזור, הנם מקלים באופן ניכר מבעבר, כך למשל, מלון היין שעתיד להבנות על רחוב הבורסקאי, שהנו רחוב ראשי באזור התעשייה הישן, יידרש לתקן חנייה של 1:4, כלומר חניה אחת על כל ארבעה חדרי בתי מלון שייבנו בו. 
מגמה זו תואמת את המצב גם באזור התיירות של אילת הסובל כבר כיום ממחסור במקומות חניה ביחס לכמות חדרי המלון הקיימים, ובוודאי מול מספרם הצפוי לגדול בשנים הקרובות. עיריית אילת שאישרה לאחרונה תכנית מתאר חדשה לאילת, מיישרת בכך קו עם רשויות רבות בארץ שמצהירות בריש גליי כי בכוונתן לצמצם עוד ועוד את מספר מקומות החניה, על מנת לאלץ את התושבים לעשות שימוש גובר בתחבורה ציבורית ואמצעי תחבורה ניידים כמו אופניים וקורקינטים. הבעיה מתחילה ונגמרת כאשר שירותים אלו אינם נהנים מתשתיות מספקות ואף לא נראה בעתיד הקרוב לעין כי יש באפשרותם להוות תחליף ראוי למחסור בחניות באזורי המסחר והתיירות של אילת.

את תגובת העירייה לא קיבלנו עד לסגירת הגיליון.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש