ריספקט: גיוס ראשון של 20 מיליון שקל לחברת היי טק מאילת בבורסה בתל אביב

מאת: רותם נועם ● 14/4/2021 10:34 ● ערב ערב 3013
טראקנט שהוקמה ב-2016 עשתה השבוע (ב') היסטוריה לאחר שהפכה לחברת ההייטק הראשונה מאילת שנסחרת בבורסה בתל אביב ● שוויה של החברה, שגייסה 20 מיליון שקל, זינק מיד עם תחילת המסחר בה ב-183% והיא נסחרת לפי שווי של כ-200 מיליון שקל ● טראקנט מעסיקה כיום 18 עובדים באילת והיא צפויה לבצע גיוסים בהיקף דומה ● בטקס מרגש, במעמד שגריר צרפת בישראל, מר אריק דנון, אמר מאיר יצחק הלוי: ''זהו גם מפעל חכם, גם קליטת עליה איכותית וגם יזם עם נשמה יתרה'' ● חנן פרידמן: ''נלחמתי להשאיר את הפעילות באילת והצלחתי''
ריספקט: גיוס ראשון של  20 מיליון שקל לחברת היי טק  מאילת בבורסה בתל אביב
טראקנט פותחת את יום המסחר בנוכחות מאיר יצחק הלוי שגריר צרפת בישראל ומנכל החברה חנן פרידמן

בטקס מרגש, פתחה השבוע (ב'), חברת טראקנט מאילת, את יום המסחר בבורסה בתל אביב בטקס רב משתתפים.
טראקנט היא אחת מ-34 החברות החדשות שביצעו הנפקה ראשונית, בבורסה בתל אביב, מתחילת שנת 2021. החברה הצטרפה לענף הטכנולוגיה תחת תת ענף תכנה ואינטרנט, הכולל 26 מניות בשווי כולל של כ-80 מיליארד שקל. טראקנט היא חברה מאילת שהוקמה ב-2016 על ידי חנן פרידמן המשמש כמנכ"לה. החברה עוסקת בפלטפורמה ייחודית לאופטימיזציה של תובלה יבשתית עבור חברות המנהלות ציי רכב. 

 

חצי מיליון משאיות כבר מחוברות למערכת


הפלטפורמה של טראקנט מאפשרת על ידי התאמה חכמה אוטומטית לאתר מקום פנוי להובלה על משאית, עבור מטענים הזמינים להובלה, ובכך לייעל ולחסוך בעלויות ובהוצאות הדלק של החברות, תוך הפחתת פליטת מזהמים ופגיעה באיכות הסביבה. 
הפלטפורמה של טראקנט מבוססת ענן, בינה מלאכותית ועסקית, ביג דאטה ולמידת מכונה, ועל עקרונות הכלכלה השיתופית. טראקנט מבצעת פיילוטים עם חברות שילוח אירופאיות ועם דואר ישראל, ובסוף שנת 2020, ביצעה פיילוט משותף עם קבוצת רנו, שהראה שיפור מוכח ביעילות ובחסכון בעלויות. 
נכון לשנת 2020, החברה התקשרה עם 3,900 חברות הובלה, להן במצטבר כ-500 אלף משאיות המחוברות למערכת. טראקנט הקימה חברות בנות בצרפת וברומניה, לשם הפצת הפלטפורמה במדינות אלה, כאשר ההסכם הראשון ברומניה, נחתם ממש בשבועות האחרונים. 
החברה הנפיקה לציבור, בדרך של הנפקה לא אחידה, מניות וסדרת כתבי אופציה בסך 20 מיליון שקל לפי שווי חברה של כ-67 מיליון שקל. שווי החברה זינק במהלך המסחר בבורסה, וכיום עומד על כ-200 מיליון שקל והתשואה לחבילה בהנפקה, היא כ-183%. 
מניית החברה צפויה להיכנס ב-8 ביוני, במסגרת המסלול המהיר לחברות חדשות, למדדי הבורסה "תל אביב צמיחה" "תל אביב גלובל בלו טק" ו"תל אביב טכנולוגיות". 

 

החברה, שתמיד האמינה בעיר תגייס עתה עובדים חדשים. פרידמן (מימין) ולנקרי

 

יצחק הלוי: "אילת חייבת לגוון מקורות תעסוקה"


מאיר יצחק הלוי, ראש עיריית אילת, שהוזמן לצלצל בפעמון פתיחת המסחר, אמר: "אני חייב לומר לכם שאני מתרגש, מבחינתנו כעיר ומבחינתי כראש עירייה, זהו אירוע נחשוני, מכונן, אירוע ראשון שבו חברה מתפתחת ומתקדמת ומגיעה למעמד המאוד מרגש הזה". יצחק הלוי התייחס לפרידמן ואמר: "אני מלווה את היוזמה מבראשית ומה שראיתי זה חיבור של שלוש תכונות, האחת זו מקצועיות, נחישות ונשמה ואני חושב שהנשמה מנצחת. אני ראיתי כיצד חנן מביא למדינת ישראל, יזמים וסטודנטים מאירופה, מכשיר אותם ומשתף אתנו פעולה ברמה של לימודי אולפן והם הופכים להיות שגרירים ותושבים בעיר שלנו, ומבחינתי זו תכלית הכל. גם מפעל חכם, גם קליטת עליה איכותית וגם יזם עם נשמה יתרה, זה מרכיב מדהים להצלחה של עיר. אני יותר ממקווה, שאתה תהיה הנחשון שאחריו צועדים רבים וטובים כמוך". עוד הוסיף יצחק הלוי, כי בשלהי תקופת משבר הקורונה, קיבלה העיר אילת המושתתת על תיירות את ההארה הגדולה ביותר לפיה "אנו חייבים לייצר גיוון במקורות תעסוקה נוספים באילת, שכן התיירות היא תעסוקה חשובה אך נפיצה. "הדרך שלחנו היא ללכת לתעשיות שנגדיר אותן ככותרת של תעשיות חכמות. עלינו כרשות מוטל לייצר תנאים מאפשרים, אבל בעיקר אנשים כמו חנן".
חנן פרידמן אמר בטקס: "כשהתחלתי בצרפת ב-2016, היתה זו החלטה מטורפת לבחור בצרפת, הן בשל המנטליות השנה והשוק המורכב, אבל עבורי זו היתה ההחלטה הטובה ביותר, משום שעבורי צרפת היתה דלת הכניסה לאירופה ועל כך אני מודה על כל העזרה והסיוע שקיבלתי".

 

ל'ערב ערב" אמר פרידמן: "בימים אלה יחזרו מהחל"ת עשרה עובדים, וישנו גיוס של עוד עשרים ומשהו עובדים בזכות הכסף שנכנס מהגיוס והם כולם יהיו מאילת, מלבדם יהיו עוד עשרים עובדים שייקלטו מחוץ לאילת. המלחמה שלי היתה לאורך כל הדרך להשאיר את הפעילות באילת והיא תישאר. 
בכל הנוגע לפעילות החברה בשנת הקורונה אמר פרידמן: "משבר הקורונה לא פגע בכל מה שנוגע ללוגיסטיקה, אם כבר להיפך, נהיה יותר צורך, זו אחת התעשיות שהצליחו לשמור על המחזורים שלהם ואף להגדילם בחלק מהמקרים והשוק הכלכלי הביע בהן הערכה רבה בשווים ובהערכות. 
פרידמן ציין את בחירות של ג'ו ביידן לנשיאות ארה"ב כנקודת מפנה בכל הנוגע לחיפוש המתגבר שם אחר טכנולוגיות ירוקות הפועלות לצמום פליטת גזי חממה מה שאומר שפעילות החברה תוכל כעת להתרחב מהשוק האירופי גם לשוק האמריקאי. 

 


תיעוד טקס הנפקת טראקנט בבורסה בתל אביב

 


 

לנקרי: "אני חש זכות גדולה ללוות את הפרויקט"


גם סגן ומ"מ ראש העירייה, אלי לנקרי פרסם פוסט נרגש בעקבות ההנפקה: "גיוון והרחבת מקורות התעסוקה בעיר היוו תמיד אתגר גדול ובשנים האחרונות אנו עוסקים בכך רבות. כעת, עם הטלטלה הכלכלית והתעסוקתית שאנו חווים, קיבל האתגר משנה תוקף ואנו מפנים קשב רב, מאמץ ניכר ומשאבים גדולים לטובת הנושא. כך למשל, אני שמח לבשר על פריצת דרך חשובה ומשמעותית בתחומים רבים כמו ביוטכנולוגיה וחקלאות ימית, אנרגיות מתחדשות, לוגיסטיקה וגם היי טק, אשר מתחיל להניב את פרי העמל. טראקנט היא סיפור הצלחה שצמח באילת, התפתח בחממה הטכנולוגית אילת-אילות וכעת נוחל הצלחה רבה גם באירופה, מגייס עשרות מיליוני שקלים ומנייתו בבורסה מזנקת. החברה, שתמיד האמינה בעיר תגייס עתה עובדים חדשים ואני חש זכות גדולה ללוות את הפרויקט שרואה באילת את מרכז הפעילות שלו. אין ספק, כי אמונה, כבוד הדדי ומטרה משותפת הם הבסיס להצלחה, מי ייתן ומאילת תצאנה הצלחות רבות ומניבות".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת