נשאית הקורונה הראשונה בישראל: ''בחלומות הכי שחורים לא דימיינתי ששנה אחרי עדיין תהייה מגפה''

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 11/3/2021 14:42 ● ערב ערב 3008
שנה בדיוק עברה מאז חזרה רחל ביטון מאילת לבני משפחתה המודאגים בעיר ● הישראלית הראשונה שאובחה כנשאית קורונה על גבי ספינת ה'פרינסס דיימונד' מבהירה: "לא היה לי שום סימפטום של המחלה" ● ונזכרת בימי הלחץ והחרדה: "אני דווקא לא פחדתי הייתי במעיין שוק שקט" ● מודה שלא דימיינה ששנה אחרי המחלה עדיין תהיה כאן ומבטיחה שברגע שהקורונה נעלמת היא לא תהסס לחזור לטיול נוסף על אותה אניית פאר ● "המזל שלנו שהכל קרה אחרי שסיימנו את הטיול", היא אומרת בשובבות אופניינית
נשאית הקורונה  הראשונה בישראל: ''בחלומות הכי  שחורים לא  דימיינתי ששנה  אחרי עדיין  תהייה מגפה''
''הרוב דאגו לנו, אבל היו גם כמה שאיחלו לנו למות''. רחל ובעלה
תגיות:

אם תנסו לאבחן אצל רחל ביטון מאילת חרדות, פחדים או כל השפעה רעה שעברה עליה לאחר ששהתה יחד עם בני משפחתה על אוניית הקורונה ה'פרינסס דימונד', תופתעו לגלות שלא דובים ולא חרדות. שנה אחרי שהאנייה הוכנסה לסגר כשהיא עוגנת לחופי יפן והעולם כולו עצר את נשימתו לנוכח המגפה הלא מוכרת - הקורונה, מבהירה רחל בנחישות שלא הייתה משנה דבר והייתה חוזרת על אותו מסע בדיוק.
למעשה, רחל נחשבת לנשאית הקורונה הראשונה בארץ גם אם לא חלתה במחלה בישראל אלא על אניית הקורונה. לאחר שהורדה מהאנייה כי בדמה התגלו סימני המחלה, אושפזה רחל בבסיס צבאי יפני ומשם, לאחר שמצבה השתפר הועברה יחד עם עוד שלושה נוסעי האנייה הישראלים, ביניהם גכם אחיה, לבית חולים בטוקיו. רק לאחר שעברה עשרות בדיקות ונמצאה בריאה היא שוחררה לישראל והתאחדה שוב עם בני משפחתה המודאגים.
"האמת, אנחנו מחכים כבר שהכל יגמר כדי שנוכל להמשיך ולנסוע", היא מבהירה לי השבוע בחיוך שובב. "המזל הגדו לשלנו שכל זה קרה רק אחרי שסיימנו את הטיול שלנו. בדיוק כשהיינו אמורים לסיים את הטיול וחזור ארצה קיבלנו תוספת זמן בחו"ל, אז בסדר, לא קרה כלום".

לא היה פחד? אחרי הכל מגפה מבהילה שלא ממש ידעו עליה הרבה אז ואתם תקועים באונייה בחו"ל.
רחל: "לא היה לי פחד. היה לי מה שמוגדר כ'שוק שקט'. כזו אני, אם קורה משהו אני לא נלחצת אלא מקבלת את הדברים בשקט אפילו יותר מאשר ביום יום. אני עומדת על הרגליים בכל מצב, אף פעם לא צועקת ולא נכנסת להיסטריה, אני מחזיקה הכל בפנים עד שרואה שהכל בסדר ורק אז מתמוטטת. זו לגמרי מתנה משמיים וזה גם מה שקרה לי במקרה הזה. אני זוכרת שבאו לקחת אותי כדי להוריד אותי מהאנייה אחרי שנמצאו אצלי בדם סימנים של המחלה, הייתי יחד עם 3 אמריקאיות יהודיות ואנשי צוות וכולם בלחץ ורק בעלי רודף אחרי וצועק לי שלא לקחתי איתי מספיק תחתונים להחלפה ושלפחות אקח כסף כדי שיהיה לי ממה לקנות", היא צוחקת. 

 

עם האחים על סיפון 'הפרינסס דיימונד'

 

"טיול מקסים שהסתיים בצורה מעניינת"


זה היה טיול משפחתי מקסים אליו יצאו 10 מאחיה של רחל ובני זוגם. "המשפחה שלנו תמיד אוהבת לנסוע ביחד", מסבירה רחל. גם הפעם רק חיפשנו סיבה למסיבה. אחותי הקטנה חגגה 70 וזו הייתה לגמרי סיבה טובה לנסיעה. טיילנו 22 יום ואחר כך הכניסו אותנו לסגר על האנייה לעוד כשלושה שבועות וכל זה עוד בלי הימים בהם הייתי מאושפזת ביפן. חתיכת טיול זה היה ואת יודעת מה, גם החלק הזה של הבידוד באנייה היה בגדר חוויה. "אני זוכרת איך פרופסור גרוטו הגיע אלי לבית החולים ושאל לשלומי. אמרתי לו שאני מרגישה מצוין כי באמת הרגשתי טוב. הם אמרו לי שהייתי נשאית של המחלה אבל בפועל לא היו לי שום סימפטומים. ככה יצא שאני אושפזתי בבית החולים ביפן יחד עם אחי וכשחזרנו סוף סוף לארץ גילינו שאשתו אושפזה עם בעלי ועם שאר האחים שלנו בבית חולים שיבא בארץ".

ובין לילה אתם הופכים מסתם משפחה שיצאה לטיול- למפורסמים
רחל צוחקת: "את רואה מה זה? ככה זה עם ישראל, כולם דאגו לנו מאוד והפכנו לפופולריים בתוכניות הטלוויזיה השונות. מצד שני היו גם כמה שקיללו אותנו- איחלו לנו למות, אמרו שלא צריך להחזיר אותנו לארץ, בחיי שזו אמת, אבל הם סתם קנאים, אני לא מאחלת להם חולי, אבל מאחלת להם שלא ייצא להם בחיים ליהנות ממשהו".

איך שורדים סגורים בתא קטן באנייה כמעט שלושה שבועות?
"המזל שלנו שבכל בוקר היו נותנים לנו לעשות הליכה על הסיפון. כשהתחילה הקורונה איפשרו לכל קומה לצאת החוצה לצעוד קצת ולנשום אוויר. כל קומה קיבלה שעה משלה ואת זה יכולנו לעשות גם 3 פעמים ביום".

האמנת ששנה אחרי, הקורונה עוד תהייה כאן?
"בחיים לא. חשבנו שזה יהיה משהו קצר ודי, אבל תראי כמה זמן זה נמשך ומה זה עשה לעולם. אין ספק שכל הקורונה הזו היא מכה משמיים שבאה כדי לגרום לאנשים מכל העולם לעצור, לחשוב, לנשום. אנשים בעולם יותר מדי רודפים אחרי הכל, אבל ברוך השם, נקווה שאוטוטו זה יהיה מאחורינו".

התחסנתם כבר?
"אני לא צריכה כי יש לי אישור מחלים אבל אני רוצה בכל זאת לברר כי לכי תדעי, עכשיו כשיש חיסון שני וגם שלישי אולי גם אנחנו צריכים להתחסן. אני בכלל לא מבינה על מה ולמה המהומה סביב החיסונים, מה אנחנו לא מתחסנים בכל שנה נגד השפעת? אנחנו אנשים מאמינים ואני בטוחה שכמו שהקורונה הזו באה, ככה היא גם תעוף מאיתנו אחרי שתעשה סדר בכל העולם".

מה על נסיעה חוזרת?
"בשמחה רבה. כמה שנים קודם כבר הפלגנו על ה'הפרינסס דיימונט' ודווקא הפלגה חוזרת על אותה אנייה תהייה סגירת מעגל חשובה".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש