טבעי להיות בריא עקיצות מדוזות ויתושים

מאת: רותם ג'קסון ● 11/9/2020 08:21 ● ערב ערב 2983
אחת החוויות שתמיד מאפיינת את החופש הגדול היא חווית העקיצות הקיצית. מי מאיתנו, האילתים, לא מרגיש חובה לשחות במימי הים התיכון בטיולנו צפונה? ליהנות מחום המים, לתפוס גלים ולבנות ארמונות עם חול ים אמיתי?! אלא שדווקא בעונה הכי חמה והכי מטויילת על ידנו, הים מוצף במדוזות ובשאר הריור הצורב של החיות הכי חסרות עמוד שדרה שיש. ואם הכוויה הצורבת מהים לא הספיקה למאגר החוויות מהחופש הגדול אזי שעקיצות היתושים בערבים, ישלימו את המלאכה.
טבעי להיות בריא עקיצות מדוזות  ויתושים

 מתקפת המדוזות, היא ללא ספק, המפגע הכי גדול של הקיץ הישראלי בשנים האחרונות ולעיתים, עקיצה רצינית של מדוזה יכולה לסיים את החופשה בבית חולים אולם בשביל כל אותן צריבות קלות יש לנו עבורכם פתרונות טבעיים שיעזרו לכם להימנע מלחזור הביתה עקוצים וכואבים מעקיצות של יתושים ומדוזות ואיך ניתן להקל על העקיצה/הצריבה אם בכל זאת לא הצלחנו למנוע אותה.
 

מדוזות:


הטיפול הראשוני בעקיצת מדוזה הוא לצאת מהים בעת הרגשת תחושת הצריבה ולשטוף את המקום במי הים המלוחים, במקום מרוחק מאזור המדוזות. חשוב לזכור לא לשטוף את המקום הצורב במים מתוקים, שמאיצים את התבקעות התאים הצורבים והתפשטותם ולא לשפשף בחול. 
טיפול טבעי לעקיצת מדוזה: 
-המוצר הראשון והיעיל ביותר שצריך להיות בערכה של תיק הים הוא בקבוק חומץ פשוט. חומצה, כאמור, מפרקת את הארס, ולכן גם לימון יעזור או שתן. 
-לשפוך קולה על הצריבה ולתת לה להתייבש על הגוף. 
-לערבב היטב 3 כפות סודה לשתיה במעט מים למשחה. למרוח על העקיצה והכאב יוקל.
-ג'ל קלנדולה- יעיל ביותר להרגעה ולהבראת העור לאחר צריבת מדוזה ועקיצת יתוש (טוב גם לכוויות חום/אש) יש למרוח 3-4 פעמים ביום על האזור הנגוע.
תרופות הומאופתיות לעקיצת מדוזה: 
APIS   -מקום הצריבה אדום, נפוח ושורף. יש תחושה של עקצוצים . רטיות קרות מקלות על התסמינים.
URTICA - הצריבה מגרדת ביותר ושורפת. במקום הצריבה נוצרה שלפוחית מלאה בנוזל. 
MEDUSA (עשויה מהארס של המדוזה עצמה) – הצריבה שורפת מאוד כמו כוויה ויש חוסר תחושה סביב הצריבה והתנפחות. מתאים גם לעקיצה של דגי ים ארסיים.
CANTHARIS – מקום הצריבה שורף ולוהט כמו אש. יש פחות נפיחות מ -  apis.
יש לתת את הרמדיס בפוטנץ 30ch כל רבע שעה במשך שעה ( כלומר סה"כ 4 מנות ). לאחר מכן לעבור למנה אחת ( גרגר אחד מתחת ללשון ) כל  שעה ולפי ההקלה בתסמינים להגדיל את המרווחים.  יש לזכור כי אלו המלצות כלליות וישנן פעמים בהם הסימפטומים של הכוויה שונים לחלוטין ונצטרך לתת רמדיס אחרות. 

יתושים:

מניעה
-לטפטף למבער 5 טיפות שמן לבנדר,ציטרונלה, לימונית
-לערבב בשמן בסיס(שקדים, זית וכו) שמנים אתרים של לבנדר/ציטרונלה/לימונית ולמרוח על הגוף(גם לילדים)
תרופות הומאופתיות:
-Ledum- רמדי טובה לעקיצות ונשיכות בע"ח בין היתר גם לעקיצות יתושים שמגיבות בקיצוניות. המקום קר למגע עם גוון כחלחל. רצוי בפוטנץ 30 כל כמה שעות.
תרופות סבתא:
-למרוח על העקיצה: מיץ לימונית מדולל במעט מים/ משחת שיניים/חומץ תפוחים/  אבקת סודה לשתיה מעורבבת עם מים/ שמן אתרי לבנדר(גם מרגיע, גם מחטא, אנטי-דלקתי ועוזר בזירוז איחוי הפצע במקרה וכבר גירדנו יותר מדי..)

התכנים המוזכרים לעיל הינם חומר עיוני בלבד ואינם מספקים תחליף לחוות דעת מקצועית ולהתייעצות עם רופא.
 


  חדשות אילת והערבה - יום יום באילת  

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש