אילת כפרוזדור לקידום השלום

מאת: דוברות עיריית אילת ● 21/8/2020 03:23 ● ערב ערב 2980
על רקע הסכם השלום עם איחוד האמירויות פנה ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי לראש ממשלת ישראל – בנימין נתניהו, בבקשה להפוך את אילת השוכנת למרגלות מפרץ הים האדום וממוקמת בין ארבע מדינות, לפרוזדור לקידום השלום על ידי הפיכתה לזירת פעילות מרכזית להובלת תחומי חדשנות מול מדינות המפרץ. ''מהלך היסטורי שכזה יקדם את חזון יישום השלום לצד חזון פיתוח העיר והנגב, יקדם את הכלכלה וישנה את פני האזור'' הדגיש ראש העירייה.
אילת כפרוזדור לקידום השלום
צילום: רוני בלחסן

"חתימת הסכם השלום עם איחוד האמירויות ובהמשך עם מדינות מפרץ נוספות מהווה הזדמנות בלתי חוזרת למדינת ישראל, להרחיב את קשריה הכלכליים והנכסיות הגבוהה בתחומי חדשנות רבים בהם התברכנו" כתב ראש העירייה במכתבו לראש הממשלה ולשרים והוסיף: "אני רואה בעיר אילת זירת פעילות מרכזית להובלת תחומי חדשנות מול מדינות המפרץ מחד ופרוזדור להנגשת כלל תחומי ההייטק הישראלי מאידך. לאילת הניסיון והתשתיות המתאימות להנבטת קשרים אלו עם שכנותיה ויהיה זה אך טבעי להרחיבם בהזדמנות זו. בכך נגשים את חזון יישום השלום הלכה למעשה, לצד חזון פיתוח העיר והנגב".

 

בחודשים האחרונים מתקיימים בעיר אילת תהליכי פיתוח חדשנות מואצים בשיתוף משרדי מממשלה ויזמים פרטיים בתחומים מגוונים, בהם החקלאות הימית  ופיתוח הדגה, טכנולוגיות מדבר, אנרגיה מתחדשת, מעברי גבול חכמים ותחבורה אוטונומית, סייבר ועוד. "אלה מהווים מכנה משותף רחב לקשרים כלכליים עם העולם בכלל ומדינות המפרץ החולקות צרכים דומים בפרט" הדגיש ראש העירייה וציין, כי בימים אלה שוקדת הנהלת העירייה על אישור פיתוח אזור שדה התעופה הישן בלב העיר אילת כולל הקמת מרכז חדשנות במבנה הטרמינל. "יהיה לנו הכבוד לקבוע במקום זה את אבן הפינה להקמת "מרכז חדשנות ולשכת מסחר אזורית" כאות לרצינות והחשיבות שאנו מייחסים להובלת מהלך לאומי זה וכמחווה של הכנסת אורחים ואמון בלתי מסויג שאנו רוחשים לידידותינו החדשות" כתב ראש העירייה במכתבו וחתם אותו בציפייה לתמיכת הממשלה: "אנו נושאים עיניים להגשמת החזון בשם מדינת ישראל ומצפים לתמיכה בהובלת מהלך היסטורי זה".


  חדשות אילת והערבה - יום יום באילת  

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש