19 שנות מאסר למפגע בנמל אילת

מאת: ● צילום: אילוסטרציה ● 24/7/2020 09:21 ● ערב ערב 2976
בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר עונש של 19 שנות מאסר על אזרח ירדני, טאהר ח'לף, שהורשע בעבירות של ניסיון רצח וחבלה חמורה שהם בגדר מעשי טרור ● מהכרעת הדין עולה כי ניצל את אשרת העבודה בישראל על מנת לבצע פיגוע בנמל אילת ולמות במהלכו כשאהיד ● ביהמ"ש: "מעשיו של הנאשם ברוטליים ואכזריים"
19 שנות מאסר למפגע בנמל אילת
19 שנה מאסר למחבל, חמש שנים למשפחתו בירדן

בדצמבר 2018 הוגש בבית המשפט המחוזי כתב אישום כנגד פועל ירדני בשם טהאר ח'לף, שהגיע לעבוד בנמל אילת, אשר נעצר לאחר שתקף בפטיש במהלך יום העבודה, שני צוללים ישראלים שעבדו עמו בנמל אותו יום וניסה לרצוח אותם, כחלק מתכנון מוקדם לבצע פיגוע התאבדות בישראל. בשל מעשיו אלה שהובילו לפציעתם של שני הישראלים, הוגש כנגד ח'לף כתב אישום בבית המשפט המחוזי בבאר שבע. טהאר הכחיש כי המדובר באירוע טרור וטען כי מדובר בסכסוך על רקע פלילי בגין סכסוך עבודה בין פועלים שעבדו במקום שהובילה לאירוע, אלא שטענתו זו נדחתה והוא הורשע בתחילת החודש. השבוע נגזר כאמור עונשו ל-19 שנות מאסר. 
בית המשפט ציין בגזר הדין כי "מעשיו של הנאשם הינם קשים, ברוטליים וחמורים שבוצעו באכזריות, מתוך רצון לרצוח ולפגוע בצוללנים בנמל רק בשל היותם יהודים וישראלים. במעשיו, פגע הנאשם פגיעה קשה בביטחון המדינה, בריבונותה של מדינת ישראל, בערך של קדושת החיים, בשלמות גופם ונפשם של נפגעי העבירה, ובביטחון הציבור כולו". כמו כן, השית בית המשפט על ח'לף תשלום פיצוי כולל בסך של 250,000 ₪ לשני הצוללנים.

בחודש יוני השנה הרשיע בית הדין הפלילי בירדן חמישה בני משפחה של ח'לף, באשמה כי סייעו לו, שכן למעשה הטרור שביצע בסופו של דבר בנמל אילת, קדמו ניסיונות נוספים שלא הבשילו ובעטיים הואשמו גם בני משפחתו שסייעו בידו.


  חדשות אילת והערבה - יום יום באילת