פרסומת
דלג

משטרת אילת איתרה את הרכוש שנגנב לתיירת

מאת: מערכת יום יום באילת ● 22/11/2012 00:06 ● ערב ערב 2064
כתב אישום המייחס עבירות של תקיפה,גניבה והחזקת רכוש חשוד כגנוב, הוגש בבית משפט השלום באילת כנגד תושב העיר, בן 35. מעצרו של החשוד התאפשר בזכות ערנותו של שוטר מג"ב שהשלים את מספר הרישוי החלקי של הרכב בו נמלט החשוד
משטרת אילת איתרה את הרכוש שנגנב לתיירת

כתב אישום המייחס עבירות של תקיפה,גניבה והחזקת רכוש חשוד כגנוב, הוגש בבית משפט השלום באילת כנגד תושב העיר, בן 35.

התושב נעצר בחשד כי בשני מקרים חטף תיקים מתיירות, האחת תיירת מאוקראינה בת 82 שהתארחה באילת בתחילת חודש נובמבר ובמקרה שני תיירת מרוסיה בת 58. מעצרו של החשוד התאפשר בזכות ערנותו של שוטר מג"ב שהשלים את מספר הרישוי החלקי של הרכב בו נמלט החשוד.
בתאריך 16.11.12 בשעת לילה המתינו התיירת וביתה בתחנת אוטובוס סמוך לכיכר התיירות בעיר. הנאשם, על פי האמור בכתב האישום הגיח מאחורי גבה של התיירות, תקף אותה ומשך בחוזקה את התיק שנשאה עימה. הנאשם נמלט מהמקום בריצה עם התיק על תכולתו ונכנס אל מכוניתו שחנה בחנייה סמוכה. עובר אורח אשר הבחין במתרחש רשם את מספר הרכב והזעיק את המשטרה. כוחות משטרה רבים החלו בסריקות אחר הרכב הנמלט אולם בדיקה שערכו השוטרים למספר לוחית הזיהוי שנמסרה העלתה כי סוג הרכב אינו תואם לזה הנמלט. שוטר מג"ב שהשתתף בסריקות ציין בפני הכוחות הסורקים כי לסוג הרכב הנמלט ישנו מספר לוחית זיהוי ייחודי ולאחר תיקון המספר נערכה בדיקה נוספת שהעלתה כי סוג הרכב המופיע במסוף המשטרה זהה לזה של הרכב הנמלט. לאחר שזוהו פרטי בעל הרכב נגשו השוטרים לבית החשוד שם הבחינו כי מנוע הרכב חם. השוטרים עצרו את בעל הרכב לחקירה במשטרת מרחב אילת ובחיפוש שנערך ברכבו נמצא התיק אותו חטף מהתיירת וכן שעון היד שלה. בחקירתו בפני חוקר יחידת התשאול של משטרת מרחב אילת, רס"ר ויטלי שולוב הודה החשוד בעבירות המיוחסות לו ונכלא. התיק והשעון הוחזרו לתיירת. במהלך החקירה עלה חשד בקרב החוקרים כי החשוד מעורב במקרה חטיפת תיק נוסף בעל דפוס פעולה זהה שהתרחש בתחילת חודש נובמבר. במקרה זה , על פי כתב האישום הגיח הנאשם מאחורי גבה של תיירת מרוסיה בת 58 ,חטף את תיקה ונמלט מהמקום. התיק הכיל כסף מזומן, מכשירי טלפון נייד, מסמכים שונים ומצלמה דיגיטלית. בחיפוש שערכו בלשי ימ"ר אילת בביתו של הנאשם נמצאה מצלמה דיגיטלית. החוקר שולוב יצר קשר עם התיירת בביתה ברוסיה וזו העבירה לידי החוקר צילום המספר הסידורי של המצלמה שנגנבה ממנה. בבדיקה התברר כי המספר הסידורי תואם לזה של המצלמה שנמצאה בבית הנאשם.

תמונת כתבה

בתמונות: התיק והשעון שהוחזרו לתיירת