פרסומת
דלג

אנחנו לא כשרים?

מאת: ● 7/12/2011 16:30 ● ערב ערב 2527
שלומי עמר ועובד קימה, צמד השותפים במסעדת 'דניס' זועמים. המועצה הדתית לקחה את תעודת הכשרות של המסעדה שלהם באילת ואף פרסמה בעלון בתי הכנסת שהמסעדה כבר לא כשרה, לא בגלל שיקולים הלכתיים, אלא רק בגלל שקיימת מחלוקת כספית ביניהם. בעלי המסעדה:" במועצה הדתית צריכים לרדת מהעץ הגבוה עליו טיפסו". המועצה הדתית: "המסעדה לא עמדה בהסכם שנחתם עם המועצה
אנחנו לא כשרים?

והנה שוב זה קורה באילת. חילוקי דעות קשים נתגלעו השבוע בין המועצה הדתית אילת לבין בעלי מסעדת 'דניס', שהחזיקה בתעודת כשרות מהמועצה הדתית, עד שהאחרונה החליטה בצעד חד צדדי להחרים להם את התעודה.
אגב, הויכוח בין הצדדים לא נובע מחילוקי דעות בנושאים הלכתיים, להיפך, מסעדת 'דניס' דווקא עמדה בכל התנאים שהכתיבה לה המועצה הדתית, אך בגלל שלא הסכימה להמשיך ולשלם סכום כסף נוסף עבור ליין מסיבות שהספיק להיסגר, היחסים ביניהם עלו על שרטון והסלימו עד ללקיחת התעודה.
במסעדת 'דניס' טוענים ליד קלה על ההדק של אנשי המועצה הדתית. לטענת הבעלים, בסוף השבוע האחרון נכנסו נציגי המועצה למסעדת ’דניס', לקחו את תעודת הכשרות ללא אישור ובזמן שהם לא נכחו במקום. "זה קרה בלי שום סיבה", אמר השבוע בזעם, הבעלים של המסעדה, שלומי עמר. "אין שום סיבה שזה יקרה", הוסיף עמר. "אנחנו עמדנו בכל ההתחייבויות שלנו ובכל התנאים, גם מבחינת הכשרות ובטח בנושא התשלום. "מאוד הכעיס אותי הצעד הזה שהם עשו. אם באמת חשוב למועצה הדתית שיהיו מסעדות כשרות בעיר, אז למה הם מערימים עלינו קשיים?"

הסטטוס השתנה- הכסף לא


במרץ 2009 נרכשה מסעדת הדניס הכשרה על ידי שלומי עמר ועובד קימה. עד אז לטענתם, שילמו הבעלים הקודמים סכום של 1500 שקלים בחודש. "באותה תקופה דיברו איתנו מהמועצה כי ישנם תעריפים חדשים וסוכם על תעריף כשרות למסעדה ולגן האירועים 'הרה' בסך 3500 ₪. במאי 2010 נאלצו השותפים לטענתם לחתום על הסכם חדש בתעריף של 15,000₪ מכיוון שנוסף משתנה אחר, ליין מסיבות ה'ריברו' בערב שישי, בגן האירועים. "במועצה הדתית אמרו כי חייב להיות משגיח, שאמור להגיע מדי ערב שישי ולוודא שאין עירוב בין העסקים", סיפר עמר, "נאלצנו לקבל דרישה זאת ויכולנו לחיות עימה לאחר שמפיקי המסיבות לקחו חלקם בנטל".
בסוף אוגוסט 2011 נאלצו בגן האירועים 'הרה' להפסיק את ליין מסיבות ה'ריברו' בשל אי מתן היתר לעריכת מופעים ומסיבות ולכן פנו בטלפון ליו"ר המועצה, חביב חזיזה, בצורה בלתי פורמאלית ועדכנו אותו על רצונם לחזור לסטטוס הקודם של מסעדה ואירועים בלבד. "כמו שמספר פעמים בחר חביב חזיזה לנצל את הקשרים הבין אישיים לפניות ובקשות אישיות כאלה או אחרות, גם אנחנו פנינו אליו במטרה שיחזיר את המצב לקדמותו", אמר עמר.
לפני כחודשיים, ב- 20 בספטמבר שלח עמר מכתב מפורט ליו"ר המועצה הדתית, חביב חזיזה ובו הוא ביקש לתקן את תעריף הכשרות בגן האירועים 'הרה' ולקזז חיוב קודם.
"בהמשך לשיחתי הנעימה עם מר יצחק אלקיים (מנהל מחלקת הכשרות) ובהמשך למכתב שקיבלתם משותפי, עובד קימה ברצוני להסביר בשלישית על הפסקת פעילות ליין מסיבות 'ריברו' במתחם האירועים 'הרה', כתב שלומי עמר במכתבו, "במאי 2010 נערכה בינינו, חברת גיאוריאל אילת בע"מ למועצה הדתית אילת הסכם, בו בנוסף לתנאים המבדילים בין ה'הרה' ל'ריברו' יועבר מדי חודש תשלום בסך 11,500 ₪ למועצה הדתית, בנוסף לתשלום הקיים (3500 ש"ח). בכל תקופת ההסכם, על אף שלא הייתה פעילות רציפה, כיבדנו את חלקנו בהסכם ותשלום מלא שולם למועצה".
"בסוף חודש אוגוסט קיבלנו סירוב על ידי המועצה האזורית חבל אילות לחידוש האישורים, לקיום מסיבות ה'ריברו', אי לכך ובהתאם למצב פנינו אליך אישית בטלפון והודענו על הפסקת פעילות ה'ריברו' וביקשנו/הודענו לחזור לפעילות הישנה. מפאת החגים ועומס רב בלוחות הזמנים מצידך, נאלצנו להעביר מכתב שהתקבל על ידכם ב- 20.09.11. "משלא נענינו וחיוב מלא נוסף שולם באמצעות הוראת קבע, ביטלנו את הוראת הקבע עד שיקוזז ההפרש שנגבה. "אנו מבקשים להביע את רצוננו בהמשך תקשורת נעים ופורה כבעבר ומבקשים לפתור נושא זה בהגינות ולפטור אותנו מתשלום עד חודש פברואר, על החיוב בסך 18,901 ₪ שכבר נפדה".
העתקים מהמכתב הזה שלח עמר לרב העיר אילת, משה הדאיה ולעורכת הדין של החברה, יעל דרבי.

לא הצליחו לגשר על הפערים


למרות שהוציאו מכתב מסודר, הסאגה נמשכה. "חביב חזיזה דחה אותנו מספר פעמים בטענה שהוא עסוק מאוד ושנעביר מכתב למועצה. תשובה מהמועצה לא הגיעה במשך מספר שבועות ובמקביל חויב בהוראת קבע תשלום מלא של 000, 15 ש"ח בעבור חודש ספטמבר, שכאמור לא הייתה פעילות ב'ריברו' ולא קיבלנו שום שירות מהמועצה. אבל דווקא אז, במקום לפתור את הסוגיה, החל חביב בהתנהגות מאוד כוחנית עם דיבור מאוד בוטה כמו איזה שריף שהוא יפגע בעסק שלי", טוען עמר. "פתאום, נזכרו במועצה הדתית לשגר מכתבים שביצענו סוג של הפרה מאחר והפסקנו את הוראת הקבע ללא אישורם וכי ההסכם בינינו הוא שנתי ואין לשנותו. פעמים רבות ניסינו לפנות לשכלם הישר ונענינו בהתבצרות בעמדה שההסכם הוא שנתי ואנו הפסקנו אותו בצורה חד צדדית", סיפר עמר. "לתדהמתנו, פורסם בגיליון שמופץ על ידי המועצה הדתית ב- 2 בדצמבר על פסילת הכשרות של מסעדת 'דניס' ומתחם האירועים 'הרה'. ביום ראשון הגיע נציג המועצה ולקח את התעודה".
"כמסעדה ומתחם אירועים כשר אין צורך להסביר את הפגיעה הקשה בתדמית בהכנסות המקום ובאורחים רבים ומכובדים כמו רב העיר, הבאים לסעוד אצלנו במקום", הוסיף שלומי עמר. "השבוע (ביום שלישי) נערכה פגישה בניסיון לגשר על הפערים עם יצחק אלקיים, מנהל מחלקת הכשרות ועם עו"ד מויאל, היועץ המשפטי של המועצה הדתית. "לצערנו, במועצה הדתית מילאו פיהם במים לרוב השאלות ששאלנו. בשאלות מסוימות ניסו לסנגר בצורה ממש לא מתוחכמת על הקרקס שהם מנהלים", אמר עמר בכעס. "דרשנו את התעודה עד שיקבלו החלטות בנושא הדרישה שלנו להוציא הודעה כתובה, אך נענינו בשלילה".
לעמר ושותפו, עובד קימה יש לא מעט טענות. "בראש ובראשונה איך מורידים בכזאת קלות תעודת כשרות ממסעדה שמילאה אחר כל התנאים? איך רב העיר אינו יודע מפעולה מהסוג הזה? למה נדרשנו לשלם 000, 15 ₪ על שירות שלא קיבלנו בכל התקופה? (משגיח הכשרות היה מגיע אולי ל- 8 שעות שבועיות ולא היה מגיע בימי שישי לוודא את פעילות המתחם, כמו שהציגו בתחילה). למה אנחנו אמורים לשלם 500, 3₪ ? מסעדה עם היקף פעילות דומה משלמת 700 ₪. באיזה זכות אותם מחליטנים מתנהגים בכזאת בריונות, שלא נאמר גסות רוח?


יו"ר המועצה הדתית: "המשכנו לספק שירות בלי תמורה"


בהנהלת המועצה הדתית מפילים את האשמה על מסעדת 'דניס'. "בית העסק הנ"ל לא עמד בהסכם שנחתם עם המועצה. למרות זאת, המועצה המשיכה לספק שירותי כשרות במשך למעלה מחודשיים, וזאת מבלי לקבל תמורה", נמסר בתגובה. "רק לשם המחשה, לו בית העסק הנ"ל היה פועל בניגוד לרישיון העסק שניתן לו על ידי הרשות המקומית, כי אז רישיון העסק היה מבוטל והעסק היה צפוי לכתב אישום בגין הפעלת עסק ללא רישיון, ובסופו של יום לצו סגירה ולקנסות כבדים. במקרה שלנו, האפשרות העומדת בפני המועצה היא הפסקת שירותי הכשרות והגשת תביעה בגין חובות. יודגש כי המועצה הינה גוף ציבורי וכספי הציבור אינם הפקר".

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש