פרסומת
דלג

לא שוכחים את שליט

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 7/12/2010 18:29 ● ערב ערב 2475
למעלה מ-1600 תלמידי בתי הספר העל יסודיים בעיר, צעדו ביום חמישי בבוקר למען שחרורו של החיל החטוף גלעד שליט. בסיום הצעדה קיימו התלמידים זו השנה השנייה ברציפות, עצרת הזדהות באתר אום רשרש
לא שוכחים את שליט

תמונת כתבה


בסימן האור והנס המאפיינים את חג החנוכה, התקיימו ביום חמישי שעבר, זו השנה השנייה ברציפות, צעדה ועצרת הזדהות למען שחרורו המהיר של החיל החטוף גלעד שליט. היוזמה הברוכה שהתחילה בשנה שעברה על ידי צוות בית הספר 'רבין' בניצוחה של מנהלת בית הספר, שמחה הראל, משכה אליה השנה גם את תלמידי וצוות בית הספר 'בגין' כמו גם נציגות תלמידים מבית הספר 'גולדווטר'.
הצעדה יצאה לדרך בשעות הבוקר בשני זרמים. כל בית ספר יצא על תלמידיו ועל הסגל משער בית הספר. ברחוב יותם נפגשו שני הראשים והפכו לגוש אחד שצעד ברחובה הראשי של העיר בואכה אתר אום רשרש שם התקיימה עצרת ההזדהות.
הצעדה שהתנהלה למופת ולוותה על ידי כוחות סיור ומשטרה בפיקודו של רפ"ק גל דפני, ריגשה את כל העוברים ושבים שלא נורתו אדישים למראה מאות בני הנוער הצועדים כשהם לובשים חולצות עם תמונתו של שליט ונושאים בידיהם שלטים, כרזות ענק ואת דגלי הלאום. את הצעדה ליוו רכבי עירייה שהשמיעו ברמקולים לאורך כל הצעדה שירים עבריים.
"היום אנו מחבקים את משפחת שליט וזוכרים כי מזה 1,621 ימים ולילות, חייהם טרופים וליבם דואב מדאגה ופחד", במילים אלו פתחה את העצרת מנהלת בית הספר התיכון 'רבין', שמחה הראל, יוזמת הצעדה. "אנו מקווים ומתפללים שתמצא הנוסחה הנכונה להחזרתו של גלעד הביתה, ובינתיים מבטיחים לזכור ולחבק".

תמונת כתבה


מנהלת בית הספר התיכון 'בגין', בנימינה בלום קראה בעצרת, "בחנוכה אנו מציינים את ניצחון האור על החושך- וזהו שמנה של התקווה שהאור יעטוף את גלעד וישחררו מן החושך. אנו מצפים לנס החנוכה כאן ועכשיו ככתוב בספר ירמיהו: "כה אמר ה': מנעי קולך מבכי ועיניך מדמעה, כי יש שכר לפעולתך, נאם ה'. ושבו מארץ אויב ויש תקווה לאחריתך, נאום ה', ושבו בנים לגבולם".
המשנה למנכ"ל העירייה וראש מנהל שח"ק, ד"ר דרורי גניאל, הודה מעל הבמה לבני הנוער ולמנהיגיו שלא נותנים לאיש לשכוח את גלעד ואמר, "אנו זוכרים ונשמיע קול ונפגין ונמחה עד שישוחרר גלעד שליט שהופקע ממשפחתו". עוד ציין ד"ר גניאל, "גלעד נתפס לא כאדם חי, אלא כדמות כמעט ספרותית, כמו יוסף בבור כלאו. הוא צועק בבור ואנו כאן כמעט ולא עושים דבר". בשם כל הנוכחים בעצרת ההזדהות קרא ד"ר גניאל לממשלת ישראל ולעומד בראשה, לפעול בכל דרך לשחרר את גלעד ומיד. באותה נשימה פנה ד"ר גניאל לבני הנוער ואמר:" ידליק כל אחד מאיתנו אור קטן וביחד כולנו אור איתן, ונתפלל להאיר את מחשכי כלאו של גלעד ולהוציאו מאפלה לאור גדול". במהלך העצרת המרגשת שלוותה בשירה וקטעי ריקוד של בנות הסטודיו של שרית קפון, הוקרא מכתבה של אביבה שליט, אימו של גלעד, "זה הילד שלי", שכתבה לבנה.
במהלך השבוע שקדם לצעדה, התקיימו בבתי הספר שלקחו חלק באירוע שיעורי מחנך שעסקו בסוגיית החיל החטוף שליט. בין השאר דובר עם התלמידים בעניין הגיוס לצה"ל כמו גם נושא פידיון שבויים. במהלך הפסקות שהתקיימו בבתי הספר חתמו התלמידים על עצומות הקוראות לשחרורו המהיר של שליט משביו.

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש