החל מהיום: טיסות פנים לתושבי אילת ב-99 ש׳׳ח בלבד

מאת: מערכת יום יום באילת ● 9/7/2024 08:36 ● ערב ערב 3179
לראשונה בהיסטוריה של העיר אילת, הוכרו טיסות הפנים כחלק ממערך התחבורה הציבורית עבור תושבי אילת, במסגרת תוכנית ההסדרה שהוביל ראש העירייה אלי לנקרי וגובשה בשיתוף משרדי התחבורה והאוצר ● כל הפרטים
 החל מהיום: טיסות פנים לתושבי אילת ב-99 ש׳׳ח בלבד
תגיות:

מחברת ישראייר נמסר: ישראייר מאפשרת החל מהיום ה- 9.7 לרכוש כרטיס טיסה לאילת בעלות של 99 שקלים בלבד לכיוון לתושבי אילת וחבל אילות על פי מתווה שאושר על ידי הממשלה.

מחיר כרטיס הטיסה כולל טרולי עד 10 ק'"ג בלבד. המחיר אחיד לכל גילאי הנוסעים הזכאים. (ילד, מבוגר, גיל הזהב וכו' ). מימוש כרטיסי הטיסה יתאפשר עד ל- 31.12.24 בכפוף למלאי המושבים המוקצים. שינוי או ביטול הטיסה  עד 5 שעות לפני הטיסה, כרוכים בתשלום - דמי שינוי 30 שקלים, דמי ביטול 60 שקלים.

לאחר ביצוע ההזמנה באתר או במענה הטלפוני ישלח מסרון למילוי פרטים אישיים וצילום מסמכים נדרשים (תעודת זהות ו/או אישור מהרשות המקומית) להוכחת זכאות. נוסע שלא ימלא את הפרטים ולא יצרף את המסמכים הנדרשים יחוייב במחיר מלא של 377 שקלים לאדם.
חשוב לציין כי גם בצ'ק אין בשדה התעופה יש להציג את המסמכים הנדרשים להוכחת הזכאות למחיר המיוחד. אי הצגת המסמכים תגרור תשלום מלא עבור הטיסה .

ניתן לרכוש את כרטיסי הטיסה באתר החברה www.israir.co.il  או במוקד החברה 03-7955777. בימים א-ה בשעות 08:30-17:00 ובימי ו בשעות 08:30-13:00. 

מעיריית אילת נמסר: בנוסף למחיר המסובסד העומד כאמור על 99 ש"ח לכיוון, כוללת תוכנית ההסדרה גם קיצור תהליכים וזמני התייצבות באמצעות שימוש בתעודת ביטחון "אלפא" וביצוע כירטוס צ'ק אין באתרי האינטרנט של חברות התעופה, ללא צורך בהגעה לדלפק חברות התעופה.

עוד כחלק מההסדרה, תהיה הפעילות מנתב"ג קבועה להמראות ונחיתות ותתבצע בטרמינל 1 כולל תחבורת המשך בשעות הבוקר למרכז תל אביב והסעה ישירות מרחבת המטוס לתחנת הרכבת בטרמינל 3 לנוסעים ללא כבודת בטן, זאת ללא עלות נוספת.

על מנת לסייע במימוש ההטבה יש לוודא כרטיס תושב אילת בתוקף, אשר ידרש לזיהוי, כמו גם רישום במערכת "אלפא", בעמדות הממוקמות בשדה התעופה ״רמון״ או בטרמינל 1 והזמנת כרטיסים מבעוד מועד. חשוב לציין כי נדרשת סבלנות עד שהמערך יפעל בצורה מסודרת ויש לפעול בהתאם לדרישות חברות התעופה לזיהוי מלא של הטסים כתושבי העיר.  

בנוסף ובמקביל להפעלת הסבסוד מתגבש מנגנון להגברת תדירות הטיסות והדיוק המבצעי בזמני ההמראה והנחיתה, באופן שיאפשר תכנון זמן יעיל יותר וכן בחינת הרחבת שעות הפעילות.  ההסדרה המלאה שתכלול כאמור הגדלת מספר הטיסות ותדירותן, תושלם גם היא בקרוב. 

ראש עיריית אילת - אלי לנקרי: ״ההסדרה שעמלנו עליה במשך שנה שלמה ובראשה ההכרה בטיסות לתושבי אילת כחלק ממערך התחבורה הציבורית היא תשובה היסטורית לאחד מאתגריה הגדולים של אילת ובשורה אדירה שתחבר אותנו למרכז הארץ ותעניק לנו חופש תנועה. אני מבקש להודות לשרת התחבורה - מירי רגב ולשר האוצר - בצלאל סמוטריץ על ההבנה, ההירתמות המקצועית והמשאבים הנדרשים ולמנכ"לי המשרדים, לממשלה שאישרה אותה, למנכ"ל רת"א - שמואל זכאי ולכל העוסקים במלאכה".