נהג בשכרות ברחבי אילת, התנגש ברכב ונעצר

מאת: דוברות המשטרה ● צילום: דוברות המשטרה ● 16/6/2024 17:33 ● ערב ערב 3176
במהלך סוף השבוע התקבל דיווח במוקד 100 של המשטרה על רכב שנסע בפראות בכביש, התנגח ברכב אחר וגרם לו לנזק ● שוטרי הסיור שהגיעו למקום הבחינו בקורבן ואיתרו את נהג הרכב החשוד כשהוא מנסה להניע את רכבו ● משסרב לשתף עימם פעולה ועורר את חשדם כי נהג בגילופין, בוצעה לו בדיקת שכרות שהראתה תוצאה בלתי נתפסת של 1510 מק''ג - פי 6 מהכמות המותרת ● הנהג נעצר ורכבו הושבת למשך 30 ימים
נהג בשכרות ברחבי אילת, התנגש ברכב ונעצר
תוצאת הבדיקה הראשונית שביצעו השוטרים לנהג
תגיות:

השוטרים נדהמו לראות את התוצאה ובו במקום עיכבו את הנהג לחקירה ביחידת בוחני התנועה במשטרת אילת. בהגיעם עמו לתחנה, נלקחה מהנהג בדיקה נוספת (בדיקת ינשוף - דראגר) אשר תוצאתה הייתה 1264 מק"ג שאף היא נחשבת לגבוהה מאוד. הכמות המותרת באוויר נשוף היא 240 מק"ג כלומר, החשוד נהג ברכבו לאחר שצרך כמות אלכוהול פי 5 מהכמות המותרת.

חקירתו של בוחן התנועה העלתה כי החשוד נהג בקלות ראש, כשהוא לא נתן תשומת לב מספקת לדרך וגרם לתאונת דרכים בכך שסטה לנתיב הימני ופגע עם דופן ימין של רכבו בדופן שמאל של רכב אחר, לאחר התאונה המשיך בנסיעתו עד שנעצר ברחוב סמוך. כתוצאה מהתאונה ניזוקו שני כלי הרכב והחשוד אף נחבל במצחו. עוד נמצא כי נהג כשתוקפו של רישיונו פקע לפני כחצי שנה.
 בתום חקירתו החשוד נכלא ורכבו הושבת למשך 30 ימים.

למחרת, בהתאם לממצאי החקירה, הגישה חטיבת התביעות של מרחב אילת, שלוחת תעבורה, כתב אישום כנגד החשוד המייחס לו מן החמורות שבעבירות התעבורה: נהיגה בשכרות ונהיגה בקלות ראש וכן בקשה למעצרו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.
עוד במסגרת הבקשה למעצרו עד תום ההליכים, ביקשה התובעת המשטרתית את בית משפט השלום באילת להורות על פסילתו של החשוד מלהחזיק ולקבל את רישיון הנהיגה שלו וזאת גם כן עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

מכתב האישום ניתן ללמוד כי תובעת המשטרה בשלוחת תביעות תעבורה אילת התעקשה על מעצרו של החשוד עד תום ההליכים נגדו וזאת לאור כמות האלכוהול החריגה ביותר שנמצאה בגופו של החשוד. 

מפקח עו"ד יערה אלמדוי: "נסיבות ביצוע העבירה שביצע הנאשם מקימות יסוד סביר לחשש כי שחרורו ממעצר ממשי יסכן את ביטחון הציבור ומשתמשי הדרך. צירופן של העבירות שביצע מצביע  על מסוכנות גבוהה שעולה ממעשיו – פוטנציאל הנזק והסכנה הטמונים בו גבוהה ולמעשה חלקו אף התממש  - הוא גרם לתאונת דרכים. נוכח הקטל מתאונות הדרכים אין להסתפק בחלופת מעצר, על בית המשפט להורות על מעצרם של נהגים פורעי חוק – כל זאת כדי להגן על הציבור".


 

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש