בשל החום הקיצוני: שני מקרי התמוטטות באילת

מאת: מערכת יום יום באילת ● 14/6/2024 20:21 ● ערב ערב 3176
שני מקרים של גברים שהתמוטטו בשישי באילת עקב מכת חום ● בשישי אף נרשם על ידי מטיילים שיא חום של 50 מעלות צלזסיוס, אף שבשירות המטאורולוגי דיווחו על מקסימום של 47 מעלות בלבד ● היום (שבת) הגיעו הטמפרטורות ל-44.8 מעלות צלזסיוס והלחות ל-37 אחוזים
בשל החום הקיצוני: שני מקרי התמוטטות באילת
צילום: דניאל ריבק תיעו'ד מבצעי מד''א (ארכיון)

   שישי החום שנשברו היום ברחבי הארץ לא פסחו על העיר אילת, שחוותה גל חום נדיר, שבשיאו הגיע לכדי 50 מעלות צלזסיוס. ממגן דוד אדום דווח על שני גברים שהתמוטטו עקב מכת חום ופונו לטיפול.

   בשעה 18:52 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב נגב על גבר שנמצא מעורפל הכרה עם סימני מכת חום ברחוב גרופית באילת. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח יוספטל, גבר כבן 40, במצב בינוני, עם סימני מכת חום. 

   מוקדם יותר היום בשעה 18:26 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב נגב, על גבר עם סימני מכת חום ברחוב ששת הימים באילת. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבית החולים יוספטל, גבר כבן 80 במצב קשה עם סימני מכת חום.  

   פארמדיק מד"א אייל דדון סיפר: "הגבר שכב סמוך למדרכה כשהוא מעורפל הכרה וסובל ממכת חום. הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל קירור, מתן נוזלים וטיפול תרופתי ופינינו אותו בדחיפות לבית החולים כשמצבו קשה."

   הטמפרטורה היום הגיעה בשעות הצהריים ל-47 מעלות צלזסיוס. תושבים אמנם דיווחו כי בשעות הצהריים נמדדו טמפרטורות של 50 מעלות ואולם אין המדובר במדידות רשמיות של שירות המטאורולוגי. עם זאת, עומס החום צפוי להתעצם מחר (שבת), אז הטמפרטורות צפויות להגיע לרמה קיצונית עוד יותר.

בנובמבר 2020 נמדדה באילת טמפרטורה בגובה 48.9 מעלות צלזסיוס. היתה זו הטמפרטורה הגבוהה ביותר שנרשמה באילת מאת תחילת המדידה. השיא הקודם נרשם בחודש יולי 1961, אז עמדו המעלות באילת על 47.4%. באתר accuweather.com השואב את המידע שבו מנתוני השירות המטאורולוגי, צוין כי באילת שררו אותו יום 48%.


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו במייל או בווטסאפ


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת