קבוצת ותיקי הכדורגל של אילת רוצה לגדול

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 14/6/2024 05:09 ● ערב ערב 3176
מה שהתחיל כמעט במקרה מתוך צורך להעמיד קבוצת כדורגל ותיקים לטורניר מול ותיקי העוטף, הפך היום לקבוצת ותיקי הכדורגל של אילת ● 22 שחקנים יש, מאמן יש וגם כוונה להפוך את המקריות הזו למשהו עם שם וחזון ● "לא משנה עד כמה אני עסוק במהלך השבוע, ביום שיש אימון וכולנו נפגשים על כר הדשא, אני עוזב הכל ומגיע", אומר השבוע שחר זיתון, שחקן עבר באילת שמוביל את החבורה הצוהלת שכבר לא מסתפקת ב'רק להוריד חלודה'
קבוצת ותיקי הכדורגל של אילת רוצה לגדול

   הם נפגשים פעם בשבוע על מגרש הדשא ברבין, נרגשים מעצם החזרה לאימונים ולענף הספורט אותו כל כך אהבו. שחקני עבר מוכרים במחוזות האילתים, שנקראו לדגל בימי המלחמה רק כדי ליצור קבוצת ותיקי אילת בכדורגל שתתמודד מול ותיקי העוטף בטורניר ידידות, הגיעו ונפגשו. כי איך אומרים אצל הכדורגלנים - אפשר להוציא אותך מהכדורגל אבל לא את הכדורגל מהדם שלך. אז זה נמשך באימון ועוד אימון ומכמה בודדים שהגיעו לבעוט, להזיע ועל הדרך אולי גם להיכנס לכושר, היום הם כבר 22 שחקנים ואפילו מאמן יש- שחר זיתון, אקס הפועל אילת בכדורגל, משחקני העבר של אילת ששמם הולך לפניהם ואיך לא, הרפרטואר שלו כולל קבוצות החל מליגה ג' ועד מ.ס. אשדוד בליגת העל (כן, קבוצה שגם בה שיחק בצעירותו). היום הוא עומד מאחורי ההתארגנות הזו, מאמן את החברים שכבר לא מגיעים רק כדי לחלץ איברים ולהוריד את החלודה, אלא רוצים יותר, הרבה יותר ולא, שלא תתבלבלו הוא לא עומד רק מאחורי הקווים, אלא גם נועל את נעלי הפקקים ועולה לשחק ולהתאמן. "היה זה רונן שחרור, מאגף הספורט בעירייה שהרים את הכפפה והקים את קבוצת הוותיקים לטובת הטורניר מול ותיקי העוטף", מספר זיתון שנקרא לדגל יחד עם שוער העבר האילתי בני גלבוע ורבים טובים אחרים. אלא שמי שחשב שזה יהיה מפגש אחד וזהו, טעה כי עם האוכל רק נפתח אצל החבורה הזו התיאבון.

 

''חשוב לי לשמור על זה ואין שום סיכוי 
שאני אתן לזה להתפרק''. כדורגל בטעם של פעם

 

מחכים ליום הזה בשבוע


   אז היום יש להם יום אימונים קבוע. בשעה 20:00 הם נפגשים על המגרש, נועלים את נעלי הפקקים ועושים את מה שהם כל כך אוהבים ואהבו תמיד לעשות - לשחק כדורגל. שמות כמו אדם דדון, יועד חג'ג', איתי גדעוני, ג'ואי טובלי, אביב סרנגה, אורן יצחקי, סלים אשכר, נתי סויסה, רועי לוי, משה גולן, ליאור שלומוביץ, השוער כפיר כהן ואחרים. מרגע שהם הבינו שהם לא רוצים להיפרד שוב מכר הדשא, מיסטר קי תרם להם ביגוד והם לגמרי בעננים מודים שהם הכי מחכים ליום המפגש האחד הזה בשבוע. לכולם ברור כאן, נכון להיום, שהם רוצים יותר ואם תשאלו את המאמן שחר זיתון שמכוון קדימה, כבר משנת האימונים הבאה הוא מכוון ליותר מאימון אחד, ליותר מהסרת חלודה וכן, הוא לגמרי לא שולל לרשום קבוצת ותיקים אילתית לליגה הארצית. את החיבוק החם הם מקבלים נכון להיום מבני אילת, שמחבקים, מסייעים בשעת מגרש ובציודים ולכו תדעו לאן התשוקה הגדולה הזו עוד תגיע. אולי כצעירים מרביתם לא מימשו את הפוטנציאל שהיה טמון בהם, אבל היי, היום על תקן ותיקים, אחרי שלמדו דבר אחד או שניים על העולם הזה, אף אחד כבר לא יעצור אותם וגם אם זה אומר שהם אילתים ויישארו באילת.
   עכשיו הם מחפשים לגדול עוד קצת ולייצב את השורות על 25 שחקנים קבועים מהם שני שוערים. "שחקני עבר לכל דבר, לא כאלו שמגיעים מהליגה למקומות עבודה ויודעים לשחק קטרגל ולא חלילה מתוך זילזול, אלא שאני מחפש את אלו שמאז ומתמיד רצו על כר הדשא ושיחקו כדורגל על מגרש שלם".

מה זה נותן לך האימון והריכוז של קבוצה כזו? אני שואלת את שחר זיתון שמאמן בהווה בבית הספר לכדורגל שפתחה בעיר אגודת מכבי חיפה.
   שחר: "אני מאוד מאוד עסוק ביום יום ובכל זאת אני מחכה בכל שבוע ליום האחד הזה שנעלה על בגדי ספורט כמו אוויר לנשימה. אני דוחה הכל רק כדי להגיע למגרש. אי אפשר להסביר את התחושה שעוברת לך בגוף כשאתה נועל את נעלי הפקקים ועולה למגרש. מי שלא שיחק כדורגל בעבר לא יבין את עוצמת ההתרגשות. זה עושה לי טוב, אלו מחשבות טובות, צחוקים, כושר, זה לחזור לימים היפים של פעם שכל כך אהבנו. חשוב לי לשמור על זה ואין שום סיכוי שאני אתן לזה להתפרק".

 

 

מה על פציעות? אתה יודע, אתם כבר לא ילדים...
   שחר צוחק ומבהיר: "זה כלל ברור אצלנו, לא משתגעים, לא פוצעים אחד את השני, לא נכנסים אחד בשני, מה שהיה טוב כשהיינו צעירים, עכשיו יכול לפגוע. הכי חשוב לנו שנהנה, נשחק ונחזור הביתה בריאים. אני רואה היום את השחקנים על המגרש חכמים יותר, חושבים רגע לפני שהם נכנסים במישהו. אין לנו שום כוונה להיפצע וגם לא לפצוע".
   "אז כן, הכוונה שלנו היא לגמרי להצעיד את זה בעונה הקרובה קדימה, עם שני אימונים בשבוע, יותר מחויבות מצד השחקנים ולהשתתף בכמה יותר משחקים. בליגה, להוריד טורנירים של ותיקים לאילת ולפרוח", אומר זיתון. "אנחנו כבר לא ילדים, מבינים עניין, לא מבקשים כלום מאף אחד, יש לנו קשרים, יש לנו יכולות ואם נצטרך תקציבים, נתארגן על זה בכוחות עצמנו".


  תרשמו לפניכם את השמות, עוד תשמעו  עליהם. ■


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו במייל או בווטסאפ


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש