ביהמ''ש הרשיע נאשם עם פיגור קל באחזקת סמים

מאת: רותם נועם ● צילום: אילוסטרציה ● 14/6/2024 05:03 ● ערב ערב 3176
שישה חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות ועונשים נלווים, נגזרו על גבר (26), שהתגורר באילת בתקופת מעצרו, ואשר נתפס בתחנה המרכזית בדימונה, כשבאמתחתו מזוודה ובה 5 קילו סם קנביס
ביהמ''ש הרשיע נאשם  עם פיגור קל באחזקת סמים
מצבו הקוגנטיבי של הנאשם הכריע את הכף לטובתו

   מגזר הדין (4.6) שניתן בביהמ"ש השלום בבאר שבע, עולה כי ב-18.6.21 נתפס הנאשם בתחנה המרכזית בדימונה, כשבידיו מזוודה ובתוכה 5 ק"ג של סם מסוג קנביס. הוא הואשם בעבירה של החזקת סם שלא לצריכה עצמית, אך מתסקיר שירות המבחן עלה, כי המדובר באדם המאובן עם הפרעת אישיות, הפרעות חרדה, קשיי קשב וריכוז ועוד הפרעות המציבות אותו ברף פיגור עם פגימה קלה בהתנהגות, הנובע מקשיי התפתחות ומקשיי קשב וריכוז. הוא ואחיו התאום הוצאו מביתם למרכז חירום בגיל 6 על רקע הזנחה הורית, שהמשך גדלו בפנימיות עד לבגרותם. 
   בתסקיר שירות המבחן צוין כי הנאשם נטל אך אחריות חלקית ביחס לעבירה בה הורשע  וכי טען שקיבל לידיו את המזוודה בכדי להעבירה לאילת, "תוך שידע כי מכילה סמים, אך לא קיבל על כך תשלום, ונמנע מלפרט מה עמד מאחורי הסכמתו לביצוע העבירה זולת תחושת ריגוש". ההערכה היא כי ברקע התנהגות הנאשם עומדים דפוסי אישיותו והצורך בריצוי חברתי, תחושת שייכות, וניסיון ליצירת מעגלים חברתיים, גם במחיר של פגיעה אישית".
   בגזרו את דינו, פסק השופט יריב בן דוד, כי יש להתחשב בעברו הפלילי הנקי של הנאשם, להודאתו ולכך כי המדובר בסמים קלים, ולפיכך מיקם את המקרה ברף ענישה נמוך, ואף שהדגיש כי מדובר בכמות סמים משמעותית, קבע כי:  "הגם שמידת הפגיעה בערכים המוגנים שנפגעו כתוצאה מביצוע העבירה הינה משמעותית, מצבו הקוגניטיבי נפשי של הנאשם הכרוך הן ביכולתו להבין את משמעות מעשיו והן בקרבתו לסייג מפחית באופן מסוים את מידת האשם שבמעשיו ומשפיע על קביעת מתחם העונש ההולם למעשה העבירה".
   על הנאשם נגזרו 6 חודשי מאסר שירוצו בדרך של עבודות שירות וכן נקבע לו עונש מאסר על תנאי, קנס בגובה 3,000 שקלים וצו מבחן לשנה. ■


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו במייל או בווטסאפ


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש