היכונו לשדרוג הדיוטי פרי במעבר טאבה

מאת: רותם נועם ● צילום: רותם נועם ● 14/6/2024 04:57 ● ערב ערב 3176
פורסם מכרז חדש להפעלת חנויות הדיוטי פרי במעברי הגבול עם ירדן ומצרים ● חנות הדיוטי במעבר טאבה תגדל ל-200 מ' ● רש"ת: "לאחר ירידה תלולה במספר הנוסעים במעברים עם פרוץ המלחמה, בחודשים האחרונים נרשמת עלייה"
היכונו לשדרוג הדיוטי פרי במעבר טאבה
החנות מגלגלת מחזור של עשרות מיליוני שקלים בשנה. מעבר גבול בגין בטאבה

   רשות שדות התעופה (רש"ת) פרסמה בשבוע שעבר מכרז להפעלת חנויות דיוטי פרי במעברי הגבול בגין עם מצרים (טאבה), ובמעבר הגבול עם ירדן, שבנהר הירדן (במעבר רבין אין חנויות פטורות ממכס). המכרז הנו לחמש שנים, עם אופציה להארכתו בשלוש נוספות.  הזוכה במכרז יפעיל את החנויות החל מינואר 2025. סך גודל השטח המסחרי בשתי החנויות מסתכם כיום ב-580 מ"ר (לא כולל מחסנים ושטחי שירות), כאשר רש"ת תאפשר לזוכה להכפיל את גודלה של החנות במעבר הגבול בגין, ל-200 מ'. תנאי המכרז מציינים כי התחרות הנה על גובה האחוז מהמחזור שתציע לרש"ת. 
   מסתמן ששלוש חברות הדיוטי פרי שפועלות בארץ ייגשו למכרז: חברת לים של טדי שגיא, החברה של פאליק דיוטי אמריקה והיינמן שמפעילה את הדיוטי פרי בנתב"ג. 
על פי נתוני רשות שדות התעופה, המחזור השנתי של חנויות הדיוטי פרי במעברי הגבול בגין ונהר הירדן עמד בשנת 2023 על כ-45 מיליון שקל. 

   מרש"ת נמסר: "במהלך שנת 2023, עד פרוץ המלחמה, נרשמה תנועת שיא של כל הזמנים בשני המסופים, עם היקף נוסעים כולל של למעלה מ-2 מיליון נוסעים. 
"לאחר ירידה תלולה במספר הנוסעים העוברים במעברים במהלך חודשי המלחמה הראשונים, בחודשים האחרונים נרשמת עלייה בהיקפי הנוסעים. זאת, בין השאר, על רקע ביטול הטיסות הישירות בין ישראל וטורקיה. על פי נתוני רשות שדות התעופה, המוצרים הנמכרים ביותר בחנויות הדיוטי פרי בשני המעברים הם מוצרי טבק ואלכוהול".  ■


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו במייל או בווטסאפ


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש